Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes ) Problem z alarmem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damian658301

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Mercedes W220 S 350
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 00:56
Temat postu:

Problem z alarmem


Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was pytanie a bardziej proszę o pomoc. Otóż posiadam auto Mercedes S350 w220 2005r i mam problem z alarmem a prościej mówiąc nie włącza się w ogóle. Sprawdzałem w ten sposób że zamknąłem normalnie auto z pilota i zostawiłem uchylone okno. Auto normalnie się zamyka migacze 3 razy cykają i wkładam rękę przez okno od środka otwieram drzwi od środka i nic migacze raz mrugną tak jak normalnie bym otwierał i otwiera sie całe auto ale zaden alarm nie wyje ani migacze nie cykają cały czas. Sprawdzałem tak samo u teścia w CL i normalnie alarm się włącza i migacze cykają a u mnie nic. Macie jakąś radę? co sprawdzić i w ogóle? może nie mam alarmu? Sad Z góry dziękuje za podpowiedzi.
_________________
Mercedes S 350
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 09:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z alarmem


Na początek wypadałoby napisać, czy to alarm fabryczny czy dołożony.
Jeżeli chodzi o fabryczny, to jego istnienie w aucie można sprawdzić poprzez rozszyfrowanie numeru VIN. Alarm (jeżeli jest) pojawi się w opcjach wyposażenia dodatkowego.
Powrót do góry
damian658301

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Mercedes W220 S 350
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 19:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z alarmem


A dalo by rade zeby ktos rozkodowal mi vin?[/img]
_________________
Mercedes S 350
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 05 Lut 2015, 20:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z alarmem


Jak podasz VIN pewnie ktoś zdekoduje. To nie jest nic trudnego.
Powrót do góry
damian658301

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Mercedes W220 S 350
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 17:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z alarmem


WDB2200671A466622 to jest muj nr vin.
Jezeli jest mozliwosc zeby ktos rozkodowal i ewentualnie sprawdzil czy mam ten alarm to bardzo prosze i z gory dziekuje.[/u]
_________________
Mercedes S 350
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 17:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 18:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z alarmem


Twuj VIN nie ma fabrycznego alarmu.
Powrót do góry
damian658301

Debiutant



Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: Mercedes W220 S 350
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 22:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z alarmem


hmmm aż dziwne, niby s klasa, jeden z ostatnich modeli w220, a alarmu nie dali? nie wydaje wam się to dziwne???
_________________
Mercedes S 350
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 06 Lut 2015, 22:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes ) Problem z alarmem


W zasadzie chyba zawsze alarm fabryczny jest jako wyposażenie dodatkowe w Mercedesie. Oczywiście dodatkowo płatne Wink
Nie każdy chce, żeby mu coś wyło pod domem. Np. tu, gdzie mieszkam (w Irlandii) to nikt nie zamawia aut z alarmem.
Jak na przykład auto zostawia się przed bramą serwisu na umówiony przegląd, to kluczyki kładzie się albo na kole, albo pod maską (ciężarówki) albo wyciąga się ze stacyjki i kładzie na daszku przeciwsłonecznym (po amerykańsku). Niby kluczyki są schowane, ale co to za chowanie, jak wszyscy o tym wiedzą. Laughing Jakoś auta nie giną.
Powrót do góry
rukcug

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: MB W 220 -320 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Sob 27 Cze 2015, 16:52
Temat postu:

Re: Problem z alarmem


damian658301 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów. Mam do was pytanie a bardziej proszę o pomoc. Otóż posiadam auto Mercedes S350 w220 2005r i mam problem z alarmem a prościej mówiąc nie włącza się w ogóle. Sprawdzałem w ten sposób że zamknąłem normalnie auto z pilota i zostawiłem uchylone okno. Auto normalnie się zamyka migacze 3 razy cykają i wkładam rękę przez okno od środka otwieram drzwi od środka i nic migacze raz mrugną tak jak normalnie bym otwierał i otwiera sie całe auto ale zaden alarm nie wyje ani migacze nie cykają cały czas. Sprawdzałem tak samo u teścia w CL i normalnie alarm się włącza i migacze cykają a u mnie nic. Macie jakąś radę? co sprawdzić i w ogóle? może nie mam alarmu? Sad Z góry dziękuje za podpowiedzi.


Mój alarm działa, tylko jak otworze zamkniete drzwi kluczykiem,np od srodka..wtedy wyje...
_________________
romano
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 27 Cze 2015, 22:36
Temat postu:

Re: Problem z alarmem


rukcug napisał:
jak otworze zamkniete drzwi kluczykiem,np od srodka

Jeszcze tego nie widziałem, żeby otwierać drzwi w aucie kluczykiem od środka... Shocked
Opisz to może jakoś w punktach (czy po kolei) - bo na razie nie jest to za bardzo zrozumiałe.
Powrót do góry
rukcug

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: MB W 220 -320 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 28 Cze 2015, 09:33
Temat postu:

alarm


jezeli zamkne auto, [kluczykiem,pilotem] i siedząc w srodku ,otworze drzwi to dopiero działa alarm..tzn., jakby ktos sie włamał i otworzył drzwi to bedzie dopiero alarm działał...rozumiesz teraz??? ale to nie była odpowiedz, tylko ironiczne zapytanie....po co???
_________________
romano
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 00:35
Temat postu:

Re: alarm


rukcug napisał:
ale to nie była odpowiedz, tylko ironiczne zapytanie....po co???

