Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa M ) Ml320 slizga na trzecim biegu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cudak1987

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jędrzejów
Posiadane auto: Chrysler Stratus 2.5 v6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 13:15
Temat postu:

Ml320 slizga na trzecim biegu


Witam mam problem ze skrzynią biegów w tym aucie , nie zmienia biegów tak jak powinna. Jak go odpale i jest zimny to nie ślizga ale jak tylko się zagrzeje to na 3 jest uślizg. Wiem że mogą być zużyte tarczki w skrzyni ale najpierw bym wymienił olej w celu sprawdzenia. Ktoś może doradzić jaki olej ? Sprawdzę też wtyczkę czy nie zalana olejem bo słyszałem że to częsta przypadłość. A jeżeli to nie pomoże to skrzynie trzeba zdemontować. Może ktoś miał podobnie i rozwiązał to jakoś. Wymieniłem przepływkę bo było jeszcze gorzej. Sprawdzony na SD skrynia nie wykazuje błędów.
Powrót do góry
dawid51GT

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wwa
Posiadane auto: W163
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 13:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa M ) Ml320 slizga na trzecim biegu


Te skrzynie są dosyć prymitywne i dzięki temu relatywnie bezawaryjne ALE trzeba o nie minimalnie zadbać .Czyli zmienić ten olej z filtrem przynajmniej raz na 2 lata .Zestaw 5l + fitr + uszczelka wszystko OEM M.B niecałe 400zł plus jakaś 100wka za wymianę.Taki zestaw to podmiana oleju bo w układzie jest 8,5l dlatego po zakupie zrobiłem to 2x w odstępie 3mce i teraz za 2lata.Druga sprawa to trzeba stan oleju kontrolować a ponieważ M.B stwierdził że to wiedza tajemna Smile to albo trzeba kupić sobie specjalny bagnet za 20zł albo sprawdzić stan oleju w jakimś obytym warsztacie.Olej dla spokoju sumienia dobierz po Vinie i kup OEM , mam dobrego speca od ASB i sam ręce rozkłada , bo jeśli chodzi o jakość olejów to jest coraz gorzej.Jedyne co poleca ale jest nie do dostania to Quacker .Podobno był super ale jakiś nie eko czy coś i już go niema.Ale na własne oczy widziałem jak zlewają do baniek dla siebie urzywkę po 50tys po wymianie u klienta.Na cud po wymianie oleju to bym nie liczył wręcz może być gorzej ale od czegoś trzeba zacząć .Jeśli SD nic nie widzi to pewnie uszkodzenie mechaniczne lub zużycie niektórych elementów.
Powrót do góry
ciasy

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: ML350 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Lis 2016, 22:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa M ) Ml320 slizga na trzecim biegu


Witam

Pytanko za 100 pkt. , olej w skrzyni koloru jest żółtego czy można mieszać z olejem czerwonym (norma 236,14)przy wymianie statycznej (4,5 L)
Powrót do góry
format ps

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: w163 3,2 bg
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lip 2018, 10:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa M ) Ml320 slizga na trzecim biegu


Witam. Najlepiej, kupić używaną skrzynię z jeżdżącego anglika, za około 800zł, plus wymiana jakieś 200-300. Można też samemu wymienić, to proste. Potem wymiana oleju i następne 100 tys z głowy. Na dziś, tak myślę, że nie opłaca się naprawiać tych skrzyń. Te skrzynie i silniki, przy zadbanej eksploatacji, spokojnie wytrzymują około 400 tyś km przebiegu, nawet na gazie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Mercedes klasa M - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne


MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesGLC 200

146 260

2020r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesA 250

69 700

2013r.

250 000 km

mazowieckie

MercedesE 350

53 900

2009r.

220 475 km

mazowieckie

MercedesB 200

26 900

2009r.

212 514 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System