Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Remifix

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: w168 A190
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lut 2018, 21:19
Temat postu:

w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Przekopałem wszystkie tematy i nie znalazłem odpowiedzi. Posiadam a klase z 2000 roku z silnikiem 1,9 i automatyczną skrzynią. Jest to drugie auto w rodzinie kupione do dynamicznej jazdy w mieście.
Według mnie jest coś nie tak ze skrzynią bo zmienia bieg na wyższy tylko po przekroczeniu 3tyś obrotów. Bez znaczenia czy przyspieszam wolno czy dynamicznie. Moim zdaniem to o wiele za wysoko bo 3 bieg włącza się dopiero powyżej 40km/h. Skutek jest taki że praktycznie non stop jeździ na 2 biegu w mieście. Pomijam fakt że pali 20 litrów na 100 km ale wycie silnika jest irytujące i czuje się jakbym miał prawko od wczoraj kiedy go tak piłuję. Do tego zauważyłem że przełączanie między W a S nie zmienia w ogóle charakterystyki pracy skrzyni. Przy spadku temp otoczenia do -15 nagle samochód zaczął jeździć normalnie do momentu aż się nagrzał. Zmiana oleju nie pomogła. Mechanik rozbawił mnie stwierdzeniem że chyba tak ma być. Mam drugi samochód w automacie i wiem że to nie jest normalne.
Podsumowując.
Czy to normalne że biegi zmieniają się tylko powyżej 3tyś obrotów?
Czy zmiana z W na S powoduje wyraźne różnice?
Jeśli to problem to gdzie szukać rozwiązania?

Sterownik jest na pewno dobry bo był wymieniany i sprawdzany.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sob 17 Lut 2018, 11:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Cześć.
Nie napisałeś jaki przebieg auta, kiedy poprzednio był wymieniany olej, czy z filtrem (dla niektórych mechaników wcale nie oczywiste). Czy skrzynia nie była wymieniana? Spróbował bym jeszcze raz wymienić olej i filtr, ale wcześniej płukanie skrzyni. Sprawdzałeś skrzynie na kompie, czy są jakieś błędy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Remifix

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: w168 A190
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lut 2018, 12:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Samochod ma 180tys przebiegu. Kiedy wczysniej byl wymieniany tego nie wiem. Samochod jest sprowadzony z niemiec i wszystko wskazuje na oryginalny przebieg. Teraz olej został wymieniony z filtrem, wszystko jak zaleca serwis. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. W pon. jeszcze sprawdze na kompie czy w ogóle działa przełącznik S/W bo to wg mechanika powinno być widoczne na komputerze. Poza tym że zmienia tak wysoko biegi wszystko działa super. Biegi zmienia bardzo łagodnie i bez zadnych szarpnięć.
Nie mam informacji na temat wcześniejszych napraw czy wymiany skrzyni. Wiem że powodem sprzedaży był uszkodzony sterownik skrzyni i to zostało zrobione w pl i mam na tą usługe gwarancje. Firma która robiła regeneracje sterownika zapewnia że na 100% działa i mam szukać gdzie indziej bo im się nigdy nie zdarzały poprawki.
Powrót do góry
Remifix

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: w168 A190
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 17:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Nikt, nic? Wydaje mi się że jeśli ktoś ma A klase w automacie to odpowiedzi na moje pytania są dosyć proste.
Powrót do góry
adan76

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A190
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 23:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Witam, tez mam 1.9 i podobnie ze zmianą biegów, najbardziej jest to odczuwalne z 1 na 2 i u mnie dodatkowo lekkie szarpnięcie dalej jakoś ten problem nie występuje lub nie zauważyłem.
Może po wymianie oleju w skrzyni coś mi się polepszy?
Jaki użyłeś olej do automatu bo szukam odpowiedniego, wiem że shella jest ale tylko banki 20l sa dostępne?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 23:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Remifix

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: w168 A190
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 09:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


adan76 napisał:
Witam, tez mam 1.9 i podobnie ze zmianą biegów, najbardziej jest to odczuwalne z 1 na 2 i u mnie dodatkowo lekkie szarpnięcie dalej jakoś ten problem nie występuje lub nie zauważyłem.
Może po wymianie oleju w skrzyni coś mi się polepszy?
Jaki użyłeś olej do automatu bo szukam odpowiedniego, wiem że shella jest ale tylko banki 20l sa dostępne?

Nie wiem jaki poszedł olej. Mam na tyle zaufanego mechanika że mówie mu tylko że ma być dobry olej. Jak odbiore to sie dowiem. Doszła jeszcze wymiana sprężarki od klimy.
Też zmienia Ci biegi tylko powyżej 3 tyś obrotów?
Z 1 na 2 nie ma problemu bo jedynka jest krotka i te 3 tyś są przy małych predkościach ale wrzucanie 3 biegu powyżej 40km/h to juz dramat. Nijak to się ma do kresek na zegarach oznaczających ekonomiczną jazde.
Masz tak samo w obu położeniach przełącznika s/w?
U mnie nie ma absolutnie żadnej różnicy.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 11:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Rozumiem że u mechanika w poniedziałek nie byłeś?
Tak się zastanawiam, przy jakiej prędkości samochodu chciał byś mieć wrzucaną tą trójkę, przy 20?
A kolejne biegi? Najwyższy przy 50? Ja rozumiem że silniki mają jakąś elastyczność ale bez przesady.
Wg. instrukcji wasze silniki mają maksymalną prędkość na drugim biegu 81 km/h !
No i gdzie na liczniku masz kreski oznaczające ekonomiczną jazdę?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Remifix

