Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RC_MotoFan

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: mercedes s w221 3.0 V6 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Kwi 2016, 18:39
Temat postu:

dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7


witam,zakupiłem w pazdzierniku samochód i jak sie okazało to w tylnej czesci obudowy(czesci okrongłej co wychodzi wał)jest klejona i mało tego wkręcone są spaxy 4 szt.Zakupiłem drugą skrzynie urzywaną na obudowe.Obudowa ta sama ,moja skrzynia działała bez zarzutów,mechanik który składa skrzynie przelozył srodek z mojej skrzyni do tej dobrej obudowy,oczywiscie sprawdził tarczki wszystko i stwierdził ze jest ok,wszystko po czyscił sitka na elektrozaworach.Po złozeniu i zalaniu nowym olejem i załozeniu nowego filtra(orginalny mercedesa olej)skrzynia robi sobie jakies zarty,(była robiona adaptacja)rano np niezapali na P ale na N odrazu po włozeniu na D jest spore szarpnięcie,jak dojezdzam do skrzyzowania przy redukcji na jeden tez jest szrpnięcie nie duze ale wczesniej niebyło.Jak sie zagrzeje to pali na P po postoju 3-4h nie zapali.Ze zmianą biegów jest róznie wmiare płynnie przezuca ale było lepiej,niewiem co i gdzie to naprawiac,tylko wymiana obudowy,na komputerze wyszedł błąd:KOD 2783 MOC OPORÓW SPRZEGŁA PRZEKŁADNI HYDROKINETYCZNEJ JEST ZBYT WYSOKA.Moze ktos cos podpowie mechanicznie jest sprawna czysta,a jesli trzeba zrobic cos ze sterownikiem to gdzie zeby było ok,dzieki pozdrawiam.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 14 Kwi 2016, 22:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7


To nie jest byle jaka skrzynia, nawet wymiana uszczelnień na zaworach sterujących to nic prostego, wymiana obudowy to też nie lada wyczyn, poza pomiarem grubości tych czarodziejskich tarczek, trzeba jeszcze wszystko dobrze dopasować i poskładać, trzeba mieć nie lada doświadczenie z samymi automatami a co dopiero z 7g, co do odpalania i zmian biegów to może być problem z modułem ISM, czasami dzieją się takie rzeczy, poza tym może być też problem z hydrauliką, lub obudowa miała inne wyprowadzenia hydraulicznie, czy miała dokładnie te same numery? bo te same skrzynie wkładane były też do np: MLów.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
RC_MotoFan

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: mercedes s w221 3.0 V6 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2016, 19:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7


Witam,i dziękuje.Obudowa jest ta sama wszystko łacznie z kazdym nr to samo,rano oczywiscie nie zapalił na P ale na N odrazu ,jedzie w miarę ok ale jak przełanczam na D to jest takie udezenie od tyłu,a po przejechaniu 5km juz w okolicach 80-90km/h trzyma te obroty na 2000,2200i nie zmienia po płaskim i delikatnie jadąc.A czy moze miec jeszcze cos turbina z tą skrzynią jakis wpływ,podkreslam turbo 1200km temu regenerowane i zauwazyłem teraz po załozeniu tej skrzyni ze jest jakies np. wzniesienie i predkosc ok 40km/h (górka) to auto ma 1300 obrotów i przyspieszam delikatnie a tu taki odgłos jakby wydmuchana uszczelka takie cykanie i nie zredukuje,tylko po obciązeniem ,progi zwalniające ale tylko tak pod górkę,niewiem juz sam.Skrzynie chłopak składał dosc ok widac ze ma pojęcie nic nie zostało,tarczki posprawdzał i tak samo złozył,czy cos ten sterownik czy płyta sterująca?bo jesli cos zle złozone to niejezdziłaby,no niewiem ręce opadają.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 16 Kwi 2016, 21:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7


