Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CE ) Akumulator rozładowuje się podczas postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CE ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kubatuba

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes, c200, w203, 122km, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2016, 23:38
Temat postu:

Akumulator rozładowuje się podczas postoju


Witam,

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum. Niecałe 6 miesięcy temu zdałem prawko także doświadczenie mam narazie nikłe.
Przechodząc do konkretów moim pierwszym samochodem (pożyczonym od ojca) będzie Mercedes C200 Cdi W203 122km (pod warunkiem że go naprawię)
W samochodzie od przynajmniej kilkunastu miesięcy rozładowuje się akumulator podczas postoju ( jak się go podładuje to bez problemu odpali i kilka miesięcy temu przejechał w trasie ponad 1000km, ale nie wiem po ilu dokładnie ale dzień, może dwa i i samochód nie odpala) akumulator raczej sprawny, gdyż jest to już drugi, a objawy te same (drugi co prawda też używany, ale sprawny z innego samochodu). Zastanawiam się co to może być? Odrzuciłem alternator gdyż w czasie jazdy nie ma żadnych problemów oraz rozrusznik przy naładowanym akumulatorze odpala bez problemów. Jutro zamierzam zacząć część praktyczną diagnozowania, czyli zacznę od sprawdzenia poboru prądu podczas spoczynku (wydaje mi się, że coś musi żreć prąd w czasie gdy samochód jest wyłączony. Co o tym sądzicie?) oczywiście sprawdzę także napięcie. Jeśli moje obawy się potwierdzą to pobawię się w stopniowe rozłączanie bezpieczników.
Napiszcie czy dobrze myślę czy jednak to może być coś innego.

Krótka historia samochodu

Samochód został sprowadzony jako powypadkowy z Niemiec w grudniu 2003. Przez pierwsze kilka lat był używany głównie do jazdy po mieście a od 2008 roku stoi praktycznie nieużywany na ulicy. Przejechał w tym czasie max kilkanaście tys kilometrów. Ogólny przebieg bardzo niski 93 tys kilometrów. Do tej pory nie było większych problemów.

Liczę na pomoc. Z góry dziękuję Smile
Powrót do góry
organistick

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2016
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): wydminy / warm-maz.
Posiadane auto: mercedes a 140,poj. 1.4 ;99 rocznik
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 08:15
Temat postu:

Witam


Witam na forum Wink
No to mamy podobnie bo ja również pół roku po prawku a jeśli chodzi o rozładowanie to z pewnością jest coś co pobiera prąd bo ja mam tak samo (mercedes a 140) i odłączam na czas postoju kleme minusową i następnego dnia elegancko odpala ale to trzeba zdiagnozować prędzej czy później bo takie odłączanie i podłączanie nie tyle jest uciążliwe co pewnie i szkodliwe dla samej elektroniki.
W wyciąganie bezpieczników też się bawiłem bo właśnie po podłączeniu minusowej klemy nagle mocno iskrzyło , powyciagalem kilka bezpieczników w sposób -wyciągnij -nałóż kleme i sprawdź czy dalej iskrzy(i tak wszystkie po kolei) ale przy wyciaganiu jednych iskrzylo mniej a przy innych bardziej więc zglupialem i zamierzam kupić miernik i wtedy sprawdzić pobór prądu.
Co mogłem to pomogłem Wink
Powodzenia!
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 09:47
Temat postu:

Re: Akumulator rozładowuje się podczas postoju


Kubatuba napisał:
Jutro zamierzam zacząć część praktyczną diagnozowania, czyli zacznę od sprawdzenia poboru prądu podczas spoczynku (wydaje mi się, że coś musi żreć prąd w czasie gdy samochód jest wyłączony. Co o tym sądzicie?) oczywiście sprawdzę także napięcie. Jeśli moje obawy się potwierdzą to pobawię się w stopniowe rozłączanie bezpieczników.

Dobrze główkujesz. Ile umiesz - tyle zrób. Widać że masz niewielkie doświadczenie, tak więc dziel się swoimi wątpliwościami żebyśmy mogli pomóc.
organistick napisał:
takie odłączanie i podłączanie nie tyle jest uciążliwe co pewnie i szkodliwe dla samej elektroniki.

Rzeczywiście masz rację.

organistick napisał:
właśnie po podłączeniu minusowej klemy nagle mocno iskrzyło , powyciagalem kilka bezpieczników w sposób -wyciągnij -nałóż kleme i sprawdź czy dalej iskrzy

Tu już nie masz racji. W sterownikach są kondensatory, i to właśnie one (nawet przy całkowicie sprawnym układzie) mogą powodować iskrzenie przy podłączaniu klemy.
Powrót do góry
organistick

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2016
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): wydminy / warm-maz.
Posiadane auto: mercedes a 140,poj. 1.4 ;99 rocznik
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 13:07
Temat postu:

Dziękuję za podpowiedź


To pytanie- czy można samodzielnie przy pomocy miernika zbadać i określić co jest nie tak i które urządzenie ciągnie prąd?
Szczerze powiem ze zarówno ja jak i samochód mamy dosyć takich przylaczan i odlaczan bo przecież ileż można ;*)
Powrót do góry
Kubatuba