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: w168 A190
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 12:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Arcydemon napisał:
Rozumiem że u mechanika w poniedziałek nie byłeś?
Tak się zastanawiam, przy jakiej prędkości samochodu chciał byś mieć wrzucaną tą trójkę, przy 20?
A kolejne biegi? Najwyższy przy 50? Ja rozumiem że silniki mają jakąś elastyczność ale bez przesady.
Wg. instrukcji wasze silniki mają maksymalną prędkość na drugim biegu 81 km/h !
No i gdzie na liczniku masz kreski oznaczające ekonomiczną jazdę?
Pozdrawiam

Nie zakładałbym trmatu gdyby przez kilka dni skrzynia nie zmieniała mi biegów ładnie przy 2tyś obrotów, wtedy jazda była płynna i przyjemna a nie pałowanie na 2 przy 45km/h. Redukcja odbywa się praktycznie tak samo przy tak wysokiej prędkości. Mój motocykl jeździ na jedynce 120km/h tzn że mam wrzucać drugi bieg tylko na autostradzie? 1,9 i 125 koni to bardzo elastyczny silnik.
Byłem u mechanika ale nie ma na głowie tylko mnie a poza tym wyskoczył problem z głośną pracą sprężarki klimy i na razie na tym sie skupiłem. Zdjęcie licznika potem może jakoś wrzuce ale na pewno kiedy skrzynia działała mi inaczej to zmieniała biegi dokładnie poniżej tych kresek. Zadałem konkretne pytania a Ty mam wrażenie że nie odpowiadasz tylko sie puszysz. Spokojnie.
Edit.
Przed chwilą dzwonił mechanik. Komputer widzi przełączanie trybu pracy skrzyni pomiędzy econo(s) a winter(w) ale różnica w czasie jazdy jest nieodczuwalna. Może z 200 obrotów różnicy a może i to nie.
Czy u Was też jest taka mała różnica pracy skrzyni po przełączaniu z S na W?
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 09:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


S to standart a nie econo.
Z opisanych objawów stawiam na niewłaściwy olej wlany do skrzyni.
Na drugim miejscu zanieczyszczona płyta sterująca, zanieczyszczone zawory ciężko pracują, dlatego potrzebują wyższego ciśnienia oleju by przełączać bigi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Remifix

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce
Posiadane auto: w168 A190
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Lut 2018, 21:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Arcydemon napisał:
S to standart a nie econo.

Masz racje. Nie widziałem żelazka kilka dni i zapomniałem co tam mam. Jest S-snow i C-comfort
Odebrałem dzisiaj samochód. Po wymianie oleju nie ma ogromnej różnicy ale jest lepiej. Teraz trzeci bieg wrzuca mi przy około 2800 i jest to równo 40km/h. Różnica niewielka. Za to spora różnica jest przy redukcji. Zrzuca bieg na niższy dopiero kiedy obroty spadają poniżej 2000.
Przez kilka dni zmieniał mi do góry przy 2tyś obr/min i tak:
trójka wskakiwała przed pierwszymi kreskami na liczniku
czwórka wskakiwała przed drugimi kreskami na liczniku
Teraz wchodzą odpowiednio powyżej tych kresek.

Mechanik powiedział że wlany, nowy olej jest zgodny ze specyfikacją i zalecany przez serwis mercedesa (Febi Bilstein). Oczywiście filtr i uszczelka nowe.
Stwierdził że "stary" olej był czysty i wcale nie wyglądał na zużyty.
Możliwe że ten samochód sporo stał w niemczech z uszkodzoną skrzynią i dlatego jej tak odbija że raz zmienia wyżej a raz niżej. Liczę na to że może się rozjeździ.
Niestety "wycie" silnika to tak naprawdę jęczenie sprężarki klimatyzacji i właśnie to wyprowadzało mnie z równowagi. Jak usunę tą usterkę a skrzynia nie zacznie znowu redukować przy 3tyś to może jakoś da się tym samochodem jeździć.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pią 02 Mar 2018, 17:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


S-snow?
Ciężko jest niektórym pomóc.
A tym którym przyszło by do głowy jeździć ekonomicznie wg. "kresek na liczniku" informuję że nie mają one z ekojazdą nic wspólnego. Są to oznaczenia informacyjne mówiące o przekroczeniu dopuszczalny prędkości (W Niemczech 30 na drogach osiedlowych i 50 w mieście). Oczywiście oznaczenia te były stosowane w autach tylko na rynek niemiecki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
adan76

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A190
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 08 Mar 2018, 00:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Witam
U mnie jest problem przeważnie z 1/2 lekkie szarpnięcia, przerzuca powyżej 3000 tys obrotów.
Gdzieś się doczytałem ze jest tylko kilka olejów spełniających normy. Olej febi ma normy ale tez piszą z wyłączeniem naszych skrzyń.
link do olejów dopuszczonych przez MB:
https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/236.10_en.html
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Czw 08 Mar 2018, 08:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Jest dokładnie tak jak piszesz, dlatego warto kupić olej ori w ASO MB. Chyba że ktoś korzysta z usług firm specjalizujących się w obsłudze ASB gdzie wiedzą co wlać. W ogóle zachęcam wszystkich do serwisowania skrzyń automatycznych tylko w warsztatach specjalizujących się w ich obsłudze. Na ASB trzeba się znać, mieć doświadczenie i sprzęt.
Pozdrawiam
Powrót do góry
adan76

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: A190
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 13 Mar 2018, 21:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) w 168 A190 automat przeciąga na biegach.


Zakupiłem bagnet do mierzenia oleju w skrzyni!!!
I olej jest tak rzadki po przejechaniu 10 km ze nie widać dokładnej granicy na miarce.
Z tego co wiem to olej jest ciemno czerwony!!
U mnie ledwo jasno różowy. Shocked
Chyba szybko muszę wymienić olej i filtr!!!!! Confused
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System