Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 20:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


Samego napinacza wymiany nic nie pomoże, bo jak pisałem, napinacz jest bezawaryjny. Najwyżej cały rozrząd, łańcuch i prowadnice, a w razie potrzeby koło zębate. Na koniec, dobrze należy ustawić rozrząd, to powinno pomóc rozwiązania twojego problemu. Ale, zanim przystąpisz do wymiany rozrządu, należałoby sprawdzić, pompę vacum i pompa wysokiego ciśnienia, chodzi o to, czy nie mają luzy w trakcie jej napędzania.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Piasek103

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes w212 3.5 Cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 20:52
Temat postu:

Pytanie


A jak je sprawdzic ??
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 21:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


Nie słuchaj tych bzdur powyżej napisanych odnośnie zmiany oleju,że napinacz bezawaryjny.Powoli ręce opadają czytając takie bzdury,klient myśli wiem coś na temat aut,jednak wprowadza nie pierwszy raz innych forumowiczów w błąd.Mam identyczną sytuacje w dwóch silnikach jak napisałem,w jednym po wymianie napinacza przy uruchomieniu silnika ten chwilowy dzwięk nie jest słyszalny.W a160/170cdi też miałem wielokrotnie identyczną sytuacje.To nie są napinacze pokroju W115/123/124.Wymień zanim będzie za pózno,od tego trzeba zacząć.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Piasek103

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes w212 3.5 Cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 21:11
Temat postu:

Pytanie


A mogl bys mi mniej wiecej napisac jak go wymienic ??
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 21:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


Transit 2 napisał:
Samego napinacza wymiany nic nie pomoże, bo jak pisałem, napinacz jest bezawaryjny. Najwyżej cały rozrząd, łańcuch i prowadnice, a w razie potrzeby koło zębate. Na koniec, dobrze należy ustawić rozrząd, to powinno pomóc rozwiązania twojego problemu. Ale, zanim przystąpisz do wymiany rozrządu, należałoby sprawdzić, pompę vacum i pompa wysokiego ciśnienia, chodzi o to, czy nie mają luzy w trakcie jej napędzania.

Pozdrawiam.


Jakie koło zębate,czy Ty wiesz co wogóle piszesz,masz pojęcie co tam w tym danym modelu występuje na rozrządzie?Jakie luzy na pompie CR,wiesz wogóle jak jest napędzana,skąd Ty takie rzeczy bierzesz o których piszesz,to nie pierwszy raz klepanie dla klepania a nic dokładnie nie wiesz.Nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 21:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Piasek103

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes w212 3.5 Cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Wrz 2016, 21:22
Temat postu:

Odp


Chetnie bym dla swietego spokoju wymienil ten napinacz tylko nie wiem jak sie za brac czy musi byc jakos rozrzad ustawiony czy tylko wykrecic i wkrecic??
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 16 Wrz 2016, 09:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


kolego GT77,
Cytat:
Nie słuchaj tych bzdur powyżej napisanych odnośnie zmiany oleju,że napinacz bezawaryjny.Powoli ręce opadają czytając takie bzdury,klient myśli wiem coś na temat aut,jednak wprowadza nie pierwszy raz innych forumowiczów w błąd.Mam identyczną sytuacje w dwóch silnikach jak napisałem,w jednym po wymianie napinacza przy uruchomieniu silnika ten chwilowy dzwięk nie jest słyszalny.W a160/170cdi też miałem wielokrotnie identyczną sytuacje.To nie są napinacze pokroju W115/123/124.Wymień zanim będzie za pózno,od tego trzeba zacząć.
Po pierwsze, nie porównuj z silnikami 1.6 i 1.7 cdi, a z silnikami 2.2 i 2.7 cdi. Następna sprawa to nie jest wprowadzanie w błąd, o którym piszesz i pewnie niewiele widziałeś, skoro tak piszesz.
Sam napinacz rozrządu nie jest problemem ich z wymianą, bo jest umieszczony wyżej zaraz alternatora przykręcony z boku do przedniej części obudowy rozrządu. Tak więc, niby masz 1.6 i 1.7 cdi, ale, to nie są takie same jak 2.2 i 2.7 cdi, tak więc, zastanów się wielokrotnie zanim skrytykujesz.
Cytat:
Jakie koło zębate,czy Ty wiesz co wogóle piszesz,masz pojęcie co tam w tym danym modelu występuje na rozrządzie?Jakie luzy na pompie CR,wiesz wogóle jak jest napędzana
A składałeś takie silniki, że krytykujesz.? To Ty nie masz pojęcia o czym piszesz, a rozpędzasz się w każdym dziale bez zastanowienia się.
Cytat:
czy tylko wykrecic i wkrecic??
Jak już Ci tak zależy, to wystarczy wykręcić i wkręcić, ale najpierw ustaw na znaki.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Sob 17 Wrz 2016, 08:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


