Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) w163 ML 230 nowe klocki, grzejące się tarcze, blokowanie kół



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vego

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: Mercedes-Benz ML 230 W163 LPG 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 19:48
Temat postu:

w163 ML 230 nowe klocki, grzejące się tarcze, blokowanie kół


Witam koledzy. Chciałem zapytać o Wasze sugestie w następującej sprawie. Moje auto to ML z XII 1999 r. poj. 2,3 z ABS i ESP. Od razu na wstępie wyjaśnię, że nic co opiszę poniżej, nie działo się przed wymianą klocków. Otóż tydzień temu wymieniłem wspomniane klocki w obu przednich kołach (tarcze były w porządku, bez rantu, nie powyginane), prowadnice przy tym zostały oczyszczone, zacisk posmarowany i klocek generalnie założony prawidłowo, układ odpowietrzony. Po kilku km jazdy zauważyłem, że auto wolniej jedzie, ma problem z przyśpieszeniem. Po przejechaniu ok. 25 km problem do tego stopnia się nasilił, że jadąc na luzie ze sporej górki auto samo wyhamowywało. Dojechałem do domu, od razu poczułem taki smród z obu przednich kół i niesamowite ciepło - samej felgi nie szło dotknąć, o tarczach nie wspomnę. Auto wróciło do mechanika (te 7 km jakie mam do niego jechało normalnie, jakby dzień wcześniej nic nie zaszło), na podnośniku koła toczyły się bez oporów. Założyliśmy tzw. zestaw naprawczy: nowe gumki, osłonki etc. + znowu odpowietrzenie. Nie pomogło. Na drugi dzień po zrobieniu ok. 30-35 km to samo: najpierw wyczuwalny spadek mocy auta, potem wyraźnie czuć jak z przodu coś hamuje a w końcu doszło do tego, że ledwo na 1 biegu dotoczyłem się na parking. Auto postało ze 3 godziny, koła ostygły i znowu z 15 km wróciłem bez kłopotu.
Dziś mechanik założył nowe tłoczki, wykonane z metalu - stare były z jakiegoś tworzywa i wg. niego mogły "puchnąć" i rozpychać klocek. Jutro robię test auta i zobaczymy. Czy ktoś z Was spotkał się u siebie z czymś podobnym? Za wszelkie sugestie z góry dziękuję. Myślałem jeszcze o przewodach hamulcowych, albo o pompie - ale jak pisałem wcześniej - nic takiego przed wymianą klocków nawet raz nie miało miejsca.
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 29 Cze 2017, 21:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) w163 ML 230 nowe klocki, grzejące się tarcze, blokowanie kół


Mistrzem świata nie jestem ale czy podczas tych akcji z ,,hamowaniem" to ci się żadne kontrolki nie świecą od kontroli trakcji ABS itd. Z drugiej strony to nie wiem czy W163 230 wszystko jest tak samo jak w modelach V6 i V8 . Czy napęd 4matic działa tak samo , reduktor chyba masz , bo skrzynia to pewnie ten jedyny W163 manual. Jeśli elektronika nie nic nie wskazuje to trzeba iść w te klocki , kompetencji mechanika nie podważam i pewny nie jestem ale ze względu na te mercowe kabelki/czujniki (do dokupienia osobno) to te klocki chyba były dedykowane jako lewe i prawe (mam polifta z dużymi zaciskami -więc na 100% inne) , z drugiej strony miałem kiedyś akcję (w innym aucie) że klocki było marnej jakości (trw to było ) niby dobre a jak się rozgrzały to dęba stawały w zacisku i objaw podobny . Trzeba było klocki wyjąc dosłownie liznąć tu i tam (ta blacha nie okładzina ) żeby chodziły lużno w zacisku tak zimne jak i ciepłe i po takim zabiegu wszystko było git.
Powrót do góry
vego

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: Mercedes-Benz ML 230 W163 LPG 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Cze 2017, 09:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) w163 ML 230 nowe klocki, grzejące się tarcze, blokowanie kół


Skrzynia manualna, reduktor jest, problemów z napędem nie zauważyłem. Żadne kontrolki nie zapalały się ani przed wymianą klocków, ani tym bardziej teraz w czasie występującego problemu. Klocki też zostały delikatnie przyszlifowane w miejscach, gdzie mogłyby stykać się za bardzo z tarczą. Również biorę pod uwagę to, czy to nie zła jakość klocków, bo jeśli wina leżałaby choćby po stronie wadliwie działającej pompy hamulcowej, przewodów (nie zauważyliśmy, by "puchły"), to dlaczego wszystko zaczęło się tuż po wymianie klocków...? Swoją drogą dziwne kolego, że przy klockach TRW miałeś taki problem, bo to ponoć wyższa półka. Dzisiaj zrobię nim te 20-25 km i zobaczymy, ale aż się boję, bo już wczoraj po powrocie tych 8 km z warsztatu zauważyłem, że tarcze z tyłu normalnie można było dotknąć a przednie już były cieplejsze, no ale to jeszcze można wytłumaczyć większym rozkładem siły hamowania na przód - mam nadzieję :/ . A mam jeszcze takie pytanie odnośnie pompy hamulcowej - orientuje się ktoś, czy w tym wozie tak jak zazwyczaj podpięta jest do hamulców po przekątnej?? Bo jeśli tak, to ją chociaż mógłbym odrzucić, bo wtedy blokowało by mi jedno przednie i jedno tylne koło....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

124 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesC 43 AMG

154 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 200

16 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System