Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 wentylator włącza się na maxa po uruchomieniu silnika


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZibiHit

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2015, 21:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 wentylator włącza się na maxa po uruchomieniu silnika


Witam, dołączam się do tematu, wentylator cały czas chodzi, komputer wyświetla tylko błąd 16360 błąd wentylatora, wentylator wymieniony razem z modułem a problem cały czas występuje, gdzie szukać problemu??
Powrót do góry
hoolio

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swiebodzin / Haga
Posiadane auto: Mercedes W168 / Audi A8 D3 Quattro
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Paź 2016, 11:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 wentylator włącza się na maxa po uruchomieniu silnika


Mam podobny problem w W168 1.6 benzyna 2002. Wentylator włącza się razem z silnikiem i działa przez pół minuty , po czym spokój. Wszystko wraca do normy. Czy to początki czegoś złego...... Confused


Sorry ... update. U mnie słychac wentylatorek czy cóś tam od DENSO pompki powietrza wtórnego .
_________________
Audi A8 D3, Mercedes A Class W168 A160 - Powered by Germany
Powrót do góry
MicMie

Dyskutant



Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes klasa W 169 A170
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 29 Sty 2017, 22:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W169 wentylator włącza się na maxa po uruchomieniu silnika


Ponieważ miałem ten sam problem, opiszę co i jak było u mnie. Auto: Mercedes W169 A170 (150000km). Pewnego ranka auto zaczęło dziwnie drżeć i hałasować. Od razu nie zaskoczyłem co jest grane. Dopiero po wyłączeniu silnika zorientowałem się, że coś jeszcze się kręci pod maską. Okazało się , ze wentylator chłodnicy startuje już w 2 pozycji kluczyka przed rozruchem silnika.Pojechałem do warsztatu. Komputer wykazał błąd układu napędowego - przerwa na przewodzie M/4??. Pan mechanik chwilkę pomyślał, zajrzał pod maskę, wyciągnął cały wentylator ze sterownikiem i kablem, a następnie oznajmił mi, że usterka jest na wejściu przewodów do sterownika. Stwierdził, że widzi tu już zielony nalot gnijącej miedzi i to na pewno jest tu. Zabrał się do roboty i powoli zaczął usuwać cały "syf" jaki nagromadził się w hermetycznie zamkniętym złączu. W między czasie sprawdził w katalogach części, jak to się kształtuje cenowo. Ostatnie włosy mi dęba stanęły na głowie, kiedy mi zakomunikował, że komplet oryginalny to około 3 tys. zł. Nabrałem pokory i z uwagą obserwowałem co się dzieje. I po chwili Pan Mechanik pokazał mi, że jeden z przewodów ma przerwę (zaśniedziały całkowicie) przy styku na wejściu do sterownika. Pan mechanik wszystko wyczyścił, polutował przerwę, zaizolował, zabezpieczył silikonem, włożył do samochodu, sprawdził działanie, wykasował błędy i powiedział 310zł. Odetchnąłem z ulgą.
Pozdrawiam z Olsztyna i życzę wszystkim tak kompetentnych fachowców od swoich aut.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ chłodzenia i ogrzewanie


MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System