Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) a160 nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seenten

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): rawicz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2015, 13:17
Temat postu:

a160 nie odpala


Witam wszystkich.
Posiadam na swoim warsztacie ciężki przypadek, klasa A z silnikiem 1.6 czysta benzynka, rocznik 2002. Problem polega głównie na tym, że auto nie odpala, rozrusznik kręci ale tak jakby nie miał "iskry, ciśnienia paliwa, ciśnienia na tłokach etc" . Tak więc, mam sprawdzone prawie wszystkie podzespoły które ewentualnie mogły to powodować, nawet mam drugie auto na podmiankę ewentualnych części. Ciśnienie paliwa ok 3,5 bara, na tłokach bije do 14, cewka zespolona, czujnik położenia wału, listwa wtryskowa, pompka paliwowa podmienione, a auto nie odpala. Filtr paliwa wymieniony na nowy. Jako ciekawostke mogę dodać, że gdy podam mu odrobinke plaka na kolektor ssący auto pali, moge iść np. za godz, spróbować i też bez problemu, ale ! Następnego dnia, z rana już nie odpali.

Przy ostatniej podmiance, czyli listwy paliwowej auto odpaliło, ale z ciężkim trudem, dłuższe kręcenie silnikiem i dopiero tak za 3 razem, tylko okoliczności były takie, że miałem dość ciepło na warsztacie, wręcz byłem zaskoczony, że odkryłem co siedzi w tym samochodzie, lecz moje zadowolenie nie trwało długo, bo gdy zostawiłem go na dworze, przy temperaturze dosć niższej niz w środku, znów odmówił odpalenia. co ciekawe doszły błędy dotyczące ESP, których poprzednio nie było. kod błędu P0600

Aktualnie komputer nie pokazuje błędów, a przy próbie podmiany przepustnicy doszły tak z niczego 3 błędy, czunik położenia wału, sondy lambda i tego ostatniego nie pamiętam. Wszystkie miały status "nie obecne".

Samochód przez właściciela był myty poprzez myjkę ciśnieniową, auto na handel, co powodowało, że lał wode gdzie popadnie, nawet w kabinie auta, aby doczyścić po blacharzu, lakierniku...

Stwierdzam, że jakiś układ elektyczny jest zawilgocony wodą, tylko nie do końca wiem, czego mam się chwycić, co mogło by to powodować. Próbowałem suszyć skrzynke bezpiecznikową oraz przepustnice ale brak rezultatu.

Proszę o jakieś podpowiedzi, chociaż jakieś nakierowanie, może ktoś miał kiedyś taki przypadek?
Powrót do góry
Andrepl605

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: 307 SW 1.6HDI 110KM FAP Mercedes A160 W 168 manual 1998 r
Piwa: 23/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2015, 12:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a160 nie odpala


Porad szuka ? Razz byleby zapalił Laughing
A potem takiego szrota pchną komu innemu Mad
_________________
Peugeot 307SW 1.6 HDI 110KM FAP 2006/7 FL 102 kkm
A 160 W 168 102 KM 1998 r 118 kkm
Radio CB ALAN 109 + SIRIO OMEGA 27 MAG
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 22 Lis 2015, 13:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a160 nie odpala


Witam.
Jakby Kolega podłączył pod SD to by wiedział jaka jest przyczyna, a przyczyna może być sam rozrusznik lub stacyjka, z tego rocznika to rozrusznik jest inny niż zwykły, czyli rozrusznik sterowany elektronicznie i bez SD nie obejdzie.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 24 Gru 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) a160 nie odpala


Najpierw komputer dostaje zwykłe +12V po stacyjce, następnie komputer wysyła zakodowany sygnał LIN do rozrusznika. Więc jeśli rozrusznik kręci to oznacza że problem leży gdzieś indziej.

Myjka ciśnieniowa nie powinna uszkodzić elektroniki bo komputery są schowane bezpiecznie w czarnej plastikowej puszce po stronie pasażera. Jest jeszcze jeden komputer VDO zintegrowany z przepustnicą, więc skoro ona była wymieniona to pewnie też wraz z komputerem, a nie można tak sobie z innego samochodu podmieniać bez ponownego zakodowania.

Może podczas mycia woda weszła do wnęk świec zapłonowych i robi zwarcie na cewce. Cewka jest przykręcana na 2 duże śruby które używa się też jako ściągaczy i jedną małą ukrytą, jeśli się o niej zapomni to przy odkręcaniu pęka jej obudowa cewki więc trzeba uważać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesB 180

38 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System