Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) Cieknący dach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SebastianMK

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 Kompressor, 1997 rok
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 00:41
Temat postu:

Cieknący dach


Witajcie, przeczytałem całe forum i nadal nie wiem, czy ktoś poradził sobie z cieknącym dachem opisanym dwa lata temu (http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=174238&highlight=dach) . Temat jest zamknięty, ale odpowiedź mocno mnie ciekawi.
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 08:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Cieknący dach


Witaj,

Miło, że nabyłeś SLK, ale powiedz coś więcej, wiemy już, że permanentnie przecieka Ci dach i liczysz na udzielenie pomocy typu "da się to naprawić- to tylko woda w kabinie"

napisz zatem jak z bez-wypadkowością auta, orientacyjna cena, czy weryfikowałeś dach (co jest dla mnie oczywiste, że sprawdziłeś na ciśnieniu szczelność uszczelek dachowych - przed zakupem a nie miesiąc po...), może jakaś fotka miejsca z którego Ci spływa woda, zobaczymy wtedy spasowanie...

Pamiętaj też, że może wydawać Ci się tylko , że masz też ten sam objaw może Twój przypadek jest Ciut inny ? I nie ma co się sugerować tematem, który odkopałeś Smile

Odnośnie tematu do którego doszedłeś, temat jest zamknięty bo w zasadzie jest wyczerpana możliwość pomocy, jeśli jest samochód prosty, to będzie kwestia przedmuchu syfu, oraz regulacji drzwi/dachu, natomiast jak ktoś ma powypadkowca to może już nic nie pomóc, ale takie rzeczy należy wykrywać przy zakupie auta...

User @okomar napisał, że wymiana uszczelki nie pomaga nawet.


Reasumując, jeśli rynny są przedmuchane czyste i drożne, to nietrzymające uszczelki nie dochodzą do twardych elementów, można nimi troszkę manipulować (drzwi/dach na zaczepach) ale, jeśli miałeś dzwon, to prawdopodobnie niewiele można poprawić, takie poprawki raczej działają przy założeniach, że dach coraz bardziej się rusza przy naszych drogach i sztywnym zawieszeniu...a nie ze względu odkształcenia konstrukcji.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
SebastianMK

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 Kompressor, 1997 rok
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 16:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Cieknący dach


No to po kolei:

Nie jest to pierwszy lepszy samochód od handlarza, cena zakupu jest chyba mało istotna, bo oglądałem kilka różnych - dużo droższych - i ich stan pozostawiał wiele do życzenia.

Auto sprawdziłem w serwisie Mercedesa, który potwierdził brak większych przygód auta, oprócz wymienionej lampy i błotnika - sprzedawca miał zdjęcia po kolizji. Stan elementów dachu określono na idealny.

Mimo wszystko sprawdziłem na myjni ręcznej i nie pojawił się przeciek, więc kupiłem. Niestety już w myjni automatycznej podczas 9 minutowego programu przeleciało we wspomnianym miejscu około 15 kropel.

Jest to moje trzecie auto i jeżdżę sporadycznie, chciałbym, aby było idealne.

Największy problem to znaleźć w moich okolicach kogoś, kto potrafiłby się tym zająć...

Dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
bigwiśnia

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 200 kompressor 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 08 Gru 2014, 10:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Cieknący dach


Kolego, błagam Cie. Całe Twoje auto jest łączone na gumie a ty liczysz, że nigdy w życiu żadna kropelka nie przeleci? To jest cabriolet w dodatku nie najmłodszy i ma to swoje minusy z którymi trzeba się pogodzić. Jak pada deszcz to też cieknie czy tylko na myjni? U mnie jest mały problem z szybami bo nie potrafię ich wyregulować w 100% i na myjce ciśnieniowej jeśli będę celował w szyby też parę kropli pójdzie. Szyby bez ramek maja to do siebie, że są na uszczelkach a praktycznie każda uszczelka puści wodę pod dużym ciśnieniem takim jak myjnia. Ja bym się na Twoim miejscu nie przejmował jeśli cieknie tylko na myjni Smile

Są ludzie, którzy z SLK mogą wylewać wodę wiadrami a Ty się martwisz 15 kropelkami na myjce. Najważniejsze żeby nie przeciekał w deszczu.

Gdzie te kropelki poleciały dokładnie?
Powrót do góry
SebastianMK

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 Kompressor, 1997 rok
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 08 Gru 2014, 12:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Cieknący dach


Cóż... Niestety nie miałem jeszcze okazji pojeździć podczas większych opadów. Auto stoi w garażu, a jeżdżę głównie w weekendy, ale nie ukrywam - trochę mnie pocieszyłeśSmile.

