Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pęknięcie wału w 1.7 CDI W168



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zwirus

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Mercedes w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Lut 2017, 22:50
Temat postu:

Pęknięcie wału w 1.7 CDI W168


Po pierwsze chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami.
Jestem świeżo po nieprzyjemnej przygodzie: na środku ulicy moja A klasa W168 02' polift w automacie rozkraczyła się na środku ulicy po normalnym starcie ze świateł przy jakiś 40km/h. Nagle z silnika zaczął dobiegać huk i od razu praktycznie zgasł. Wstępna diagnoza mechanika (na 90% bo żeby wiedzieć na 100% trzeba by rozebrać silnik) to pęknięty wał. Żadnych objawów przed tym nie było żeby coś było nie halo, przebieg 140k (przebieg, nie stan licznika, auto było kupowane od bliskich). Mechanik jak zobaczył głowicę to pytał czy była robiona bo wygląda jak nówka (nie była).

Stąd moje pytania: miał ktoś może taką sytuację? Jak się skończyło? Wymiana całego silnika (taka propozycja padła od mechanika)?
Powrót do góry
pedrovegas

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): leżajsk
Posiadane auto: MERCEDES A 168 170 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 21:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pęknięcie wału w 1.7 CDI W168


Peknięcie wałka to poważna sprawa i tu można poszukać używanego słupka są po około 700 zł gołe silniki. ciężka jest jedynie wymiana, bo mechanik może i 2 tys sobie zaśpiewać. Ale niekoniecznie pęknięcie wału nastapiło po czym on zasugerował taki wynik badania ? po tym że nie odpala ? powodów są setki jak chociażby zapowietrzony układ urwany wtryskiwacz urwany lancuch rozrzadu . Dużo naprawiam tych mercedesów ale ani razu nie miałem przypadku z urwanym wałem korbowym Rolling Eyes
Powrót do góry
Zwirus

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Mercedes w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 22:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pęknięcie wału w 1.7 CDI W168


Muszę dopytać o przyczyny takiej diagnozy ale to samo powiedzieli mi w pierwszym serwisie gdzie powiedzieli, że się nie podejmą tematu. Więc to informacja już z dwóch warsztatów. Rozrusznik normalnie pali ale silnik w ogóle nie zaczyna pracy.
Mój mechanik wycenił robociznę za wymianę silnika na inny 1.7 CDI na 1,5k (wstępnie) ale mówił, że jak miałbym kupować to kompletny z wtryskami a nie sam goły słupek co robi od razu większe koszty 1,5-2,5k za taki silnik. Do tego wiadomo płyny, filtry co daje już okrągłą sumkę. Chce sobie chłop odjąć roboty czy jest to uzasadnione żeby nie przekładać wtrysków z mojego starego 1.7 CDI?
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 12 Lut 2017, 23:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pęknięcie wału w 1.7 CDI W168


Wały nie pękają od tak sobie, musi być jakaś przyczyna, a jest nią zazwyczaj lejący wtrysk, lub chipowanie silnika.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Zwirus

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Mercedes w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Lut 2017, 00:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pęknięcie wału w 1.7 CDI W168


Chipa nie było, a co do przyczyny do pewnie wyjdzie coś przy rozbieraniu o ile w ogóle podejmę się takiej inwestycji w mojego w168.
Dzięki za odpowiedzi Panowie, jakby jeszcze znalazł się ktoś kto by miał pęknięty wał w tym silniku to chętnie usłyszę jak przebiegła naprawa/wymiana i ile ostatecznie takie grzebanie kosztowało. Zastanawiam się zwyczajnie czy to się kalkuluje a i przy kupnie silnika na dobrą sprawę nie wiadomo co się dostaje i ile to pojeździ jeszcze.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 13 Lut 2017, 00:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pedrovegas

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): leżajsk
Posiadane auto: MERCEDES A 168 170 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 15 Lut 2017, 22:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pęknięcie wału w 1.7 CDI W168


Pewien tak ; chłop chce naciagnac na wydatki bo nikt nie chce naprawiać tego merca. Ja powiem tak to sa amatorzy lub nie kalkuluje im się ta robota bo długo trwa. Twojemu mechanikowu nie chce się wyciągać wtryskow i ustawiać rozrządu to pewne. Natomiast kupowanie silnika mija się z celem bo tam wszystko jest pewnie dobre tylko wał trzeba wymienić choć moim zdaniem to błędna diagnoza. Szkoda ze mieszkasz tak daleko za 500 zl bym ci to zrobił , skoro kreci rozrusznik top jak wał urwało przecież by się przyblokowal na wale korbowym. Trzeba sprawdzić inne sprawy. Był na kompie jakaś diagnoza? Silnik kompletny to ok 2 tys później przekladka drugie 2 tys to sie nie oplaca we francji za 4 tys to mozna juz gotowego po lifcie przywiezc, sam. W tamtym roku dalen 4200 zl za 2002 rok 170 cdi. Nie pchaj sie w wydatki bo nie warto!!
Powrót do góry
Zwirus

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Mercedes w168
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Mar 2017, 14:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Pęknięcie wału w 1.7 CDI W168


Merc już jeździ ale napiszę coś dla potomnych.
Mechanika zmieniłem na innego bo tamten nie chciał się podjąć wymiany gołego słupka a i wołał za wymianę kompletnego za dużo. Serwis mi ogarnął goły słupek za 750 a za wymianę mechanicy zawołali 1200. Oczywiście płyny, filtry i jeszcze inne [cenzura]ły tam wyszły przy okazji wymiany i 3 paczki wyszły.
Po rozebraniu faktycznie był wałek pęknięty, a przed rozebraniem a po wyciągnięciu silnika śruba na wale latała całkowicie. Wszystko przy 140k na blacie. Teraz już zrobiłem 2000km i narazie wszystko git. Jaka przyczyna pęknięcia starego wałka to się pewnie nigdy nie dowiem. To by było na tyle. Dzięki za wszystkie odpowiedzi Panowie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesC 43 AMG

154 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 200

16 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System