Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Klimatyzacja W124 250D 95` manualna OM 605.911



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MrSpooner

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rotterdam
Posiadane auto: Mercedes W125 250D 95`
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Maj 2016, 18:28
Temat postu:

Klimatyzacja W124 250D 95` manualna OM 605.911


Witam serdecznie!

Jutro kolejny raz jade walczyc z układem klimatyzacji. Do dzisiejszego dnia wymieniłem juz:
chłodnice, zawór rozprężny klimatyzacji, filtr kabinowy i osuszacz, zawory obsługowe, kompresor po regeneracji rok temu.
Co sie dzieje?
Mianowicie nie moge zlokalizować wycieku, po nabiciu azotem 20 barow cisnienie spada (gdzies jest nieszczelnosc) ale po chwili jak nabije jeszcze raz 20 barow w drodze sprawdzenia nic nie ucieka trzyma, jakby jakis zawór sie zamknął. Po czym klimatyzacja trzyma mi w zaleznosci od tygodnia do 3 miesiecy nawet. Najwiekszy ubytek zauwazylem jak jade z Holandii do Polski (poniewaz mieszkam w Rotterdamie na stałe) 1300 km predkosc ok 130-140 km/h, przyjezdzam pod dom klima dziala do samego konca nad ranem juz jest pusto (jak jezdze tylko po miescie zadnych dlugich tras klima trzyma do 3 miesiecy). Mam latarke UV oczywiscie na bieżąco sprawdzam caly uklad nie widze zadnego wycieku. Sciagalem równiez zegary zeby dostac sie do czarnej skrzynki przy parwoniku i zobaczyc w jakim stanie sa tam rurki i czy moze tam nie ma zadnego wycieku tez sucho.

Teorie przychodza mi rózne do głowy:
- kompresor: moze ucieka na walku jak dostanie duzego cisnienia ponoc wtedy nie widac wycieku
- duze cisnienie wentylator ma III biegi moze dwa pierwsze nie dzialaja uklad dostaje 25 barow i ucieka

Czy miał ktos moze podobne problemy?

Chciałem rowniez dodac ze na klimatyzacji zwłaszcza w korku w gorące dni temperatura troche mi skacze powyzej 90 czy to normlane? wisco było równiez wymieniane na nowe, wenteletory klimatyzacji tez sie zalanczaja.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Czw 22 Wrz 2016, 22:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Klimatyzacja W124 250D 95` manualna OM 605.911


Nic nie wspominasz o barwniku,więc jak sprawdzasz ewentualny wyciek?Jeżeli jednak masz dodany barwnik to przeczyść przewody gumowe na/przy zaciskach.Fakt,jeżeli jest tam wyciek nie widać często barwnika,jedynie ciemne przebarwienia przewodu.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System