Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) W220 Nowy air matic - problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wiz20

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kk
Posiadane auto: W220
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Mar 2015, 22:23
Temat postu:

W220 Nowy air matic - problem


Witam wszystkich, wczoraj nabyłem w220 z wymienioną pneumatyką z przodu ale po przejechaniu 900 km zaczął się problem. W drodze powrotnej zauważyłem że auto z jednej strony leży trochę niżej nie wiem może z 1cm albo 2 ale żaden komunikat się nie wyświetlał spokojnie bez problemowo dojechałem do domu lecz następnego dnia po odpaleniu i naciśnięciu przycisku podnoszenia auta auto się podniosło i wyłączylem ten przycisk i auto opadło do wysokości jaka była przed odpaleniem i pokazał się ten komunikat airmatic visit workshop, nacisnelem ten guziczek r przy liczniku i sie komunikat usunal i wiecej się nie pokazał. I teraz mam następujące pytania co może być powodem że prawa strona leży niżej od lewej, czy jak nacisne przycisk podnoszenia auto sie podniesie i ten przycisk wylacze to powinien opasc czy powinien zostac na tej wysokosci na jaką się podniosł ? I czy po odpaleniu auta naciskając przycisk utwardzenia zawieszenia powinien się obniżyć ponieważ po nacisnieciu albo wcale sie nie obniżył albo obnizył nie znacznie.
Powrót do góry
dawidw220

Debiutant



Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: w220 3.2 v6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Kwi 2015, 20:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) W220 Nowy air matic - problem


kolego jak robil ktoś przed toba airmatic to pewnie nie zrobil poziomowania tylko zostawil tak jak bylo przed awarią. wymienial amory lub kompresor na odlaczonym aku. jedz na kompa (dobrego) i zrob poziomowanie auta. i jak caly uklad bedzie szczelny to bedzie trzymal nie ma innej opcji. (pamietaj ,ze w kompresorze jest filtr ktory tez sie wymienia co jakiś czas osobiście robie to 2 razy w roku zima i lato no i jeszcze jest przekaźnik ktory kupisz w zestawie z filtrem cena ok 130pln. a mozna przedlużyć życie kompresora nawet o dlugi czas.pozdro
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Nie 26 Kwi 2015, 02:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) W220 Nowy air matic - problem


air matic to temat morze ..... Smile ale jak kolega napisal prawdopodobnie potrzeba kalibracji .... jak rano odpalasz auto to nie musisz wciskac guzika podnoszenia auto ustawi sie same , a jesli musisz bo lezy na ziemi to szykuj sie na wieksza naprawe
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
Wiz20

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kk
Posiadane auto: W220
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 15:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) W220 Nowy air matic - problem


Witam, byłem dzisiaj u mechanika i podłączył go do komputera ( nie SD), obniżył pneumatykę potem podnosił lecz z tym było troche kłopotu ponieważ albo tył się podniosł a przód nie chciał albo na odwórt ale w końcu się udało całego podnieść i jak na ten moment stoi w miare równo i nie opada. Z błędów wyskoczył błąd czujnika przyśpieszenia prawy przód, wie ktoś do czego służy ten czujnik i gdzie się znajduje ? I mam jeszcze jedno pytanie do ilu tyś obrotów powinien kręcić 3.2 cdi 204km w trybie comfort ? Ponieważ wydaje mi się że słabo się zbiera i kręci tylko do 3 tys, nie zbiera się źle ale nie wciska w fotel tak jak w a6 2.5 tdi 180 km a 3.2 cdi jest szybsze.
Powrót do góry
artureklondek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 294
Skąd jesteś (miejscowość / region): united kingdom
Posiadane auto: Volvo XC90 AWD D5
Piwa: 11/4
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 18:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) W220 Nowy air matic - problem


Odnośnie czujnika nie pomogę ale jeśli kręci się tylko do 3tys to napewno jest coś nie tak prawdopodobnie jest w trybie awaryjnym być może z powodu właśnie tego czujnika
_________________
▶☆◀
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 18:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lecnac007

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 173
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: 508 SW 2.0 HDI 2011
Piwa: 12/14
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 19:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) W220 Nowy air matic - problem


co do lokalizacji to poszukaj na schemacie z linku Wink B24/4 https://www.dropbox.com/s/34soky4pihrswr8/sensor.jpg?dl=0
Powrót do góry
Wiz20

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kk
Posiadane auto: W220
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2015, 11:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) W220 Nowy air matic - problem


Witam, samochód dalej opada z prawej strony, ma ktoś jakiś pomysł jak sprawdzić co jest przyczyną ? Ponieważ komputer nic nie pokazuje, auto nie opada na sam dół lecz widać że jest niżej niż lewa strona po odpaleniu sie podnosi nie trzeba naciskać przycisku do podnoszenia, prawy tył leży najniżej, prawy przód też leży niżej w stosunku do lewego przodu a amortyzatory z przodu są nowe. Mam takie pytanie jak powinno wygladac poziomowanie przez komputer, tak jak mój mechanik zrobił czyli opuścił go przez komputer do samego dołu i podniósł czy jest jakaś specjalna opcja poziomowania ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesB 150

27 000

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System