Jeżeli ciśnienie oleju gdzieś ucieka, albo idzie nie w ten otwór co trzeba z płyty sterującej to mogą się takie dziwne rzeczy dziać. Oczywiście sterownik jest tutaj kluczowym elementem i trzeba to podłączyć pod SD i sprawdzić co mu tam gra lub nie. Może w tej starej skrzyni było coś przerobione że działało normalnie, w sumie ktoś coś tam rzeźbił.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
RC_MotoFan

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: mercedes s w221 3.0 V6 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Kwi 2016, 15:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7


no tak ktos cos rzezbił były 4spaxy i klej oraz szpachla na tylnej scianie,cos muszę zrobic wiec pierwsze to wyslę sterownik gdzies tylko gdzie?niech sprawdzą tylko do kogos co sie zna,i powie prawdę ze np jest ok lub trzeba zrobic to czy to,nie znacie kogos takiego,w redzie nad mozem podobno jest taki elektronik.pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Kwi 2016, 15:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 17 Kwi 2016, 22:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7


Bez auta bawić się sterownikiem? Są w nim chociaż jakieś błędy? Dlaczego ma być coś uszkodzone w sterowniku jak wcześniej był dobry? Tak wiadomo, najłatwiej teraz wyjąć sterownik, bo skrzynka jest wyżej, ale najsamprzód trzeba sprawdzić wszystko na aucie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
xlukaszx

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZÓW
Posiadane auto: W204 C200CDI AMG 7g+ sedan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Kwi 2018, 15:58
Temat postu:

Re: dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7


RC_MotoFan napisał:
witam,zakupiłem w pazdzierniku samochód i jak sie okazało to w tylnej czesci obudowy(czesci okrongłej co wychodzi wał)jest klejona i mało tego wkręcone są spaxy 4 szt.Zakupiłem drugą skrzynie urzywaną na obudowe.Obudowa ta sama ,moja skrzynia działała bez zarzutów,mechanik który składa skrzynie przelozył srodek z mojej skrzyni do tej dobrej obudowy,oczywiscie sprawdził tarczki wszystko i stwierdził ze jest ok,wszystko po czyscił sitka na elektrozaworach.Po złozeniu i zalaniu nowym olejem i załozeniu nowego filtra(orginalny mercedesa olej)skrzynia robi sobie jakies zarty,(była robiona adaptacja)rano np niezapali na P ale na N odrazu po włozeniu na D jest spore szarpnięcie,jak dojezdzam do skrzyzowania przy redukcji na jeden tez jest szrpnięcie nie duze ale wczesniej niebyło.Jak sie zagrzeje to pali na P po postoju 3-4h nie zapali.Ze zmianą biegów jest róznie wmiare płynnie przezuca ale było lepiej,niewiem co i gdzie to naprawiac,tylko wymiana obudowy,na komputerze wyszedł błąd:KOD 2783 MOC OPORÓW SPRZEGŁA PRZEKŁADNI HYDROKINETYCZNEJ JEST ZBYT WYSOKA.Moze ktos cos podpowie mechanicznie jest sprawna czysta,a jesli trzeba zrobic cos ze sterownikiem to gdzie zeby było ok,dzieki pozdrawiam.


Kolego mam ten sam problem czy poradziłes sobie ? ??

z tego co wiem z seriwsu i zagranicznych formum to do wymiany jest konwerter tkz. wandler ..

daj znać jak rozwiązałes problem ?
Powrót do góry
gadu-gadu
luk.k

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZÓW
Posiadane auto: C220cdi CDI AMG/ lift
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Maj 2018, 09:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) dziwny problem ze skrzynią automatyczną g7


Witam serdecznie czy komuś udało się rozwiązać problem z skrzyni biegów z błędem 2783 dwie osoby zgłasza ten problem borykam się z tym samym problemem w skrzyni 7.29 w Mercedesie C klasa te same objawy ta sama procedura wszystko to samo prosimy o odpowiedź osób które miały z tym problem
_________________
C200CDI AMG/LIFT SEDAN

WDD2040011A752575
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesE 250

44 000

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesA 170

7 900

2004r.

123 000 km

wielkopolskie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System