Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1,6 (1999) Problem z ładowaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gadi10

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Mercedes A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 00:07
Temat postu:

W168 1,6 (1999) Problem z ładowaniem


Witam serdeczne.
Mój problem dotyczy Prawdopodobnie ładowania akumulatora, mianowicie po odpaleniu silnika napięcie na klemach aku wynosi 12,4V, po około 40s. wzrasta do 14,2V (bez włączonego obciążenia). Czy to jest normalne w tych samochodach, wydaje mi się że nie? Czy może jest coś nie tak z altkiem, diody, regulator? Pytam ponieważ chciałbym zniwelować ową usterkę. A wiem, że dostęp do prądnicy jest nieco uciążliwy. Na początku radio, które zjadało aku (usunąłem problem), następnie dziurawa membrana w tylnym zamku klapy (jeśli układ jest nieszczelny, gdy naciśniemy switch na pilocie zamknięcia lub otwarcia drzwi słychać syczenie od tylnej klapy, natężenie ponad 10A praca pompki ok 30s.). Po usunięciu w/wym dwóch usterek nadal jestem zmuszony odłączać klemę (gdy aku jest podłączony na stałe max 2tyg. jazdy i pada). Akumulator jednoroczny (tańszy zamiennik, który może być również problemem..). Proszę Was koledzy siedzących w temacie o pomoc w namierzeniu usterki. Na kompie tylko błąd czujnika położenia wału (uszkodzona ścieżka przewodów na konektorze do owego czujnika). Liczę się z tym, że nie powinno odłączać klemy codziennie, dlatego proszę o wyrozumiałość..
Powrót do góry
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Gru 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1,6 (1999) Problem z ładowaniem


Nie jestem specem ale powiem Ci że u mnie po odpaleniu od razu napięcie wskakuje na ładowanie czyli powyżej 14V, bez żadnego opóźnienia. Na Twoim miejscu sprawdził bym aku np. sprawdź napięcie i sprawdź do ilu spada przy rozruchu. Jeśli aku dobry to stawiałbym na alternator, wydaje mi się że z kanału da rade go wyciągnąć bez opuszczania silnika chociaż sam robiłem go jak miałem silnik na dole. Rzuć też okiem na pasek czy się nie ślizga. Widze że membrana w klapie to częsta przypadłość w starych A klasach Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
gadi10

Czytelnik



Dołączył: 19 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Mercedes A klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sty 2018, 01:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 1,6 (1999) Problem z ładowaniem


Dzięki za podpowiedź. Zamiast zadawać dziwne pytania, powinienem najpierw poszukać usterki, a nie zaczynać od drugiej strony. Lecz dzięki temu, może ktoś znajdzie odpowiedź na swój problem. Surprised Szczotki w altku i wyczyszczenie komutatorów rozwiązały problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System