Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z rozsuwanym dachem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dalenne

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Mercedes A W168 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 13:47
Temat postu:

Problem z rozsuwanym dachem.


Witam.
Przejrzałam posty odnośnie problemów z dachem, niestety nie znalazłam rozwiązania mojego problemu.
Sprawa dotyczy dachu, który nie chce się otworzyć.
Kilkakrotnie po zimie otwierałam dach, niestety po jakimś czasie odmówił on współpracy. Otwiera się tylko na "lufcik", ale nie rozsuwa się.

Zaznaczam, że gdy się otwierał trochę skrzypiał i zdecydowanie wolniej się rozsuwał niż przed zimą.

Pomocy! Smile
Powrót do góry
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 17:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z rozsuwanym dachem.


Spróbuj mu delikatnie pomóc ręką i przeczyść szyny czystą naftą. Może się rozrusza.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
piotrusia

Dyskutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: mercedes A 1.4 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Kwi 2010, 14:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z rozsuwanym dachem.


Radzę ostrożnie podstępować bo ja też miałam nieotwieralny dach i po rozebraniu na czynniki pierwsze mój mechanik stwierdził że powód awarii był błachy - wyrobienie zębatki ale poprzedni właściciel szarpał i próbował na siłe otworzyć. Jaki skutek? - pękniecie linek i wypatrzenie prowadnic na które już nic mechanik nie mógł poradzić. Musiałam kupić "nowy" szyberdach na allegro i zamontować. Dlatego teraz obchodzę sie z nim jak z jajkiem. Powodzenia, bo wiatr we włosach to fajna rzecz
Powrót do góry
skype status
orsanmichale

Debiutant



Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A1,6 (W168)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Maj 2010, 15:25
Temat postu:

Re: Problem z rozsuwanym dachem.


Nie wiem na ile aktualny jest ten temat ale postanowiłam napisać w tym wątku wiadomość do wszystkich użytkowników mających problem z szyberdachem.

Mój dach w 10-letnim mercedesie A klasa, przestał działać.
Objawy takie jak u wszystkich, najpierw trzeszczenie podczas rozsuwania, następnie bardzo duży opór aż w końcu całkowity klops - brak otwierania. Słychać też było silniczek tak jak by przeskakiwała zębatka, uchylała się jednak przednia lamelka, choć muszę dodać nie zawsze. Doszła też nieszczelność, która podczas wizyty w myjni dawała się we znaki.

Obdzwoniłam z milion warsztatów ogłaszających się w sieci jako spece od szyberdachów, wszędzie w słuchawce słyszałam głosy Panów kojarzących mi sie z "cwaniakami z wąsami", którzy nie umieli lub nie chcieli rozmawiać przez tel. o kosztach.

Przestudiowałam bardzo dokładnie całe forum i trafiłam gdzieś na post "absinki", która wspomniała o warsztacie na Jagielońskiej w Warszawie.

Nie jestem z woj. mazowieckiego a do stolicy mam 170km, więc myślałam, że to miejsce nie dla mnie bo jest po prostu za daleko. Jednak okazało się, że nie ma najmniejszego problemu z konkretnym, rzeczowym i bardzo wygodnym dla mnie umówieniem się na naprawę. Właściciel warsztatu zaproponował aby wpłacić zaliczkę 100zł co pozwoli zarezerwować cały dzień pracy poświęcony tylko dla mnie.

To co zobaczyłam na miejscu podczas tego jak się zabierali do naprawy sprawiło, że nadal jestem pod ogromnym wrażeniem. Rozbielali szyberdach na maleńkie części, używając do tego zegarmistrzowskich maleńkich śrubokrętów, każda część została wyczyszczona pędzelkiem z chirurgiczną dokładnością. Ci Panowie to prawdziwi arcymistrzowie. Okazało się to najbardziej profesjonalne miejsce na świecie, w którym można dokonywać wszystkich napraw związanych z szyberdachem. Na ścianie warsztatu zauważyłam zlecenie naprawy z serwisu mercedesa !(nawet serwisy wysyłają do nich na paletach nasze szyberdachy a potem kasują potrójne stawki). Z czystym sumieniem mogę ich każdemu polecać, nie ważne z jakiego regionu polski pochodzisz naprawdę warto zadzwonić tam wpłacić zaliczkę i po prostu przyjechać. Na naprawę dostałam roczną pisemną (bardzo dokładnie opisaną) gwarancję !

Oczywiście jako kobieta podczas rozmowy telefonicznej spytałam o koszt naprawy, odpowiedź w przypadku kiedy nie widać usterki jest na pewno trudna, ale oni chyba są mega wyrozumiali i powiedzieli, że ceny naprawy tego typu szyberdachów kształtują się od ok. 800zł a najdroższa naprawa jaką wykonali w historii swojej działalności kształtowała się w okolicy 1500zł ale tamten szyberdach był tak zmasakrowany, że trzeba było w nim wymienić praktycznie wszystkie części.

Puentując napiszę o elementach które wymieniono u mnie:
jakieś dwa zaczepy przy drugiej od końca lamelce na których zaczepiona jest linka, obydwie linki prowadzące, dźwignie unoszące przednią lamelkę były pokrzywione to też zostało usunięte. Szyberdach został doszczelniony - bardzo długo i dokładnie sprawdzali czy nie przecieka, czy wszystkie lamelki składają sie idealnie prosto - tak jak mam teraz nie miałam od nowości. Zapłaciłam 900 zł z naprawą uwinęli się do 17-stej, przez cały czas pracy wymienili między sobą inteligentne dowcipy tak, że spędzony tam czas upłynął w miłej atmosferze. W trakcie mojego pobytu przyjęli jeszcze jeden szyberdach, który przywiózł pseudo mechanik próbujący sam się uporać z naprawą, cały zalany olejem. Dowiedziałam się, że nie wolno niczym smarować prowadnic, olej albo smar wytapia specjalną substancję - taki gęsty smar, którym pokryte są elementy, przykleja sie wtedy do tego masa syfu i w rezultacie prędzej czy później wszystko się psuje.
Każdy kto zastanawia się nad naprawą powinien poważnie zastanowić się nad zleceniem naprawy profesjonalistom a nie jakiemuś partaczowi, lepiej podjechać dalej, umówić się, poczekać niż wyrzucać pieniądze w błoto, musiałam napisać tego posta bo takie warsztaty to rodzynki i zasługują na największą z możliwych reklamę.
Pozdrawiam wszystkich przepraszając za opisową formę mojego postu
Anna -orsanmichaele
.
Powrót do góry
kostek25

Czytelnik



Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: VW Sharan
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Cze 2013, 18:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z rozsuwanym dachem.


A jak nazywa się ten serwis szyber dachów w Warszawie na Jagiellońskiej
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 09 Cze 2013, 18:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nygus7

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes SLK 230 Kompressor \'00 lift
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 09 Cze 2013, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Problem z rozsuwanym dachem.


Poszukaj pod nazwą szyberdachy warszawa.
Powrót do góry
wiolasia

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): WROCŁAW
Posiadane auto: MERCEDES A KLASA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 15:26
Temat postu:

Re: Problem z rozsuwanym dachem.


Pkt 22 RF.

Witaj na forum.
Pierwszy post i od razu walisz z reklamą??
Keram
Powrót do góry
wiolasia

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): WROCŁAW
Posiadane auto: MERCEDES A KLASA
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2015, 15:39
Temat postu:

Re: Problem z rozsuwanym dachem.


We wrocławiu jest najlpeszy mechanik od szyberdachów na wagonowej 3a,Polecam bo można z nim ceny negocjować i jest naprawdę wporządku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System