Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Wymiana lusterek zewnętrznych na poliftowe składane.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
apt9025

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Mercedes B 180
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2016, 16:22
Temat postu:

Wymiana lusterek zewnętrznych na poliftowe składane.


Mam zamiar w MB B klasa W245 przedliftowym wymienić lusterka zewnętrzne na poliftowe składane.

Fabrycznie mam lusterka ogrzewane z regulacją położenia a chcę wymienić na nowszą wersję z dodatkową funkcją składania.
Lusterka składane posiadają instalacje 9 pinową.
Szukam specyfikacji pinów albo schematu podłączeniowego lusterek w wersji 9 -cio pinowej.
Wersja 7- pinowa będzie również bardzo przydatna.
Mam zamiar dołożyć okablowanie sterujące składaniem lusterek w wersji ekonomicznej - czyli bez zmiany panelu sterującego (cena ca 400) i bez pamięci ustawień lusterek.
Sterowanie otwieranie/zamykanie dodatkowym niefirmowym wyłącznikiem.
Powrót do góry
tombalt

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: W245 B200 CDI '09/S-MAX TDCI '09
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 25 Kwi 2016, 17:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana lusterek zewnętrznych na poliftowe składane.


Kolego, życzę Ci powodzenia, to forum z racji znikomej popularności B klasy jest martwe. Dodatkowo osoby zakładające wątek z pytaniem nie odpowiadają, czy problem został rozwiązany...
Ja mam wersje poliftową schematów nie mam. Obawiam się że może być kłopot. Tym bardziej, że wszytskie praktycznie zmiany należy zaprogramować w SD, a ASO się przed tym broni rękami i nogami...

--------------
Po przemyśleniach... jeśli nie zmieniasz panelu sterującego, to właściwie nie pozostanie ci nie innego jak kupić i rzeźbić. Teoretycznie powinno się udać jeśli tylko mechanicznie nowe podpaszą do przedlifta....
Powrót do góry
apt9025

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna
Posiadane auto: Mercedes B 180
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Kwi 2016, 21:39
Temat postu:

Mercedes klasa B wymiana lusterek zewnętrznych na poliftowe


Po pierwsze dziękuję administratorom za przekierowanie mojego postu do właściwego forum.
Następnie dzięki koledze Tombaltowi za garść informacji i za piwo oczywiście.

Ja grzebanie w aucie traktuję wyłącznie hobbistycznie więc powolutku znajdę potrzebne mi schematy.
Nasza B180 funkcjonuje w rodzinie już dobrych kilka lat - najpierw jeździła żona, potem syn a teraz szykuje autko dla córki.
Mam przejechane ok 120.000 km i praktycznie jedyny większy problem to awaria prawej półosi.
W ramach odświeżania wymieniłem w aucie większość zawieszenia.
Założyłem usportowione amortyzatory Bilsteina B6 i nowe standardowe sprężyny również Bilsteina. Wymieniłem wszystkie drążki reakcyjne i dwa przednie kompletne wahacze wszystko FEBI. Z tyłu gumy stabilizatora.
Kpl tarcz i klocków ceramicznych firmy ATE, płyn hamulcowy i zaworki.Oczywiście przy okazji założyłem nowe osłony tarcz hamulcowych bo dwie stare całkowicie wyrdzewiały - plus szczęki do ręcznego.
W silniku wymieniłem kpl świec zapłonowych bo po starcie świeciła się kontrolka.
Zdecydowałem się na chiptunig silnika. Niedaleko ode mnie w Piasecznie k/W-wy działa znana firma wzmacniająca diesle. Podnieśli mi 109@150 i naprawdę auto jeździ bardzo fajnie. Oczywiści 1 i 2 jest teraz bardzo krótka, ale począwszy od 3 zbiera się doskonale.
Jeszcze dorobię te nowe lustra w wersji chrome i jako wisienka na torcie listwa ozdobna na tylnym zderzaku.
Jak będzie koniec to coś wkleję na forum - jeszcze jak wszystko będzie całe przed przekazaniem młodej.
Powrót do góry
MAguraTura

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Audi A6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Maj 2016, 09:17
Temat postu:

re


Ale o co konkretnie pytasz?? Jeżeli o serwis to mogę Ci polecić Euromastera. Myślę że taka wymiana to dla nich żaden problem. A może i skorzystasz z nowej promocji od maja rusza darmowy serwis auta darmowyprzeglad.pl .
Powrót do góry
shigen7

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: B180 W246
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 11:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana lusterek zewnętrznych na poliftowe składane.


Witam Kolego apt9025,
chciałem zapytać, jak długo już jeździsz po chipowaniu (masz wstawiony box czy zmieniona mapa silnika, ile Nm w tej chwili)? Czy spalanie zmieniło się jakoś znacznie? Jaki koszt tuningu?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Sie 2017, 11:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesViano

24 900

2008r.

385 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

23 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie

MercedesC 200

32 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System