Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak wspomagania, swieci kontrolka ladowania a klasa W168



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spiter

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): slask
Posiadane auto: A klasa CDI 2002 W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 19:11
Temat postu:

Brak wspomagania, swieci kontrolka ladowania a klasa W168


Witam,

Na poczatku zaznaczam, ze wiem iz temat jest walkowany jednak mysle, ze w moim przypadku to cos innego. Auto a klasa W168 1,7CDI 2002 rok polautomat. Otoz zaswiecila mi sie kontrolka ladowania i jest brak wspomagania (standard). Stalo sie to 2 min po tym jak wpadlem w dosc spora kaluze po deszczu. Moja pierwsza diagnoza to alternator/padniety regulator napiecia. Czy sie myle? Otoz jak mam wlaczone swiatla i dodaje gazu to swiatla swieca coraz mocniej czyli ladowanie jest (kontrolka braku ladowania ciagle sie swieci). Nie ukrywam, ze pierwszy raz spotykam sie z sytuacja, ze jak dodaje gazu to tak jakby sie licznik resetowal tzn oswietlenie licznika gasnie i wszystkie wskazniki laduja na zero po czym po chwili wracaja na swoje miejsce (czy to normalne?). Moje pytania:
1) czy to regulator napiecia, czy resetujacy sie licznik to norma??
2) czy jazda takim autem (do mechanika) moze uszkodzic aku - (zepsuty regulator podaje max napiecie??)
3) ile taka przyjemnosc moze kosztowac - orientacyjnie by pierwszy lepszy mechanik nie zrobil mnie w balona
4) czy a klase polautomat mozna holowac? Nie widze zaczepu z przodu.
5) czy napiecie zmierze wylacznie na alternatorze? (pytam poniewaz jak wiadomo nie jest latwo sie dostac)

Dziekuje za odpowiedzi
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 18 Wrz 2017, 20:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Brak wspomagania, swieci kontrolka ladowania a klasa W168


Skłaniam się do przeładowania
Naprawdę nie potrafisz znaleźć kogoś kto ma multimetr lub wydać parę złotych na najprostszy i zmierzyć ładowanie?
Nie musisz mierzyć na alternatorze - możesz zmierzyć na akumulatorze lub nawet w gnieździe zapalniczki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System