Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidek1

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C4 1,6 16V 2006r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 26 Sie 2015, 08:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Witam
Do delek
Mam ten sam silnik, samochód przed liftingiem. Rozebrałem tą pokrywę od odmy - mam także tylko membranę. Wracając do twojego pytania -trochę "poteoretyzuję" jeżeli wywalisz tą gumę to prawie cały olej może Ci wywalić (zassać) do dolotu, może nastąpić "samozapłon" oleju silnikowego.
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Sro 26 Sie 2015, 13:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Wyrzuciłem tę gumową przeponę i tak była dziurawa. Nic złego się nie dzieje ale kupię używkę i zamontuję, dla świętego spokoju, bo jednak jakaś zależność, nadciśnienie z jednej, podciśnienie z drugiej strony jest tam przez konstruktorów przewidziana.
Powrót do góry
pedrovegas

Debiutant



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): leżajsk
Posiadane auto: MERCEDES A 168 170 CDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 05 Mar 2018, 08:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Wracając do problemów z odmą w naszych merolach mam pytanie do ekspertow. Czy lepiej usunąć filtr odmy ze środka czy lepiej wywiercic otwór w korku i puścić wężyk gdzieś do plastikowej butelki? Wczoraj zamarza mi odma i na postoju już zaczęło wyrzucać olejem przez bagnet, odkrecilem korek oleju i wszystko się unormowalo. Dodam że co roku mam z tym problem. W styczniu kupiłem nowy filterek odmy i ją porządnie wyczyscilem....jak widać u mnie nic to nie dało. Samochód w ostatnie mrozy stoi cały tydzień nie odpalany bo żona boi się ze znów olej wyleci. Wczoraj chciałem sprawdzić bo myślałem że jest ok a tu olej leci bagnetem. I pomyśleć co by się stało gdyby wysłać żonę bez sprawdzania. Pewnie kolejny remont silnika albo nie ...złomowanie tylko wchodzi w grę. Wiec co radzicie wyjecie filtra czy dziura w korku i wąż do butelki? Pozostawiam serdecznie!
Powrót do góry
mick15

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: W168 A170L 2003r
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 09:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


U mnie ponownie wyrzuciło olej, wyczyścilem wszystko ale też zastanawiam się nad wyjęciem tego filtru.
Przyszło mi też na myśl założenie zaworu bezpieczeństwa na wężu między komorą silnika, a odmą.
Co roku podczas mrozów to samo. Coś trzeba wymyślić, bo następnego razu silnik może nie przeżyć.
Powrót do góry
Ronaldo

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dopiewiec
Posiadane auto: Mercedes-Benz A180 W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Sty 2020, 21:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


maniuś65 napisał:
Jak ktoś pamięta Żuka w benzynie to zależnie od rodzaju odmy miał korek wlewu oleju tradycyjny lub taki wysoki z sitkami metalowymi. Jak będziesz przerabiał to pomyśl o tym że tędy wydostają się niewielkie ilości spalin i to nie może wpadać do wnętrza wozu bo zaczadziejesz!

pisania dużo w gardle sucho a sponsorów brak.


Mam właśnie taki objaw w 180CDI... tzn. paskudny smród spalin.. a raczej gotującego się oleju z silnika w aucie..
Dotychczas nie miałem ochoty się tym zajmować, ale dziś znalazłem potężny wyciek oleju... myślałem że wyciek a to raczej "luźny" wąż z którego leci olej po obudowie skrzyni biegów.. pod samochodem się skrapla i wygląda jakby jakiś uszczelniacz puścił.. Chyba poprzedni właściciel coś już tam "usprawniał". Jutro postaram się zrobić zdjęcie, może pomożecie mi określić co to za wąż.
_________________
Mercedes-Benz W169 A180
Polonez Atu+ 1.4 GTi 16V MPI
Golf Variant VI 1.6 TDI
Junak 123
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Sob 04 Sty 2020, 21:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Ronaldo

Debiutant



Dołączył: 02 Sty 2007
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dopiewiec
Posiadane auto: Mercedes-Benz A180 W169
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sty 2020, 23:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Dopiero dzisiaj, wrzucam zdjęcia zrobione po wyjęciu obudowy filtra powietrza.
Na tym nieostrym ujęciu (tylko poglądowo) jest widoczna odma, ale ona wydaje się być cała, nie rozbierałem bo trochę nie miałem czasu, a nie chciałem się przekonać w niedzielę po południu że potrzebuję jakiś nowych części..

Pytanie odnośnie tego kolanka zaznaczonego kolorem zielonym.. ono wchodzi jakby pod tą aluminiową pokrywę.. Co to za pokrywa? Zaglądając na ile się da.. w otwór wokół węża..


Wszystko jakby zawalone olejem.. Czy dobrze się domyślam, że tam biegnie listwa wtryskowa? Czy możliwe że wywala ON gdzieś na połączeniach i to tak paskudnie śmierdzi? Czy ktoś widział taką usterkę i czy tą obudowę/osłonę aluminiową można w domowych warunkach zdemontować.. bo się nie przyjrzałem.

Trzecie zdjęcie

Tutaj mam wężyk, który wychodzi gdzieś z boku głowicy.. wisi sobie i z niego leci olej, leje się po skrzyni biegów i skrapla na spodzie obudowy, sprawiając wrażenie, że ze skrzyni kapie Wink Czy wiecie gdzie on powinien być "oryginalnie" podłączony? Jeżeli nie dowiem się gdzie go podłączyć, zmajstruję jakiś "catch tank"..[/img]
_________________
Mercedes-Benz W169 A180
Polonez Atu+ 1.4 GTi 16V MPI
Golf Variant VI 1.6 TDI
Junak 123
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System