Cieknie dokładnie w tym miejscu, co kolegom we wspomnianym przeze mnie wątku. Myślałem, że ktoś na forum zaoferuje - odpłatnie oczywiście - naprawę.

Odezwę się, jak w końcu uda mi się trafić na jakieś większe opady.

Jeżeli jest jednak na forum ktoś z mojej okolicy (południowo wschodnia Polska), kto zna się na tym, poproszę o kontakt.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 08 Gru 2014, 12:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
SebastianMK

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 Kompressor, 1997 rok
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 23:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Cieknący dach


Witam ponownie.

Na początku podziękowania za uspokojenie. Bigwiśnia, miałeś rację, nie przecieka na deszczu.
Także dla wszystkich - takich jak ja - hydrofobików: jeżeli przecieka tylko pod dużym ciśnieniem, nie ma co się przejmowaćSmile.
Powrót do góry
danielek8800

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: SLK r171 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lip 2018, 10:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Cieknący dach


Witam wszystkich,

Jestem nowy jak widzicie i stałem sie mam nadzieje szczesliwym posiadaczem mercedesa SLK r171 1,8 kompressor z 2005r.
Samochód sprowadzony był z Włoch był malowany - jak to włochy ale na 99% nie mial wiekszej kolizyjnej historii. wszystko widac w orginale nie rozkrecane. Podczas zakupy zabrałem go na myjnie i wszystko wygladalo ok.
Teraz już nie jest i podczas deszczu zalewa mi dosc konkretnie samochod od strony kierowcy woda mi podcieka pod drzwiami wiec zapewne nie zauważylem tego ( moje pierwsze cabrio wiec czlowiek sie uczy na bledach). Dodatkowo po wiekszym deszczu robi sie zwarcie na glosniku w drzwiach wiec albo tam podcieka cos albo od wilgoci.

Szczerze dosc ciurkiem woda mi leci i nie mam pojecia z kad czy od dachu drzwiami czy jak mozecie cos doradzic co sprawdzic, gdzie szukac. Narazie porownywalem na zasadzie drzwi praw drzwi lewe i wszystko wygladalo mi tak samo...
Po dosc sporej ulewie zrobilo mi sie bajorko na gumowej wycieraczce.
zdj 1 przedstawia droge splywania wody na gumowa wycieraczke
zdj 2 pokazuje co widze ze jest mokre + spód drzwi
zdj 3 z tej uszczelki podczas jazdy w deszczu mi kapie - tym sie nie przejmuje i to mi nie przeszkadza ale moze ma zwiazek z tym duzym wyciekiem

link do zdjec:
https://we.tl/I3taQuelPY

Pomóżcie prosze chyba ze macie jakiegos majstra co moglby zerknac w okolicach krakowa katowic lub gliwic

Pozdrawiam
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Czw 12 Lip 2018, 10:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) Cieknący dach


Ja bym kupił uszczelki drzwi kierowcy, bo sam piszesz że przeciekają to na co tu czekać. Druga sprawa wsiądź do auta i poproś np ojca żeby Ci lał wodę na drzwi i obserwuj gdzie przecieka, właśnie najczęściej cieknie na Twoim zdjęciu numer 3. Poza tym w samych uszczelkach są kanaliki do odprowadzania wody, które ja przedmuchiwałem sprężonym powietrzem, możliwe że się zatkały. A teraz najważniejsza rzecz: są 4 kanały odpływu wody, 2 z nich znajdują się na łączeniu klapy bagażnika tuż przy tylnej szybie, te też warto przeczyścić, a następne 2 znajdują się na podszybiu z przodu blisko wycieraczek. Sam na logikę pomyśl jak woda spływa po samochodzie to gdzie się zgromadzi i tam szukaj tych kanalików. Ja te 2 z przodu miałem tak zapchane liściami i błotem że woda mi spływała na nogi pasażera i silniczek nawiewu. Radzę dobrze to wszystko przeczyścić, być może u Ciebie spływa właśnie na nogi kierowcy. Powodzenia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLK 220

79 999

2014r.

149 000 km

warmińsko-mazurskie

MercedesE 200

74 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

14 900

2005r.

185 000 km

zachodniopomorskie

MercedesGLA 200

69 990

2014r.

191 948 km

pomorskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System