Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusz0508

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes A170cdi 200r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 19:59
Temat postu:

Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


Witam. Wiem ze temat był nieraz poruszamy, szukam informacji od 3 dni na ten temat. Wiec podłączyłem pod komputer i wyskoczyła masa błędów: P1872, P1873,P1874, P1876, P1877, P1878.
Dodam ze sprawdziłem bezpieczniki akumulator jest nowy. Dziwnie działa przycisk W/S tak bez oporów i lata luźno. Proszę o pomoc, skrzynia nie przełącza biegów, jedzie tym samym cały czas z jakiego ruszy. Rano jak odpalę przez 2/4 km nie swieci se żaden błąd i skrzynia działa bez problemowo. I przepraszam za nowy temat ale nie mogę znaleść sensownej odpowiedzi i połączyć wszystkich błędów w całość co u mnie może byc padnięte? Z góry dziękuje
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 22:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


poszukaj w dziale "przeniesienie napędu" wątków dotyczących literki F i problemów ze skrzynia automatyczną. Uszkodzonych może być kilka rzeczy, od kabelków, przez moduł lewarka, po sterownik skrzyni. Przycisk powinien pstrykać w krańcowych pozycjach, jak każdy normalny przycisk. ale to że lata luźno to może być tylko uszkodzenie mechaniczne jakiejś sprężynki w przycisku. Ale może też świadczyć ze ktoś grzebał przy lewarku.

Niepokojące jest to że objawy ustępują - tak jakby na zimnym działało, a po rozgrzaniu się oleju w skrzyni przestawało działać. A to by sugerowało sterownik skrzyni, który jest w środku, więc narażony na zmiany temperatury oleju.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariusz0508

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes A170cdi 200r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 22:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


Ta poranna jazda różnie tez wyglada bo czasem odrazu po odpaleniu swieci sie błąd. A nie wiem tez czy to normalne ale czasem włączy sie bieg na którym mogę jechać tak Max około 80/90 a czasem włączy sie jakby ostatni z biegów gdzie cieżko bardzo rusza ale przy 110km/h mam 2 tys obrotów.
- co do tych błędów z canem, czym one mogą byc spowodowane? Miedzy innymi błąd CAN Z ESP, CAN Z MODUŁU ROZPOZNAWANIA PRZEŁÓŻEN JEST BŁĘDNY, CAN Z ELEKTRONICZEGO MODUŁU SILNIKA JEST BŁĘDNY. To tez może byc spowodowane tym ze cos jest ze skrzynia ?
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


To co opisałeś wygląda, jakbys jechał na 5tym biegu. Typowy tryb awaryjny skrzyni to bieg drugi na D i wsteczny. Do tego brak synchronizacji (mocno szarpie przy wpinaniu biegu D lub R), ale potem już jedzie. U ciebie wygląda ze nie tyle jest tryb awaryjny skrzyni, co błednie sa rozpoznawane biegi.
Zwróciłbym uwagę na błąd modułu rozpoznawania przełożeń. Przy lewarku zmiany biegów, jest trochę elektroniki, czujniki podczerwieni itp.. Może się odlutować, albo nawet zabrudzić. Zacząłbym od tego. Dobranie się jest dość czasochłonne, na angielskiej stronie jest to bardzo ładnie opisane krok po kroku. PO wymontowaniu lewarka trzeba przeczyścić płytkę i najlepiej przelutować czujniki, bo mogą być zimne luty. Jeśli lutowanie nie pomoże to trzeba będzie kupić drugi z rozbiórki. Nie składaj tunelu spowrotem, zanim nie będziesz pewien że działa dobrze. Ja u siebie ostatecznie nic przy tym module nie musiałem robić, ale jeździłem z rozebranym tunelem, dopóki nie naprawiłem modułu w skrzyni i miałem pewnośc że usunąłem problem.
Błąd z ESP olej, to jest błąd wtórny.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariusz0508

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes A170cdi 200r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lis 2016, 11:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


Dobra, dzisiaj rozbiorę ten moduł i dam do elektryka zeby przepatrzyl wszystko porzadnie. Od jakiegoś czasu nawet gdy rano odpalam to błąd pojawia sie praktyczne odrazu, chwilami pojawia sie D, następnie mocne szarpnięcie i mrugająca literka F przy czym literka F po jakimś czasie znika i jest puste pole, brak jakiejkolwiek literki. A co do sterownika skrzyni biegów jak wyglada jego wyjęcie i gdzie ewentualnie mógłbym go naprawić? Polecacie jakiś serwis ? I jaki ewentualny koszt naprawy? Bo jak zrozumiałem to jeżeli ten moduł mam sprawny to pozostaje tylko sterownik ?


.dodam jeszcze ze podłączyłem pod zapalniczkę takie urządzenie które pokazuje mi napięcie, po odpaleniu wskakuje na 14,4 a momentami spada nawet do 8V czy to będzie związane z tą usterka ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Lis 2016, 11:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 14 Lis 2016, 23:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


spada w jakichś konkretnych momentach? Tak, to może mieć związek z usterką. 8V to stanowczo za mało więc układy mogą głupieć. ale sprawdz jezcze w innym miejscu, najlepiej na klemach, zeby wykluczyć że zapalniczka akurat nie styka dobrze...Przy odpalonym silniku napięcie powinno być w zasadzie stałe, powyżej 14V, ewentualnie jakieś malutkie wahnięcia gdy włączają się jakieś duże odbiorniki. Malutkie, czyli ułamki V, a nie spadek o połowe....
Powrót do góry
gadu-gadu
mariusz0508

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes A170cdi 200r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 03:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


Dzieje sie to nie regularnie, a różnych momentach jazdy spada, a przed chwila zauważyłem ze jeżeli spada napięcie automatycznie wskaźnik paliwa leci na sam dół, zaczyna świecić sie lampka od rezerwy
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 15 Lis 2016, 14:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


8V to naprawdę źle jest, można przyjąć że komputery nie pracują już poprawnie przy takim napięciu, a i same skoki nie są zbyt zdrowe. Wygląda że masz bardziej ogólny problem z prądem. Sprawdz dokładnie klemy, masę itp. Odłącz aku i spróbuj wyjąć i włożyć kilka razy wtyczki od widocznych komputerów (można popsikać kontakt sprey'em, chociaż tutaj są różne szkoły). Oczywiście może być tak że któryś konkretny moduł Tobie bruździ, ale najpierw musisz sprawdzić podstawy, czyli połączenia. A później alternator/regulator napięcia. Tutaj nie wiem czy bez elektryka się obejdzie. Ale poszperaj na tym dziale w archiwum forum, oraz na angielskiej stronie z opisem napraw, może znajdziesz jakąś podpowiedź.
Zrób z tym porządek szybko, bo w którymś momencie skoki napięcia uszkodzą któryś moduł i będziesz miał więcej do roboty.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariusz0508

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes A170cdi 200r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Lis 2016, 09:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wiele błędów CAN. BAS/ESP i błąd F skrzyni biegów


Okej, ten taki zestaw czujników oddałem do elektryka powiedział ze troszkę było do poprawy lutów, założyłem jechałem z 10 km i znow błąd, ale zauważyłem ze elektromagnes do którego idzie wtyczka z 2 kablami z tej kasety skrzyni biegów jest strasznie gorący, nie można go dotknąć nawet.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System