Ręce opadają nadal,co Ty dzielisz silnik 1.6 i 1.7 cdi na osobno,to są dla Twojej wiedzy identyczne silniki,różnią się mocą i znaczkiem na tylnej klapie,teraz wiesz.W tych silnikach występuje identyczny objaw przy przebiegach ca 200tys,po wymianie problem jest usunięty.Czytaj ze zrozumieniem,usterka napinacza a nie identyczne silniki.Co do oleju,następny błąd z Twojej strony.Który olej ma lepszą "sprawność" i "właściwości",15w40 lub 0w30?W okresie ujemnych temperatur właśnie ten "rzadki" olej jak napisałeś lepiej się sprawdza.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 17 Wrz 2016, 10:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


To nie ja porównuję do tych silników co napisałeś:
Cytat:
Mam identyczną sytuacje w dwóch silnikach jak napisałem,w jednym po wymianie napinacza przy uruchomieniu silnika ten chwilowy dzwięk nie jest słyszalny.W a160/170cdi też miałem wielokrotnie identyczną sytuacje.
Gdzie, tutaj mamy inny silnik i całkiem inna konstrukcja, o czym wyżej napisałem. Mowa jest o silniku 2.2 CDI zgadza się, a Ty porównujesz właśnie problemy do swoich 1.7 cdi.
Cytat:
W tych silnikach występuje identyczny objaw przy przebiegach ca 200tys,po wymianie problem jest usunięty.
W jakich silnika?. Nie porównuj swoich problemów z silnikiem 1,6 i 1.7 do 2.2 cdi, bo jak wyżej napisałem, to jest całkiem inna konstrukcja.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Sob 17 Wrz 2016, 15:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


Już nie raz wprowadzałeś innych użytkowników w błąd,jeden z forumowiczów dobrze Tobie napisał,na transitach sie może i znasz,ale inne auta zostaw w spokoju.Napinacz jest częścią która ulega uszkodzeniu,nie jest to część wieczna propo Twojej wypowiedzi.Dzwięk czy to 1.7 lub 2.2 jest porównywalny,jeśli sie nie znasz to wytłumacze Tobie to dokładniej.Przy uruchamianiu silnika jak i w pierwszych sekundach pracy silnika jest słyszalny identyczny dzwięk niezależnie jak od konstrukcji silnika,jest to na identycznej zasadzie skonstruowane.Jestem dzisiaj po wymianie napinacza łańcucha w 220cdi rok produkcji 2010,dzwięk jak na nagraniu był również słyszalny ca.5 sekund po uruchomieniu silnika,napinacz wymieniony.Problem rozwiązany,temat uważam za zamknięty.
_________________
Piwa nie pije...Robię wyjątek dla Portera Wink


Ostatnio zmieniony przez GT77 dnia Wto 20 Wrz 2016, 22:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 18 Wrz 2016, 11:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


Cytat:
Jestem dzisiaj po wymianie napinacza łańcucha w 220cdi rok produkcji 2010,dzwięk jak na nagraniu był również słyszalny ca.5 sekund po uruchomieniu silnika.Problem rozwiązany,temat uważam za zamknięty.
Czemu temat zamknięty, skoro kolega Piasek103 ma problemy, a nie Ty.
Natomiast z opisu Twojego wynika, że po wymianie napinacza łańcucha w silniku 2.2 cdi, również był słyszalny tak jak na nagraniu, a więc, po co autor ma wymieniać, skoro Ty wymieniłeś w swoim i wygląda, tak, jak na nagraniu?. Nie pisz mi tutaj bzdur, bo najpierw twierdziłeś, że miałeś identyczne w silniku 1.6 i 1.7, co jednak nie udało Ci się porównać, bo myślisz, że na forum nie ma mądry ludzi i znający się na auta, co błędnie kierujesz się tym zasadą.
Zadam pytanie: Czy rozumiesz, co piszesz i czytasz, bo z mojego wniosku wychodzi, że nie.
To, że mam w nazwie Transit 2, to nie oznacza, że muszę się tylko znać na transicie.
Pozdrawiam.

Ps. Nagranie było po to, czy wymieniać napinacz, czy nie, a Ty niby wymieniłeś i twierdzisz, że jest słyszalny, tak, jak na nagraniu. (Ciekawostka przyrodnicza mówi same za siebie.)
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Nie 18 Wrz 2016, 20:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Grzechot dzwonienie pod czas odpalania w211 2.2 cdi om 646


Chłopy!!!!
pofolgujcie swym emocjom. Przerzućcie się na PW. Na forum udzielamy porad technicznych lub dyskutujemy udowadniając swe racje w sposób rzeczowy i treściwy.
Ostrzeżenie jedyne a zarazem ostatnie.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Piasek103

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes w212 3.5 Cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2016, 21:39
Temat postu:

Odpowiedz


Wlasnie wymienilem napinacz lancuszka i problem znikl. Dziekuje za pomoc mam nadzieje ze nie powroci Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Porady, problemy techniczne


MercedesCLS 500

119 900

2011r.

75 372 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesB 180

38 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System