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes, c200, w203, 122km, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 16:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CE ) Akumulator rozładowuje się podczas postoju


Dzięki za porady Wink

Sprawdziłem dzisiaj poszczególne parametry
Napięcie 12.62V
Napięcie na włączonym silniku 13.44V (wydaje mi się że trochę za mało ale chyba tragedii nie ma)
Pobór prądu w spoczynku od 0.91 do 1.06A
To jest strasznie dużo. Akumulator się rozładowuje co jakieś dwa dni więc by się chyba zgadzało.
Oczywiście później przystąpiłem do podpisania bezpieczników.po sprawdziłem radio. Natężenie spadło ok 0.15A próbowałam jeszcze z bezpiecznikami od elektryki foteli, alarmu i podgrzewania tylnej szyby ale wtedy nawet wzrosło do 1.61A nie wiem czemu.
Takie pytanie dodatkowe czy można wypiąć dosłownie wszystkie bezpieczniki, czy są takie których nie ruszać?
Co sprawdzić jeśli okaże się że sposób z bezpieczniki nie zadziała? I ostatnie pytanko jak bardzo akumulator ładuje się w czasie jazdy? Do szkoły mam ok. 4.5km czy przy założeniu że akumulator rozładowuje się co 2 dni jest szansa spokojnego używania samochodu do czasu znalezienia usterki?

Za wszystkie porady z góry dziękuję

Serdecznie Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 16:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 20:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CE ) Akumulator rozładowuje się podczas postoju


Kubatuba napisał:

Napięcie na włączonym silniku 13.44V (wydaje mi się że trochę za mało ale chyba tragedii nie ma)

Znowu błąd. Napięcia ładowania NIE MIERZY SIĘ Z ROZŁADOWANYM AKUMULATOREM. Przecież alternator jest w takim momencie mocno obciążony ładowaniem akumulatora! Obrazowo: czy jadąc rowerem, jeżeli ktoś ci wrzuci na bagażnik dwa worki kartofli będziesz w stanie osiągnąć taką samą prędkość maksymalną jak jadąc "na pusto"? NA PEWNO NIE. Tak więc najpierw naładuj do pełna akumulator, potem odpal silnik, przejedź kilkanaście kilometrów żeby układ ładowania sie ustabilizował, I DOPIERO WTEDY ZMIERZ NAPIĘCIE ŁADOWANIA.
Kubatuba napisał:
próbowałam jeszcze z bezpiecznikami od elektryki foteli, alarmu i podgrzewania tylnej szyby ale wtedy nawet wzrosło do 1.61A nie wiem czemu.

To fajnie, że próbowałaś. Tylko że to nie jest auto typu Syrenka, gdzie wyjęcie bezpiecznika powoduje spadek prądu. Mercedes 203 jest już oparty na systemach komputerowych i sieci CAN. To nie jest tak, że wyjmiesz bezpiecznik i możesz mierzyć prąd - bo jeszcze dosyć długo po zamknięciu drzwi i zablokowaniu centralnego zamka większość komputerów poprzez sieć CAN "gada" ze sobą. Każda ingerencja w układ elektryczny (np. wyjęcie bezpiecznika) pobudza tą sieć na nowo. Zgłasza się komputer z silnika: "Hej! Nagle straciłem kontakt z komputerem z ESP! Nie wiem co się dzieje! Ale nie jest to sytuacja normalna!"
Rozumisz? Przy braku zasilania któregoś elementu sieci robi się "miszung" i panika. W końcu i tak sterowniki "pójdą spać", ale nie dzieje sie to od razu. Każda taka operacja rzutująca na pracę sieci CAN powinna skutkować odpowiednio długim odczekaniem na "uśpienie" sieci i dopiero wtedy pomiar upływającego prądu będzie miarodajny.
Kubatuba napisał:
I ostatnie pytanko jak bardzo akumulator ładuje się w czasie jazdy? Do szkoły mam ok. 4.5km czy przy założeniu że akumulator rozładowuje się co 2 dni jest szansa spokojnego używania samochodu do czasu znalezienia usterki?

Ładuje sie BARDZO - ale nie wydaje mi się, żeby wystarczająco...
NIE FILOZOFUJ - tylko napraw Very Happy
Powrót do góry
Kubatuba

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes, c200, w203, 122km, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 23:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CE ) Akumulator rozładowuje się podczas postoju


Gerri napisał:
Kubatuba napisał:

Napięcie na włączonym silniku 13.44V (wydaje mi się że trochę za mało ale chyba tragedii nie ma)

Znowu błąd. Napięcia ładowania NIE MIERZY SIĘ Z ROZŁADOWANYM AKUMULATOREM. Przecież alternator jest w takim momencie mocno obciążony ładowaniem akumulatora! Obrazowo: czy jadąc rowerem, jeżeli ktoś ci wrzuci na bagażnik dwa worki kartofli będziesz w stanie osiągnąć taką samą prędkość maksymalną jak jadąc "na pusto"? NA PEWNO NIE. Tak więc najpierw naładuj do pełna akumulator, potem odpal silnik, przejedź kilkanaście kilometrów żeby układ ładowania sie ustabilizował, I DOPIERO WTEDY ZMIERZ NAPIĘCIE ŁADOWANIA.
Kubatuba napisał:
próbowałam jeszcze z bezpiecznikami od elektryki foteli, alarmu i podgrzewania tylnej szyby ale wtedy nawet wzrosło do 1.61A nie wiem czemu.

