Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi Wyciek pod samochodem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukasina

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML W163 4.0 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Lis 2015, 20:43
Temat postu:

W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Witam. Zauważyłem ostatnio gasząc samochód po jakieś minucie kapie pare kropel z jakiegoś węża co jest pod samochodem. Dodam, że na zewnątrz jest około 3 stopni -nie włączałem klimy od dłuższego czasu, na dworze nie pada,więc nie jest to deszczówka. Taki sam wąż znajduje się również po drugiej stronie auta -ale kapie tylko z jednej strony. Biorąc w ręke płyn jest taki przezroczysty i kleisty. Nie ubywa mi płynu ze wspomagania, ale ostatnio miałem wymienianą pompę wody więc może to płyn z chłodnicy- tylko dlaczego leci tym wężem. Dodam że zawsze kapie parę kropel i nie zdążyłem jeszcze przyuważyć czy w zbiorniku ubywa. Ktoś z Was miał taki przypadek -a może ten wąż skoś spadł? Proszę o pomoc - załączam krótki film https://www.youtube.com/watch?v=LRwiieOjJTg
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pon 23 Lis 2015, 22:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Witam.
Zdejmij górną osłonę silnika i przyjrzyj się na wtryskiwacze po stronie kierowcy, czy koło niej nie ma wycieku spalania lub z przelewu wtryskiwaczy. Bo to jest odpływ i wskazuje na nieszczelność układu wtryskiwaczy lub uszczelki pod wtryskiwaczem, czy silnik nie pracuje tak jakby syk syk. Może być również nieszczelna pokrywa zaworów, to wszystko powinno się sprawdzić na miejscu po zdjęciu górnej osłony silnika.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 24 Lis 2015, 23:17
Temat postu:

Re: W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Lukasina napisał:
nie włączałem klimy od dłuższego czasu

Akurat w tym aucie kierowca nie jest w stanie wyłączyć klimy. Nawet jak świeci kontrolka OFF to klima i tak działa. Na poziomie minimalnym, ale działa. Przy dużej wilgotności powietrza jest więc w stanie wydalić pod auto kondensat.
Ja to bym już dawno wziął tą wydalinę na palec i skiperował. Przecież wystarczy kropla - posmakować i wypluć. Albo jedź na kanał i obejrzyj dokładnie skąd leci.
Powrót do góry
Lukasina

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML W163 4.0 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 20:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Byłem na kanale i ewidentnie leci z tej rury-nie jest to ropa-jest to przezroczysty kleisty płyn bezzapachowy -myślałem może że od wspomagania bo zaczęła mi pompa głośniej chodzić -ale płyn w wspomaganiu jest. Dziwne jest to że kapie dzień w dzień, przejadę się 3 km zgaszę auto-zacznie kapać
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 21:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Przyznam, że nie wiem co to może być. Za mało danych. Mechanik z doświadczeniem byłby w stanie sprawdzić po konsystencji, zapachu (i ewentualnie smaku) co to jest.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 21:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 25 Lis 2015, 22:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Ta rurka widoczna na zdjęciu to jest od pokrywy zaworowej umieszczony za silnikiem, po drugiej stronie głowicy to samo jest umieszczony ten przewód. Skoro już kapie, to oznacza że pokrywa zaworowa jest nieszczelna między wtryskami.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
huami

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Mercedes-Benz ML400 CDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 31 Maj 2017, 19:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Witam,

odgrzebie temat, bo zaobserwowałem coś podobnego i chciałem się upewnić, że to naturalny wyciek z klimy a nie np ze skrzyni biegów.
Kapie coś przezroczystego o lekkim czerwonym zabarwieniu z rurki nad misą olejową skrzyni biegów:


Nie ma zapachu, ani smaku za bardzo. Jeśli to z klimatyzacji, to skąd ten czerwony odcień?
Troche niefajnie, że oblepia cała miskę, aż ta robi się ruda. Czy ta rurka nie powinna być dłuższa nieco?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
takumi13

Debiutant



Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): SCI
Posiadane auto: ML500
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Cze 2017, 07:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Witam

Jedyny przewód który zauważyłem u siebie, pochodzi z układu chłodzenia - coś w rodzaju przelewu i wychodzi właśnie mniej więcej w połowie silnika na dół (tak go sobie ustawiłem poprawiając to i owo). Ale ja mam 500 kę.
Oczywiście mogę się mylić, musiałbym pod auto zajrzeć.
U mnie kondensat klimy pada gdzieś na belkę i potem na podłogę, szczerze to nie przyglądałem skąd się to bierze.
A zadam jeszcze głupie pytanie: nie możesz kolego po prostu zobaczyć gdzie ten przewód biegnie? myślę, że by to ułatwiło rozwiązanie problemu:)

Pozdrawiam
Powrót do góry
huami

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Mercedes-Benz ML400 CDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 03 Cze 2017, 10:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) W163 400cdi Wyciek pod samochodem


Witam,

Trudno określić skąd on biegnie, chowa się za miska olejowa skrzyni biegów i tyle go widze Smile. Na pewno nie jest to płyn z układu chlodzenia, chociaż ma kolor podobny, ale płyn chłodniczy zdecydowanie szczypie w język, właśnie się o tym przekonałem Smile. Dodatkowo wężyk odprowadzający nadmiar ze zbiorniczka układu chłodzenia wychodzi luźno zaraz obok silnika po prawej stronie.
Na razie przestało kapać, więc zakładam, że to było z klimy. Może mechanik dodał jakiś czerwony barwnik do czynnika bo była nieszczelność klimy i stąd ten odcień w kondensacie.

Edit: okazało się, że obywa płynu od wspomagania, coraz więcej i coraz większa jest ta plama pod samochodem, więc to pewnie to. A ta rurka może biegnie od maglownicy? Auto trafiło do mechanika i pewnie niedługo się dowiem.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 320

59 900

2009r.

176 850 km

lubelskie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System