Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Prośba o identyfikację części



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
butan

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lut 2015, 17:06
Temat postu:

Prośba o identyfikację części


Nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić moją prośbę . Jeśli nie trafiłem z tematem to proszę admina o przeniesienie w odpowiednie miejsce , a sprawa wygląda następująco .
Około 10 lat temu zgłosił się do mnie człowiek z prośbą o dorobienie części do mercedesa . Wspominał , że jest to coś związanego z układem wtryskowym ( ja niestety się na tym nie znam a dorabiałem na podstawie dostarczonego wzoru) sam nie pamiętam czy to jakaś obsada lub zamocowanie wtrysku . Nie było też mowy o modelu a jedynie wzmianka ,że jest to stary model . Części wykonałem lecz zleceniodawca więcej się nie pojawił . Po latach dowiedziałem się ,że miał grozny wypadek (z opisu wynika że to on) i nie mam pojęcia jak się to skończyło . Nie miałem żadnego kontaktu ani namiaru więc części leżały w garażu do wczorajszych porządków .
Mam prośbę o pomoc w zidentyfikowaniu części tzn co to jest i z jakiego modelu . Chcę je sprzedać jednak do tego muszę wiedzieć co to jest . Jeśli ktoś z forum będzie zainteresowany kupnem to oczywiście ze znaczną bonifikatą Wink . Części muszę jeszcze wyczyścić bo po latach leżakowania w kilku miejscach pojawiła się lekka rdza .
Oto link do kilku fotek
https://plus.google.com/photos/102630539100504149897/albums/6113472796636227009?banner=pwa
Podam jeszcze kilka informacji ,który na zdjęciach nie widać .
fi -"kielicha" z grubszej strony - 28mm
fi - cieńszej części z otworkami - 14 mm
fi - kołnierza (bez wypustki) - 32,1 mm
gwint wewnątrz - M 22x 1
Wewnątrz kielicha ,tam gdzie znajduje się skośny otwór (fi-12,5mm) jest komora a w niej wmontowany wałeczek ze zgrubieniem (kulką) w środku . Wygląda to jak komora w której dochodzi do rozprężania paliwa .
Moim zdaniem jest to jakiś rodzaj obudowy wtrysku a z boku w ten otwór fi 12,5 (pod kątem około 45stopni) mogłaby wchodzić świeca żarowa , ale to tylko przypuszczenia laika Smile .
Opis jest może trochę lakoniczny i niedokładny ale jeśli będzie trzeba więcej fotek lub wymiarów to oczywiście wszystko uzupełnię .
Jeśli ktoś ma jakieś przypuszczenia lub wskazówki to proszę dać znać na forum lub na pw.
Powrót do góry
butan

Czytelnik



Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2015, 22:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Prośba o identyfikację części


hmmm ... widzę , że sprawa jest trudniejsza niż myślałem Confused
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 12 Lut 2015, 00:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Prośba o identyfikację części


Witam, nie jest to takie proste i widać części są jak stary świat, najlepiej jak podjedziesz do stary pompiarzy bo tylko oni mogą rozpoznać. Możliwe że miał jakiś kolekcjonerski sprzęt skoro prosił o dorobienie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Dyskusje ogólne


MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesE 220

92 900

2017r.

203 100 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System