Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CLK ) brak świateł awaryjnych,przyciski ryglowania i zagłówków



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tonjurek

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes-Benz CLK 230 W208 Kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 21:42
Temat postu:

brak świateł awaryjnych,przyciski ryglowania i zagłówków


Witam.Niedawno zakupiłem merca clk230 z98r.Mam problem ponieważ nie działają awaryjne,ryglowanie zamków oraz składanie zagłówków.Dodam tylko że przyciski odpowiadające za te funkcje są na tym samym panelu.Bardzo proszę o poradę.Będę wdzięczny za każdą informację.Dodatkowo zauważyłem że wypięte są 3 kostki pod fotelem pasażera.Pali się lampka SRS.Po włączeniu zapłonu SRS się zapala po chwili gaśnie i znowu się zapala.Kolejna sprawa to lekkie falowanie obrotów.Po odpaleniu na zimno motor chodzi równo,lecz po dodaniu gazu załącza się wentylator-czy to jest normalne Question po chwili gdy się podgrzeje zaczyna lekko falować i podrygiwać.Swiece wymienione,przepustnica czysta.Czy takie zachowanie jest normalne czy nie.
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 22:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) brak świateł awaryjnych,przyciski ryglowania i zagłówków


Nie posiadam takiego samochodu, jednak z elektryką chciałbym Ci pomóc. Mógłbyś zrobić zdjęcie tego panelu? Jak to ogólnie wygląda? Bo po prostu nie wiem Smile
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 27 Lut 2015, 22:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) brak świateł awaryjnych,przyciski ryglowania i zagłówków


Co do elektryki:
Bez zdjęć mogę Ci powiedzieć tylko tyle co poniżej.
Jeżeli wszystkie przyciski znajdują się na jednym panelu, to warto sprawdzić najpierw zasilanie. Nigdy nie siedziałem w tym samochodzie, jednak możemy się domyślać jak to powinno działać. Owe przyciski powinny być (lecz nie muszą) podświetlane jakąś 2W żarówką. Warto by sprawdzić, czy owe przyciski są podświetlane. Napisz mi, czy np po włączeniu pozycji, wszystkie żarówki się zapalają i w środku wszystkie przyciski są podświetlone.
Co do dalszego rozwiązania problemu z panelem:
1)Warto by sprawdzić owe zasilanie żarówek.
2)Sprawdź, czy jest to podłączone do jakiegoś bezpiecznika. Poszukam w internecie wykazu bezpieczników, jak znajdę to wstawię. Chyba że takowy posiadasz, to oczywiście zrób zdjęcia i wstaw.
3)Można by było sprawdzić przekaźnik, czy nie jest uszkodzony.
To na tyle bez rozbierania drastycznego.
A na rozbieraniu, może wyjść, że jakiś przewód został przerwany (zasilanie + bądź -) przez co cały panel nie dostaje zasilania a w konsekwencji panel jest martwy.

Ciężko mi cokolwiek wymyślić, ponieważ nie mam takiego auta i nie wiem jak to powinno poprawnie pracować. Jeżeli wiesz, jak powinny działać te przyciski, tzn czy w pozycji 0 stacyjki działa, czy na zapłonie powinno działać itp. Chyba, że jakiś inny użytkownik opisze mi jak poprawnie działa mu panel, dzięki czemu mógłbym coś więcej doradzić na odległość.
Powrót do góry
Żora

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes-Benz CLK 230 W208 Kompressor
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 09:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CLK ) brak świateł awaryjnych,przyciski ryglowania i zagłówków


Witam serdecznie.Dzięki za zainteresowanie.Z elektroniki nie jestem ciemny,pracuję w tym fachu.Wszystko to o czym piszesz zostało sprawdzone.Dokopałem się do modułu SAM z przodu pod bezpiecznikami i okazało się że ktoś tam grzebał czyli lutowanie pozżeranych ścieżek,zrobiono to chyba lutownicą do lutowania rynien Evil or Very Mad Podobno jest to moduł który odpowiada za komfort.Zamówiłem drugi zgodnie z numeracją i zobaczymy.Odezwę się.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesE 220

249 777

2022r.

68 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System