To fajnie, że próbowałaś. Tylko że to nie jest auto typu Syrenka, gdzie wyjęcie bezpiecznika powoduje spadek prądu. Mercedes 203 jest już oparty na systemach komputerowych i sieci CAN. To nie jest tak, że wyjmiesz bezpiecznik i możesz mierzyć prąd - bo jeszcze dosyć długo po zamknięciu drzwi i zablokowaniu centralnego zamka większość komputerów poprzez sieć CAN "gada" ze sobą. Każda ingerencja w układ elektryczny (np. wyjęcie bezpiecznika) pobudza tą sieć na nowo. Zgłasza się komputer z silnika: "Hej! Nagle straciłem kontakt z komputerem z ESP! Nie wiem co się dzieje! Ale nie jest to sytuacja normalna!"
Rozumisz? Przy braku zasilania któregoś elementu sieci robi się "miszung" i panika. W końcu i tak sterowniki "pójdą spać", ale nie dzieje sie to od razu. Każda taka operacja rzutująca na pracę sieci CAN powinna skutkować odpowiednio długim odczekaniem na "uśpienie" sieci i dopiero wtedy pomiar upływającego prądu będzie miarodajny.
Kubatuba napisał:
I ostatnie pytanko jak bardzo akumulator ładuje się w czasie jazdy? Do szkoły mam ok. 4.5km czy przy założeniu że akumulator rozładowuje się co 2 dni jest szansa spokojnego używania samochodu do czasu znalezienia usterki?

Ładuje sie BARDZO - ale nie wydaje mi się, żeby wystarczająco...
NIE FILOZOFUJ - tylko napraw Very Happy

Dzięki za uwagi.
Mimo, że krytyczne to tym bardziej cenne.
Jednak problem jest taki że dalej nie wiem co dolega samochodowi.
Do tej pory obstawiałem alternator, rozrusznik, lub jakieś urządzenie żrące prąd.
Wydaje mi się że to jednak nie jest alternator podczas jazdy akumulator ładuje się poprawnie ani rozrusznik na naładowanym akumulatorze startuje normalnie. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Co do urządzenia które by żarło prąd nie wiem jak to sprawdzić.
Proszę ew napiszcie co sprawdzić w pierwszej kolejności aby nie robić zbędnych pomiarów albo co to może być innego poza tym co wymieniłem
Powrót do góry
Kubatuba

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes, c200, w203, 122km, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2016, 23:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CE ) Akumulator rozładowuje się podczas postoju


Poczytałem trochę, że w tym modelu często za tego typu usterkę winny jest dogrzewacz silnika.
Czy łatwo odpiąć od niego kabel, aby sprawdzić czy to on jest głównym winowajcą.
Jeśli ktoś ma zbliżony model i wrzucił by jakąś fotkę, żeby pokazać gdzie się on znajduje i jak się do niego dostać to byłbym wdzięczny.
Gdyby to się okazało, że on jest głównym winowajcą to czy można jeździć bez dogrzewacza i jakie są tego konsekwencje?
Powrót do góry
winetoo

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: peugeot 407 2.0 16v hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 01:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CE ) Akumulator rozładowuje się podczas postoju


Na lewym fartuchu jest moduł świec żarowych, odepnij dużą prostokątną wtyczkę z czterema grubymi przewodami i wtedy sprawdź. Jeśli będzie ok to moduł do wymiany, zdarzają się przypadki że przekaźnik w środku się skleja i świece cały czas grzeją. Osobiście tego doświadczyłem.
Powrót do góry
Kubatuba

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes, c200, w203, 122km, 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 20:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CE ) Akumulator rozładowuje się podczas postoju


Witam, może trochę głupie pytanie, ale jak odpiąć kabel od dogrzewacza, czy wystarczy odpiąć jeden z tych dwóch czarnych co idą od klemy dodatniej akumulatora czy jednak trzeba dobrać się do dogrzewacza, jeśli tak to jak to zrobić, prosiłbym o pewną instrukcję.
Narazie wyłączyłem heater booster w opcjach komputera, ale to oczywiście nie pomogło. Jak rozumiem nie ma żadnego bezpiecznika od dogrzewacza?
Będąc w ustawieniach komputera zauważyłem, że temperatura na zewnątrz wynosi 85C i jest niezależna od warunków pogodowych.
Jeden z użytkowników forum pisał, że ta temperatura nie jest przypadkowa. Cytuje "Temperatura +85C swiadczy niezbicie o zwarciu w obwodzie czujnika albo bardzo silnym zawilgoceniu i utlenieniu zlacza."
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CE ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CE »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CE - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CE ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System