Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 14 Lut 2015, 23:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Sorki wam koledzy, właśnie miałem okazje zobaczyć bliżej i faktycznie nie posiada czujnika tylko sterownik a mieści się ona w przodu po podniesieniu maski przedniej, jeszcze raz sorki. Jak obejrzę dobrze te auto to dam znać.
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 00:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Jutro spróbuje sprawdzić ten sterownik jak pisałeś. Poszukam też tego przekaźnika.
Te małe kabelki ze sterownika wiatraka idą do komputera tego co jest razem z przepławką.
Wymieniany był czujnik cieczy chłodzącej, ten który jest przy bloku silnika. Z tego czujnika idą przewody jeden się rozdziela i idzie do kabiny (chyba na kontrolke) a drugi idzie już bez rozdziału do komputera. Że od czujnika kable idą do komputera to myślałem, że to jest czujnik który obsługuje i kontrolkę i wiatrak. Nie szukałem czujnika w chłodnicy.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 12:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Mi osobiście nie pasuje ten 1-2V po włączeniu zapłonu. Świadczy to o tym, że coś jest nie tak. Dlatego sprawdź też rezystancję przewodów z czujnika do komputera. Możliwe że jest uszkodzony a komputer interpretuje to jako np podwyższoną temperaturę płynu chłodzącego.
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 12:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Mi też to nie pasuje. A jeszcze bardziej mi nie pasuje to, że pomimo że od komputera są odłączone wtyczki a wiatrak i tak działa po włączeniu zapłonu.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 13:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Dlatego sprawdź sterownik:)
Sprawdź też, czy przewody od wentylatora idą tylko do sterownika wentylatora czy gdzieś jeszcze.
Ponadto sprawdź, dokąd idą te cienkie przewody które wchodzą do sterownika wentylatora. Takie szczegóły mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Im więcej znajdziesz, tym łatwiej będzie mi dojść do rozwiązania problemu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 13:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 18:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Te cienkie kable idą do komputera ale pewnie gdzieś jeszcze też idą bo przecież z skądś musie się brać te 1-2V.
Żeby to sprawdzić to musiałbym rozebrać wiązkę a dzisiaj nie miałem na to czasu a auto musi jeździć. Chyba dopiero w sobotę będę mógł się za to zabrać.
A jeżeli chodzi o sam sterownik to podłączyłem pod akumulator piny które mają we wtyczce +12 i masę. Na pinach do których jest podłączony wiatrak pojawia się 0,16V. I jeżeli podłącze te te dwa cienkie kable z wtyczki do sterownika to na tych pinach które idą do wiatraka pojawia się +12 ale po chwili spada do zera albo 1V (ciężko stwierdzić) i rośnie do 12 i tak w kółko. Dosyć szybko pulsuje.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 19:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Z tego co mówisz oznacza że sterownik działa poprawnie. Komputer prawidłowo steruje wentylatorem. Za tą pulsację 1-2V odpowiada komputer jak i za szybką zmianę między 0-12V Także sterownik i sterowanie przez komputer możesz wykluczyć. Jedyne co zostaje to sprawdzenie rezystancji przewodu pomiędzy komputerem a czujnikiem płynu chłodniczego, bądź sam czujnik(lecz to sprawdzałeś, więc odpada...).
Przekaźnika nie musisz sprawdzać, bo on odpowiedzialny jest za doprowadzenie 12V do tej płytki czyli też jest sprawny bo działa ze stacyjką.
Wertowałem nasze forum i kiedyś użytkownik Keram mówił, że miał podobne objawy to u niego padł jakiś czujnik ciśnienia klimatyzacji czy coś w tym stylu i pokazywał złe wartości, dzięki czemu wentylator pracował cały czas. Postaram się znaleźć tą wypowiedź i wrzucę link.

Problemem w Twoim przypadku jest to, że komputer dostaje złe informacje od jakiegoś czujnika którego nie znamy. Komputer analizuje tą wartość i dochodzi do wniosku że musi włączyć wentylator by np nie przegrzać czegoś. Spróbuj się dowiedzieć od kogoś, jaki czujnik może wpływać na włączenie wentylatora.
Chociaż wydaje mi się, że klimatyzacja jest powiązana pośrednio z działaniem wentylatora i powinniśmy tam skierować swoje działania by coś znaleźć.
Ja osobiście nie wiem gdzie takie coś szukać, ale poszukałbym czujnika ciśnienia klimatyzacji, bardzo możliwe że to on pokazuje niewłaściwe wartości, np od samego początku zbyt wysokie ciśnienie w układzie (co jest w rzeczywistości nieprawdą). A z termodynamiki o ile się nie mylę, wysokie ciśnienie w takiej klimatyzacji=wyższej temperaturze. Tak więc sprawdziłbym ten czujnik.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Nie 15 Lut 2015, 21:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Może chodziło Wam o to? U mnie nie padł czujnik. Dyskutowaliśmy tylko dlaczego wentylator chłodnicy po załączeniu klimy zaczyna kręcić.
Kolega Gerri konkretnie nam to objaśnił.
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=206761
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 11:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Keram z tego co zrozumiałem z tematu do którego podałeś link, to tam chodziło o wiatrak ale na odpalonym silniku, tak?
Ale ogólnie też myślę, że coś to musi być z klimą. Ponieważ jeżeli odłączę komputer to po włączeniu zapłonu i tak wiatrak kręci. Ale klima mi też trochę nie pasuje bo przy wyłączonej klimatyzacji moim zdaniem wiatrak nie powinien się kręcić. Co więcej klime dopiero można włączyć jaki silnik jest uruchomiony, moim poprzednim aucie właśnie tak miałem.
W poprzednim samochodzie jak mi padł czujnik ciśnienia to klima nie chciała się w ogóle załączyć. Myślałem, że brak czynnika dopiero po próbie napełniania stwierdzili, że jest pełna i że trzeba czujnik wymienić. Tam była trochę inna sytuacja gdyż chłodnica klimy była obok drugiej (a nie jedna za drugą) i były dwa wiatraki.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że w mercedesie może to działać odwrotnie i jeżeli czujnik od klimy padnie to wiatrak kręci. Oczywiście postaram się dokopać do czujnika klimy.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pon 16 Lut 2015, 13:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Przepraszam pomyliłem użytkowników. Zapomniałem jego nicku, ale był taki użytkownik, który stworzył nawet własną stronę internetową... Nie wiem czy nie nazywał się Kozak

