Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) zawieszenie przód sprinter



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rockan

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: sprinter 316 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Maj 2015, 17:12
Temat postu:

zawieszenie przód sprinter


Witam Wszystkich!
Na początku przepraszam,jeśli powielam wątek,ale od ok tygodnia buszuję w sieci i nic mądrego nie znalazłem.
Do rzeczy:
Od ok miesiąca jestem w posiadaniu sprintera 316 cdi stosześciesiątcośtam koni z 2013r,blaszak.Dotychczas jeździłem transitem z 2006 z ekstremalnie wzmocnionym zawieszeniem.Nie dzieje się to nagminnie,ale czasem miałem na pace ponad 2 tony.Zawieszenie było tak skonstruowane,że nawet pod pełnym obciążeniem nie było po nim widać.Ok.Miał 3 pióra na tyle,a przód...no właśnie przód.Sprinter jest tak miękki,że załadowałem 1800kg i siedział 3,5cm nad ziemią.Wszystkie hopki darłem chlapaczami.Wpadłem na pomysł,żeby go nieco wzmocnić i udałem się do ASO.Tam szybka wycena-dołożą jedno pióro na tył.Cena hmmm...4000zeta.Boli troszkę Very Happy .Ale nie pomogą mi w sprawie zawieszenia przodu,bo nie ma możliwości,znaczy producent nie przewidział jakichś operacji.
Trochę sobie poszperałem i wyszło mi,że tył mogę usztywnić poduszkami pneumatycznymi.Podobno działa to lepiej niż nawet trzy pióra.
Ale na przód nie mam żadnego pomysłu.
Czy ktoś z Was koleżanki i koledzy mógłby mi jakoś doradzić w tej kwestii?Może jakiś dobry warsztat polecić....
Bo szczerze mówiąc d... ze mnie wołowa,jak o mechanikę chodzi Rolling Eyes
Ale za to przystojny jestem Very Happy
Dziękuję Wszystkim!I Pozdrawiam!
Powrót do góry
dziecielewski

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: sprinter 906 , 2.2 cdi 311 , 2006r , kaczka 208 2.3 d 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lip 2015, 09:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) zawieszenie przód sprinter


Z tyłem nie ma problemu poduszki na allegro gotowe zestawy zaczynają sie od 800 zł. A przód nie mam pojęcia jest tam jedno pióro resora i raczej nie ma możliwości dokładki. pozdrawiam
Powrót do góry
nomarek

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opolskie
Posiadane auto: MB316cdi 163kM rok2015 plandeka
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Kwi 2016, 21:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) zawieszenie przód sprinter


witam kolegow jestem tu nowy, ale w sprawie przedniego zawieszenia chyba bede mogl pomoc, bo sam musze swoje reklamowac, kupilem 316cdi w plandece, wazylem go, jest lzejszy od mego bylego crafterka o 20-30kilo, a z przodu plandeki praktycznie nie idzie ladowac bo sie jedzie jak na wozie drabiniastym, na 1 serwisie stwierdzili ze jest wszystko ok tylko z przodu wlozyli resor z obnizonym zawieszeniem, nie pamietam symbolu zawieszenia i nr.oe resora, ale zaproponowali jaki powinien byc i spraedzilem to w katalogu czesci mb i tam sa rozne rozniste resory rowniez do przodu i moj sie zgadza ze jest z obnizonego zawieszenia, jestem w tej chwili w trasie, ale jak wroce i jestes zainteresowany wymienie swoje spostrzezenia.pozdrawiam, przepraszam ze pisze bez polskich znakow, jade z niemieckiej klawiatory.

dodam krotko fakty- przy pustym, zbiorniku na rezerwie, odleglosc wachacza od gumy odbojowej 5mm, posadzilem kierowce okolo 75kilo opadl na 2-3 mm luzu, kurnik wedlug fabryki wazy zaledwie 70kg, na pusto kazde ugiecie drogi dobija wachacz do gumy.
Powrót do góry
antonde

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: sprinter 906
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Gru 2016, 11:29
Temat postu:

mam sprintera jest tak sztywny ze zeby wybija po drodze co t


[quote="nomarek"]witam kolegow jestem tu nowy, ale w sprawie przedniego zawieszenia chyba bede mogl pomoc, bo sam musze swoje reklamowac, kupilem 316cdi w plandece, wazylem go, jest lzejszy od mego bylego crafterka o 20-30kilo, a z przodu plandeki praktycznie nie idzie ladowac bo sie jedzie jak na wozie drabiniastym, na 1 serwisie stwierdzili ze jest wszystko ok tylko z przodu wlozyli resor z obnizonym zawieszeniem, nie pamietam symbolu zawieszenia i nr.oe resora, ale zaproponowali jaki powinien byc i spraedzilem to w katalogu czesci mb i tam sa rozne rozniste resory rowniez do przodu i moj sie zgadza ze jest z obnizonego zawieszenia, jestem w tej chwili w trasie, ale jak wroce i jestes zainteresowany wymienie swoje spostrzezenia.pozdrawiam, przepraszam ze pisze bez polskich znakow, jade z niemieckiej klawiatory.

dodam krotko fakty- przy pustym, zbiorniku na rezerwie, odleglosc wachacza od gumy odbojowej 5mm, posadzilem kierowce okolo 75kilo opadl na 2-3 mm luzu, kurnik wedlug fabryki wazy zaledwie 70kg, na pusto kazde ugiecie drogi dobija wachacz do gumy.[/quote]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

174 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesViano

24 900

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System