Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Vito 110 CDI 2000r. nie działa zmieniarka CD, brak napięcia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolq9

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Mercedes Vito 110CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 15:16
Temat postu:

Vito 110 CDI 2000r. nie działa zmieniarka CD, brak napięcia


Witam,
mam problem tego typu, że nie działa mi zmieniarka do płyt (Panasonic cx-dp9061). W ogóle nie chce się uruchamiać, tak jakby nie było napięcia. Trochę poszukałem i znalazłem piny na kostce (pod siedzeniem pasażera) odpowiadające za napięcie. Są to piny 2 i 15 (zdjęcie w załączniku). Po odpaleniu radia na pin 15 (Power Supply, B+) jest 4,9V natomiast na 2 (Power Supply, ACC) nie ma napięcia, tzn. miernik przez chwilę łapie wartość - 0,00, co w moim domyśle oznacza, że próbuje, ale nie może tego zasilić. Oczywiście oczko zamknięte do pinu 3 (Ground). Gdzie szukać usterki?
Znalazłem jeszcze uproszczony schemat podłączenia zmieniarki do radia i ciekawi mnie jedna rzecz. Na obrazku (2-gim) jest bezpiecznik FUSE 3,15A. W internecie nie znalazłem informacji gdzie on się znajduje. Czy to może być jego wina?
Sprawdziłem bezpieczniki pod kolumną kierownicy i wyglądają ok.
Za pomoc z góry dziękuje Smile
Pozdrawiam

PS. Kiedyś zmieniarka działała prawidłowo, jednak z dnia na dzień wyzionęła ducha. Po dłuższym czasie biorę się za naprawdę, bo dopiero dostałem auto we własne ręce.




Przeniesiono. Pkt 8RF.
Keram
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 20:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Vito 110 CDI 2000r. nie działa zmieniarka CD, brak napięcia


Próbowałeś rozkodować VIN? Czy zmieniarka pojawia się w kodach jako wyposażenie oryginalne?
Wydaje mi się, że nie jest to oryginalne wyposażenie z fabryki. W takim przypadku pozostaje poszukiwanie "wzdłuż kabla" - co nie powinno być specjalnie trudne. Bezpiecznik 3,15A jest w wiązce pomiędzy radiem i zmieniarką - trudno jest więc szukać go w oryginalnej skrzynce bezpieczników. Wysuń radio i zalookaj wzdłuż kabla - może akurat go namierzysz.
Powrót do góry
lolq9

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Mercedes Vito 110CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 20:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Vito 110 CDI 2000r. nie działa zmieniarka CD, brak napięcia


Faktycznie, nie jest to wyposażenie oryginalne. Jutro zabieram się za poszukiwanie tego bezpiecznika. Te radio jest osadzone w takich pozaginanych blaszkach i roboty jest przy jego wyciąganiu co niemiara, także jutro zdam raport Smile.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
lolq9

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Mercedes Vito 110CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Gru 2014, 16:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Vito 110 CDI 2000r. nie działa zmieniarka CD, brak napięcia


Za radiem znajdowały się 2 bezpieczniki, jeden 15A (cały) i 5A (spalony). Po wymianie spalonego zmieniarka zaczęła reagować. Teraz borykam się z odpaleniem jej. W manualu radia jest jak ją odpalić - poprzez naciśnięcie przycisku zasilania radia (source), ale przyciskanie go kończy się niepowodzeniem. Postanowiłem wykonać hard reset zmieniarki. Po tym próba uruchomienia jej na radiu niby zakończyła się sukcesem ale nie zupełnie. Otóż na krótką chwilę wyświetlił się komunikat, że czyta CD 1. Fajnie, ale trał on ok 1 sekundy i później radio wróciło do grania z anteny. Setki prób restartowania zmieniarki, wyjmowania i wkładani płyt, zakończyły się niepowodzeniem. Jakieś pomysły?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
lolq9

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kętrzyn
Posiadane auto: Mercedes Vito 110CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Gru 2014, 17:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Vito 110 CDI 2000r. nie działa zmieniarka CD, brak napięcia


Mam winowajce. Popękane przewody w wiązce. Chyba czeka mnie wizyta w warsztacie i grubszy pieniądz do wydania by wymienić całą wiązkę :/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Gru 2014, 17:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

15) radio »

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System