Rzeczywiście masz rację - było to ironicznie. Po prostu opisałeś uszkodzenie w tak mało zrozumiały i zawierający tak mało szczegółów sposób, że trudno było cokolwiek sensownego napisać.
Proszę bardzo:
Opisujesz swoje auto jako "MB W 220 -320 CDI". Jeżeli byłby to "maluch 126p" można się zgodzić - auto opisane jest dosyć jednoznacznie. Ale nie w przypadku Mercedesa (i to dodatkowo S-klasy!) - robionego w dziesiątkach wersji wyposażenia, z różnymi rodzajami alarmów. Dodatkowo ten sam rodzaj alarmu w Mercedesie może działać w różny sposób w zależności od kraju, do którego auto jest przeznaczone do sprzedaży - gdyż wiele krajów ma własne przepisy (np. odnośnie hałasu). Nie podałeś, czy są we wnętrzu zamontowane jakieś czujniki ruchu. Jeżeli są - czy to czujniki działające na podczerwień, czy ultradźwiękowe. Nie podałeś, czy jest czujnik wstrząsowy, czy jest czujnik przechyłu. Nawet nie chciało ci się podać, czy w ogóle alarm został zamontowany fabrycznie, czy to jakaś "dokładka" po sprzedaży. Jeżeli jest dołożony, to nawet nie podałeś jakiej jest marki. NAPRAWDĘ MYŚLISZ, ŻE WSZYSTKIE ALARMY NA ŚWIECIE DZIAŁAJĄ W TEN SAM SPOSÓB???? Lub że mamy tu szklane kule i potrafimy sobie wywróżyć, co masz w aucie??? Jak byś podał przynajmniej VIN, to można by po rozszyfrowaniu przynajmniej ocenić, czy auto ma zamontowany alarm fabryczny i w jakiej konfiguracji.
rukcug napisał:
siedząc w srodku ,otworze drzwi to dopiero działa alarm..tzn., jakby ktos sie włamał i otworzył drzwi to bedzie dopiero alarm działał...rozumiesz teraz???

Chyba jak się ktoś włamuje, to raczej jednak otwiera drzwi - i jest to dla alarmu obojętne, czy jest to zrobione od środka czy od zewnątrz. Ważne, żeby zadziałał tzw. "wyłącznik krańcowy" drzwi - ten, który zapala światło w kabinie.
I pisz trochę poprawniej - bo twoja niedbałość w pisowni wcale nie sprzyja w zrozumieniu tego co piszesz. Wielkie litery piszemy na początku każdego zdania i służy do tego klawisz "Shift" (są dwa: po lewej i prawej stronie klawiatury)

Pzdr. G
Powrót do góry
rukcug

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: MB W 220 -320 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 11:55
Temat postu:

alarm


"I pisz trochę poprawniej - bo twoja niedbałość w pisowni wcale nie sprzyja w zrozumieniu tego co piszesz. Wielkie litery piszemy na początku każdego zdania i służy do tego klawisz "Shift" (są dwa: po lewej i prawej stronie klawiatury"

Popatrz nie wiedzialem...jak to człowiek musi sie uczyć ,do konca zycia
A powaznie :dziekuje za pouczenie, dalej jestes ironiczny...masz taką nature??
jak bedziesz w moim wieku , to moze bedziesz lepszy, ja wyrastałem w biedzie, dorobiłęm sie tego co mam i jestem zadowolony...a Ty?
Zeby nie było, ze nie ma nic o alarmie; mam fabryczny alarm, ale działa tylko ,tak jak piszesz" na krańcówkę".. tyle..
_________________
romano
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 30 Cze 2015, 16:56
Temat postu:

Re: alarm


rukcug napisał:
dalej jestes ironiczny...masz taką nature??

A ty dalej jesteś strasznie poważny i bierzesz wszystko do siebie. Nie wiadomo co lepsze...
rukcug napisał:
jak bedziesz w moim wieku ,

Co możesz wiedzieć o moim wieku? Jak chodziłem do podstawówki to w telewizji polskiej był tylko jeden program. Telewizory nie miały pilotów i żeby drania ściszyć, to trzeba było wstać z fotela Smile Na ekranie królował taki łysy gość w okularach - codziennie było wiadomo, gdzie był z gospodarską wizytą 8-0
Tak więc jak widzisz młodzieniaszkiem też nie jestem.
rukcug napisał:
Zeby nie było, ze nie ma nic o alarmie; mam fabryczny alarm, ale działa tylko ,tak jak piszesz" na krańcówkę".. tyle..

No to na razie wiemy tyle więcej, że alarm jest fabryczny. Dalej natomiast nie wiemy, czy był wyposażony w jakieś czujniki ruchu (i jakie). Dałbyś po prostu VIN i sprawa by się znowu o dalszy krok przybliżyła.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes ) Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

15) radio »

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesViano

24 900

2008r.

385 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System