Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówna praca, niedogrzanie silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamil722

Dyskutant



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180cdi 2005r
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 22:21
Temat postu:

Nierówna praca, niedogrzanie silnika


Witam, mam parę kłopotów i spróbuję to w jednym temacie ogarnąć.
Od lat już w zasadzie mam niedogrzany silnik. O ile kiedyś martwiło mnie, że temperatura nie chce przekroczyć 80 stopni o tyle teraz silnik nie osiąga czasami nawet 70 stopni. Wiem, że A klasy potrafią mieć mniejsze temperatury notorycznie ale 70 stopni w lecie to chyba już przesada. Błędów żadnych nie ma. Ktoś ma jakiś pomysł gdzie zajrzeć, co zrobić?

Drugi temat to nie potrafię rozszyfrować ilości zalanego oleju. Mechanik wlał jakieś 5,3l bo tyle miałem. Poradził dolać jeszcze z pół litra później. W instrukcji zerkam faktycznie 5,8l ma wchodzić. Komputer pokazuje, żeby dolać 1l do maksymalnego poziomu. Odpaliłem wskaźnik ilości oleju ten co pokazuje od razu temperaturę oleju i z 5,2l na starcie zeszło mi w trakcie jazdy do ok 3,8-4l. A jak sprawdzałem olej na zimnym silniku to idealnie w połowie miarki był. To dolewać w końcu czy nie?

A ostatnia sprawa to zaczął mi silnik nierówno pracować. Nie potrafię powiedzieć kiedy coś się zaczęło dziać bo samochodem ostatnio prawie nie jeżdżę, już ponad rok praktycznie w garażu stoi. Zrobiłem parę dni temu full servis olejowy z filtrami. Ma ktoś pomysł na nierówną pracę? Błędów mi żadnych nie wyrzuca. Samochód jakoś jeździ, mam jakieś bicie przy ok 90km/h ale nie wiem czy to z tym związane.
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 04 Lip 2018, 07:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nierówna praca, niedogrzanie silnika


Cześć.
Stałą bolączką silników CDI w W169 jest termostat który otwira się za wcześnie, powodując niedogrzanie silnika.
Termostat do wymiany i po kłopocie.
Jeśli chodzi o poziom oleju, to ja bym dolał ten litr o który komp się upomina.
Ostatni problem może rozwiązać tylko ktoś kto twoje auto zobaczy w realu Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesE 250

44 000

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesE 350

69 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System