Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Sprinter 313 ESP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eligiusz

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 313 CDi 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 14:13
Temat postu:

Sprinter 313 ESP


Witam. Koledzy mam sprintera 313 CDI , Anglika. Wykonano w nm przekładkę , zmieniono kolumnę kierownicy i wszystko byłoby Ok gdyby nie włączał sie ESP. Albo w czasie jazdy po łuku np na wiaduktach , albo podczas „mocniejszego „ hamowana. Komputer serwisowy nic nie wykazuje, po kasacji błędów problem powraca. Coś mi ktoś wspominał ze trzeba SAM wymienić ? Jest niby metoda odłączenia jakiś dwóch kabli, czy zna ktoś z Was takie rozwiązanie?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 09:46
Temat postu:

Re: Sprinter 313 ESP


Znowu brak danych pojazdu! 313CDI to nie jest model! Takie auto było również w produkcji już ponad dziesięć lat temu!
Ani modelu, ani roku produkcji - domyślać się trzeba z tekstu co to za auto :-/
Eligiusz napisał:
Komputer serwisowy nic nie wykazuje, po kasacji błędów problem powraca.

Zastanów się, co piszesz: albo błędy są, albo ich nie ma - sam sobie przeczysz. Jak ktoś ma ci pomóc, to musisz rzetelnie przedstawić wszystkie fakty - łącznie z kodami błędów które wykazuje komputer.
Powrót do góry
Eligiusz

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 313 CDi 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Mar 2018, 09:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 313 ESP


witam, faktycznie mój błąd, może i źle napisałem ale można grzeczniej odpisać na posta lub wcale, nie znam się na autach, nie jestem mechanikiem, potrzebuje tylko fachowej porady,
Jeżeli chodzi o sprintera:
Mercedes Benz sprinter NCV3 (BM906)
Rok produkcji 2012
Model: SPRINTER II CDI 313 4X2 4325
Silnik: 651.955 31220914
Skrzynia manualna 6 biegowa
Przekładnia: 711.680 00 413217
Kod lakieru 9147

Jeżeli chodzi o błędy to w czasie jazdy tak jak pisałem po łuku np na wiaduktach , albo podczas hamowania przed np pasami pokazuje się, (włącza) ESP. Po włączeniu kontrolki ESP samochód, nie traci na mocy, nic się nie dzieje,. nie działa tylko tempomat.
Po zatrzymaniu pojazdu, wyjęciu kluczyka ze stacyjki, zamknięciu auta, odczekania 30 sekund, ponownym otwarciu auta , uruchomieniu go, kontrolki gasną tak jakby nic się nie stało. Byłem u dwóch "mechaników" którzy posiadają komputer, ale po podłączeniu go do sprintera nic nie widza, w pamięci auta nie ma żadnych błędów i nie potrafią tego naprawić. Jednemu komputer nawet pokazał ze moje auto ma automatyczna skrzynie biegów. .. Smile
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 03 Mar 2018, 16:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 313 ESP


Nie można było tak od razu? Tym bardziej, że podpisałeś zgodę, że zapoznałeś się z regulaminem - a punkt jedenasty mówi wyraźnie:
Przy tworzeniu nowego tematu w treści wiadomości należy podać szczegółowe informacje na temat samochodu (marka, model, wersja, rocznik, rodzaj i pojemność silnika. Warto podać jak najwięcej szczegółowych informacji - im dokładniej opiszemy temat - tym większe prawdopodobieństwo, że szybko uzyskamy odpowiedź.
Eligiusz napisał:
może i źle napisałem ale można grzeczniej odpisać na posta lub wcale

OK. Wczuj się jednak w moją sytuację: ok. 80% zadanych pytań wymaga do udzielenia odpowiedzi przynajmniej dokładnego określenia modelu. Zamiast tego są jakieś cuda że to kombi, że Avangarde, że 4matic - chyba bardziej żeby się pochwalić. No to się początkowo prosi. Raz. Drugi. Trzeci. Dziesiąty. Setny. I wciąż to samo - przy następnym nowym temacie brak danych. No to ile można prosić? Tym bardziej, że jest to w regulaminie i post powinien być od razu skierowany przez Moderatora do kosza?
Eligiusz napisał:
Po zatrzymaniu pojazdu, wyjęciu kluczyka ze stacyjki, zamknięciu auta, odczekania 30 sekund, ponownym otwarciu auta , uruchomieniu go, kontrolki gasną tak jakby nic się nie stało. Byłem u dwóch "mechaników" którzy posiadają komputer, ale po podłączeniu go do sprintera nic nie widza, w pamięci auta nie ma żadnych błędów i nie potrafią tego naprawić.

Jest niemożliwe, żeby zapalenie się kontrolki usterki ESP nie pozostawiło żadnego śladu w pamięci sterowników. Piszę "sterowników" bo nie tylko błędy w układzie ESP będą powodować zapalenie się kontrolki ESP. Mogą ją np. zapalać niektóre błędy w układzie silnika. Tak więc albo twoi mechanicy mają do d..y testery, albo ci coś ściemniają żeby wyjść z twarzą nie podejmując się bliżej nieznanej roboty nad którą mogą spędzić ileś tam czasu bez zapłaty. Bo przecież łatwiej wymienić olej i klocki i bez problemu za to skasować.
Lepiej nie marnuj pieniędzy tylko poszukaj w okolicy kogoś, kto dysponuje oryginalnym komputerem SD i będzie w stanie na pewno odczytać błędy. Oprócz tego do sprawdzenia sensory prędkości w kołach, sensor przyspieszenia, oraz sensor skrętu który zamontowany jest na kolumnie kierownicy i który powinien być obowiązkowo skalibrowany po wymianie kolumny. Pojawienie się kontrolki przy dłuższej jeździe po łuku może wskazywać na usterkę tego ostatniego, chociaż trochę dla mnie niezrozumiałe jest powiązanie tego z brakiem tempomatu.
Oprócz tego twoje auto miało już wcześniej problemy z rdzą wiązki silnika - niekoniecznie musi to mieć związek, ale trzeba wziąć to również pod ewentualną uwagę.
Powrót do góry
Eligiusz

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 313 CDi 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2018, 12:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 313 ESP


Myślę , ze Masz racje mówiąc o sensorze skrętu,ponieważ oprócz wymiany w zwykłym warsztacie kolumny kierownicy nic więcej nie robiono, to wiem na pewno. Powiedz mi czy ten sensor skrętu może być skalibrowany w zwykłym warsztacie z komputerem, czy muszę jechać do serwisu mercedesa? Dziękuje za zainteresowanie tematem i przepraszam za niefortunny początek na forum.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 04 Mar 2018, 12:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 04 Mar 2018, 15:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Sprinter 313 ESP


Eligiusz napisał:
Powiedz mi czy ten sensor skrętu może być skalibrowany w zwykłym warsztacie z komputerem, czy muszę jechać do serwisu mercedesa?

Nie wiem, jakie możliwości mają testery uniwersalne (bo z nich nie korzystam), na rynku jest jednak sporo komputerów Star Diagnose produkcji chińskiej (tzw. "klony") których możliwości są porównywalne z produktami oryginalnymi. Korzysta z nich wiele nieautoryzowanych warsztatów nastawionych na obsługę samochodów Mercedes.

Eligiusz napisał:
Dziękuje za zainteresowanie tematem i przepraszam za niefortunny początek na forum.

Nie ma sprawy. Mam nadzieję, że ten "niefortunny początek" będzie miał chociaż minimalne działanie dydaktyczne dla innych początkujących Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesViano

74 900

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesB 150

105 000

2020r.

46 000 km

zachodniopomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System