Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) MODUŁ AAM/EAM mercedes ML w163 - nie odpala.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matik0709

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sępólno Krajeńskie
Posiadane auto: Mercedes, ML, 3.2, 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Kwi 2017, 18:38
Temat postu:

MODUŁ AAM/EAM mercedes ML w163 - nie odpala.


Witam, jest to mój pierwszy post na forum, oprócz działu przywitań Smile

Mam problem z moim ML-em, otóż samochód przestał odpalać, tak sam z siebie nie było żadnych objawów, po prostu zgasiłem i już nie zapalił, więc zacząłem dochodzenie.
I tak udało mi się ustalić że główny komputer nie pochodzi w ogóle z ML-a (z serwisu dowiedziałem się że prawdopodobnie z w210). Dodatkowo oba moje kluczyki są martwe. W głównym komputerze silnika wsadzony był emulator immo, który nie był w żaden sposób umocowany, "latał" sobie po prostu w obudowie komputera, w chwili rozebrania obudowa był rozwalona więc ma 99% pewności że właśnie immo jest przyczyną braku zapłonu (nieautoryzowany komputer pokazuje brak zasilania na wszystkich 6ciu cylindrach, w ASO widzieli tylko błąd komunikacji kluczyka z samochodem). Dodam również, że nie działa Centralny zamek z kluczyka, światła są bez zastrzeżeń. Kupiłem z anglika główny komputer, stacyjkę, kluczyk i pętle immo (ta czarna skrzynka nad stacyjką nie jestem pewny czy nazywa się to pętla). Teraz moje pytanie, czy moduł komfortu też posiada jakieś swoje zabezpieczenia immo, że pomimo wymiany całego kompa itp będzie dalej trzymać immo z modułu komfortu (jeżeli jest) czy po prostu samochód zapali, ale dalej nie będę miał centralnego zamka, lub ewentualnie jeżeli AAM jest sprawny a nie było zamka bo kluczyki są martwe czy po synchronizacji on doda się do tego modułu komfortu ? I teoretycznie jeżeli jest sprawny to zadziała ?.

P.S. Jak ustalić czy ja posiadam również EAM, bo wnioskując z innych pytań na forum nie każdy to ma, albo ma inaczej połączone EAM z AAM. Dodam, że mój ML to rok 1998, 3.2 benzyna.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 13 Kwi 2017, 00:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) MODUŁ AAM/EAM mercedes ML w163 - nie odpala.


pomotane masz to wszystko i to mocno , pomogła by podpinka po SD raz do diagnostyki a dwa że część z tych części/modułów itd może wymagać adaptacji po podłączeniu - czyli też SD .
Powrót do góry
matik0709

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sępólno Krajeńskie
Posiadane auto: Mercedes, ML, 3.2, 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Kwi 2017, 15:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) MODUŁ AAM/EAM mercedes ML w163 - nie odpala.


Była podpinka pod SD w ASO mercedesa. SD pokazało tylko brak komunikacji kluczyka z samochodem. Po świętach zrobię przekładke wszystkiego co kupiłem i dam znać Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 180

16 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

124 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesE 450

199 999

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesB 150

27 000

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System