Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 Automat wyłączył się i nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olitym

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes W168 A160 2002 Aut.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sie 2017, 00:15
Temat postu:

A160 Automat wyłączył się i nie odpala


Witam,

Przepraszam jak podobny problem był już opisany ale nie mogłem znaleźć a siedzę już 2 dni, czytam i główkuję co tu zrobić...

Chronologicznie w punktach Smile

1) około miesiąc temu samochód zaczął się wyłączać na "podskokach" (np na ogranicznikach prędkości)
2) przy okazji wyłączania słychać było klikanie w okolicach akumulatora co potwierdziłem jeżdżąc z otwartą komorą aku
3) często zaskakiwał chwilę później i jechałem dalej aż do wczoraj... Sad
4) jadąc drogą ekspresową przy ok 120km/h samochód wyłączył się, na desce pojawił się napis "error" + jakiś inny komunikat ale za szybko się wyłączył a ja musiałem się skoncentrować na zjechaniu i nie wiem co to było to drugie
5) po wyłączeniu odpalił, zrobiłem ok 50km i w drodze powrotnej wyłączył się ponownie
6) tym razem po przekręceniu kluczyka słychać było klikanie na przełącznikach (tych niebieskich i czarnych) ale rozrusznik już nie zakręcał...
WAŻNE: a) po przekręceniu kluczyka na zapłon spod samochodu słychać przez ok sekundę buczenie b) włącza się wiatrak chłodnicy na MAX (przeczytałem, że jest to oznaka trybu awaryjnego... "lepiej za zimny układ niż za gorący")
7) laweta zholowała autko pod blok i... po przekręceniu kluczyka odpalił ale pochodził minutę na P (automat) i zgasł

I od tej pory stoi a ja czytam i czytam ale chyba nie mogę znaleźć właściwej porady Sad
INFO:
> Zamówiłem z ASO dwa przekaźniki po 56zł (te niebieskie), słyszałem że lubią się psuć i nie działają jak się nagrzeją.
> pomyślałem, że jak się wyłączał na podskokach to może masa gdzieś ucieka (tu mam do sprawdzenia łapy silnika, rozrusznik i to miejsce pod drążkiem zmiany biegów Smile)

Prośba o pomoc. Żona patrzy na mnie a ja bezradny Wink...
Powrót do góry
Olitym

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes W168 A160 2002 Aut.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sie 2017, 20:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 Automat wyłączył się i nie odpala


No to niebieskie kostki (przekaźniki nr A0025422519) możemy wykluczyć. Obie nowe, oryginalne nic nie wniosły w stan samochodu Smile
Ktoś ma może jakiś pomysł? Czy autko żony jest wyjątkowe i tylko u niej stało się to co się stało.. ^^
Powrót do góry
Olitym

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes W168 A160 2002 Aut.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Sie 2017, 23:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A160 Automat wyłączył się i nie odpala


No to sobie pogrzebałem... z sąsiadem Wink

OBJAWY raz jeszcze:
1) po przekręceniu kluczyka na zapłon buczenie wydobywające się z okolic rozrusznika..
2) NIE ZAŁĄCZAJĄCA się pompa paliwa po przekręceniu kluczyka
3) ten ERROR u mnie to był "START ERROR" lub "ERROR START" jak kto woli

Skąd to wiem...? Smile Ponieważ winowajcą była nakrętka z załączonego zdjęcia (jakby link zniknął to ta nakrętka NAD bagnetem od mierzenia poziomu oleju nakręcona na śrubę wychodzącą z komory pasażerskiej...), która się poluzowała. Dlatego samochód się wyłączał na podskokach Very Happy Aż w końcu padł jak nakrętka prawie spadła z gwintu...

Potwierdzone w brutalny sposób Very Happy, na włączonym silniku odkręciłem nakrętkę i zdjąłem przewody (2) = silnik padł + ERROR

TEMAT ZAMKNIĘTY. Mam nadzieję, że komuś pomoże i oszczędzi stresu który ja w sumie miałem.

KOSZTY "naprawy" w sumie:
- 200zł laweta
- 100zł przełączniki (2 szt.)
- wyczyszczenie styków w komorze bezpieczników (ok 1h)
- siła użyta do dokręcenia śrubki Wink

https://zapodaj.net/f7b9368270866.png.html

Jak u kogoś pojawi się to samo dajcie znać w komentarzu pod tym wątkiem Wink
Pzdr!

PS Arek, sąsiedzie... DZIĘKI ZA POMOC. Nie ma to jak dłubać we 2 Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System