Dodane:
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16266&highlight=wentylator
Tutaj macie link. Kozak miał właśnie problem z czujnikiem od klimatyzacji i wentylator mu pracował cały czas a klimatyzacja działała normalnie. Jeżeli go dobrze zrozumiałem. Warto sprawdzić, bo być może jest to właśnie wina tego czujnika, bądź jego złącz:)
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lut 2015, 23:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


W tym tygodniu nie mam za bardzo jak posiedzieć przy aucie. Dzisiaj rano na szybko odłączyłem czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego i wiatrak dalej kręcił. Ale był mokry. Rozłączyłem go żeby się trochę przesuszył.
Aż wstyd się przyznać ale nie sprawdziłem wcześniej czy wszystkie cylindry palą. Dzisiaj dopiero mnie olśniło, żeby to sprawdzić. Odpaliłem silnik i oczywiście obroty falowały ale nie wiem cz tak samo jak wcześniej czy inaczej, już tego nie ogarniam. Tak czy inaczej jak silnik był zimny to odłączając wtrysk pierwszego cylindra nie było żadnej reakcji, silnik dalej falował. Odłączając wtrysk drugiego cylindra silnik wyraźnie zaczął mocniej falować. Jak auto się nagrzało to już obroty przestały falować a odłączając wtrysk z pierwszego cylindra była różnica w pracy silnika.
Jutro jeszcze sprawdzę czy iskra jest i będę wiedział czy świeca czy cewki czy coś z wtryskiem.
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 18 Lut 2015, 16:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Świeca daje iskrę więc cewka ok. Coś musi być z paliwem.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Czw 19 Lut 2015, 20:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Co do wentylatora, to spróbowałbym jeszcze odłączyć cały panel klimatyzacji (ogólnie sterownik), by wykluczyć wpływ klimatyzacji na pracę wentylatora. A jeżeli to nie pomoże, to już nie mam pojęcia. Wtedy zostaje tylko do sprawdzenia komputer.
Wiesz gdzie jest komputer? Jeżeli tak, to sprawdź czy koło niego pod jakimiś osłonami itp nie znajdują się przekaźniki. Możliwe że masz też tam przekaźnik, który daje sygnał na sterownik(ten przy wentylatorze). Zrób zdjęcia obudowy, tam powinien być schemat połączeń. Wtedy sprawdzimy go omomierzem. Natomiast ja sprawdzę u siebie jak wygląda sprawa z bezpiecznikami i postaram się sam znaleźć owy przekaźnik. Od razu uprzedzam że może go nie być, bo na pewnej stronie napisali że nie jest we wszystkich samochodach:)

Wyczytałem, że wentylator jest sterowany bezpośrednio przez komputer(ecu). Jeżeli sterownik(przy chłodnicy) nie dostaje od ecu napięcia, oznacza to, że wentylator załącza się od razu po załączeniu zapłonu by nie spowodować przegrzania silnika. Czy na złączu oznaczonym PWM było napięcie z komputera? Dlatego ważne jest, byś sprawdził czy na złączu PWM jest napięcie. Jeżeli nie, oznaczałoby to, że wentylator załączany jest by nie przegrzać silnika (dla bezpieczeństwa). I wtedy trzeba lecieć wiązką przewodów i dostać się do ecu(możliwe że po drodze jest dodatkowy przekaźnik).

Wiem że mówiłeś o 1-2 V na jakimś pinie, tylko czy to było na PWM? Jak wpiszesz w internecie oznaczenie ze sterownika, pokażą Ci zdjęcia i rozpiskę pinów na google grafika.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości z problemem:)
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 13:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Sprawdziłem u siebie, ponieważ posiadam kartkę z wykazem przekaźników i bezpieczników i pod maską (nie wiem gdzie) znajduje się skrzynka przekaźników. Będzie ich około 5 sztuk. O ile mnie pamięć nie myli, to przekaźnik od wentylatora znajduje się jako drugi od lewej.
Powrót do góry
zuh

Dyskutant



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 22:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 benzyna automat ciężko odpala falują obroty


Jutro postaram się sprawdzić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System