Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gapi2

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ligowo
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.3 benzyna 1997r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 19:50
Temat postu:

Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r


Witam.Mam problem z centralnym zamkiem w moim mercedesie.Otóż trzeba było się pomęczyć z zamknięciem zamka bo nie chciał zaskoczyć.Zamykał się i otwierał.Później gdy wymieniłem baterię pilot przestał chodzić.Bardzo proszę o pomoc.


Niepotrzebnie zamieściłeś dwa takie same posty. Jeden usunąłem.
Pzdr. Gerri
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 13 Sty 2011, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r


Witam.
Pilotów w Vito się nie synchronizuje po wymianie baterii - tak więc albo baterie są źle wsadzone, albo rozładowane (nowe też mogą być wadliwe)
Odnośnie działania centralnego zamka to zamieszczam moją twórczość z innego forum - może coś Ci się wyjaśni:
1.Wielokrotne zamykanie i otwieranie jest sposobem sygnalizacji dla użytkownika, że coś jest nie w porządku.
2.Pomocne dla diagnozy jest sprawdzenie, czy po takim wielokrotnym zamykaniu/otwieraniu wszystkie drzwi zostaną zamknięte.
3.Wszystkie siłowniki (oprócz baku) są sterujące
4.Jeżeli nastąpi opór mechaniczny któregoś z zamków, (siłownik jest zbyt słaby, aby "przerzucić" dany zamek) pomaga następujący test: Bierzemy kluczyk, i po kolei, każdą wkładkę obracamy (wspomagając w ten sposób działaniem klucza kolejne siłowniki) Jeżeli przy którejś próbie zamek nie odbije, to winowajcę mamy w garści.
5.Zakłócenie ze strony elektrycznej: pola stykowe na drzwiach przesuwnych ulegają zabrudzeniu. Z czyszczeniem ostrożnie: kontakty są jedynie ulepszane warstwą przewodzącą, która szybko ulega zdrapaniu i wyłazi miedź. W Sprinterze miałem przypadek opadnięcia drzwi na rolkach prowadzących - styki również nie kontaktowały, pomimo że były czyste.
6.Zakłócenie elektryczne: błąd konstrukcyjny przelotek kablowych (gumowych harmonijek) w drzwiach przednich. Oba otwory (w drzwiach oraz na słupku) są na jednej wysokości, co powoduje, że przy każdym otwarciu drzwi kable są przełamywane. Gdyby otwory były na różnej wysokości, wiązka poddawana byłaby jedynie skręcaniu, co znacznie wydłużyłoby jej żywotność. Tu jest właśnie problem: w Vitku używanym "średnio w mieście" uszkodzenia wiązki kablowej w przelotce drzwi kierowcy pojawiają się przy przebiegu ok. 60-70 kkm. Dochodzi do sytuacji, że (przykładowo) ulegnie przerwaniu kabel meldujący o zamknięciu. Drzwi fizycznie zostaną zaryglowane, ale sterownik o tym nie wie, i melduje błąd poprzez "stukanie" siłownikami.
Powrót do góry
broniu72

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Vito 108D i S220 3,2CDI
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 10:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r


A co jest przyczyną takich objawów:
-naciskam zamykanie na pilocie migają raz kierunki i nic się nie dzieje (alarm się uzbraja).
-przekręcam kluczykiem w poz.zamykanie i zamyka tylko te drzwi w których jest klucz.
-naciskam pilotem otwieranie słychać stuknięcie we wszystkich zamkach a drzwi nadal zamknięte.
-przekręcam kluczykiem w poz. otwieranie i cyka we wszystkich zamkach a otwiera tylko te drzwi w których jest klucz.
-to samo jest na każdym zamku.
-moduł domykania i otwierania szyb działa.
-alarm też działa.
-rozebrałem wszystkie tapicerki i sprawdziłem ręcznie siłowniki efekt taki sam jak z pilota.
Co jest grane czyżby padł moduł?
Stało się to po wymianie akumulatora.
_________________
nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 15:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r


Możliwe że problem z modułem, sprawdź czy nie jest zalany. Najlepiej sprawdzić go na kompie albo mieć taki sam na podmianę, bardzo ważne są numerki bo różnią się w zależności od wyposażenia.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
broniu72

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Vito 108D i S220 3,2CDI
Piwa: 10/0
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 17:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r


Tak tylko wszystkie funkcje modułu działają prawidłowo oprócz centralnego.
Wie ktoś może gdzie znajduje się przekaźnik D+ ?
_________________
nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 17:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2015, 18:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r


Witam
W swoim vito mam centralny zamek który działa normalnie po przekręceniu zamka,do dwóch innych kluczyków które dostałem założyłem baterie i okazało sie ze jak otwieram (rozkładam)kluczyk to otwiera sie vito i na odwrót jak zamykam to vito sie zamyka.Problem jest taki ze działa tylko w jednym z trzech kluczyków i to nie zawsze ,czasami trzeba pare razy rozłożyć i złożyć kluczyk żeby załapało.
Gdzie szukać rozwiązania problemu,czy zamówić w Mercedesie nowy kluczyk i zobaczyć czy działa?
Ile może kosztować nowy kluczyk?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 22 Lis 2015, 20:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r


Z tego co piszesz to masz kluczyk, którego grot po złożeniu naciska mikrowyłącznik sterujący centralnym zamkiem. Widoczny jest on od zewnątrz - zerknij w szparę, w którą chowa się grot po złożeniu i na pewno go zobaczysz. Problem jest taki, że z wiekiem kluczyk nabiera luzu, i po złożeniu nie naciska dokładnie wikrowyłącznika, co powoduje, że nie ma wysterowania centralnego zamka.
spoctcoupe napisał:
czy zamówić w Mercedesie nowy kluczyk i zobaczyć czy działa?
Ile może kosztować nowy kluczyk?

Nawet nie pytaj... Crying or Very sad
Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 19:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek Mercedes vito 2.3 benzyna 1997r


Dokładnie mam taki kluczyk jak piszesz i ten włącznik widziałem,przy otwieraniu i zamykaniu miga dioda,która sygnalizuje otwarcie lub zamknięcie,lecz otwiera auto tylko jeden kluczyk,który wyglada całkiem na nowy a dwa pozostałe bez reakcji,ten mikro włącznik wciskam palcem i nic sie nie dzieje.W książce obsługi vito,która była w schowku pisze ze kluczyk otwiera CZ z odległości 10 m a umnie ledwo z metra i to jak już pisałem ze nie zawsze załapuje (baterie są nowe).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System