Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rezystor dmuchawy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Nie 03 Cze 2018, 08:50
Temat postu:

Rezystor dmuchawy


Mam W168 2002 rok w automacie jak go kupiłem to niestety nie dziaąły nawiewy a upał na dworu że można się ugotowań - preszukałem cały internet i za dużo nie znalazłem ale objaw zasadniczy to spalony reztstor dmuchawy
zamiennik kupiłem przez internet za 50 pln symbol dla potomnych to DEM012TT - niestety manuale wymiany to już gożej - generalnie przy zdrowych rękach ( ja mam paraliż w lewej ) wymiaa to może 5 minut - tsm gdie pasażer trzyma nogi u góry pod schowkiem wsuwmy rękę do góry odciagając dywan do siebie i po lewej stronie staramy się namacać wtyczkę kostki rezystorem od dołu jest taki jęyczek który trzeba nacisnąć żeby ją wysunąć - wyciągamy na zewnątrz z kablami odpinamy - przypinamy nowy i wprowaczamy z powrotem na swoje miejsce języczkiem do dołu - wpychamy ręką wykładzinę i po robocie
_________________
Leszek
Powrót do góry
LeszekA

Dyskutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170- 2001
Piwa: 3/9
Wysłany: Pon 16 Lip 2018, 13:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rezystor dmuchawy


Temat jednak wrócił do mnie szybciej niż się spodziewałem jadę nagle smród spalenizny i brak nadmuchu.
okazuje się że poprzedni właściciel chyba nigdy nie wymieniał filtra kabinowego stąd brak chłodzenia tego rezystora. Udałem się do sklepu elektronicznego gdzie kupiłem sam bezpiecznik termiczny na 250 st C i 10 A prąd stały - pokazałem cały stary rezystor i taki mi sprzedawca dał do niego bezpiecznik w cenie 80 gr. W domu wlutowałem go delikatnie aby nie nagrzać go przepadkiem lutownicą , i działa . Wymieniłem też zabity filtr kabinowy który leżał u źródła problemów .
Jednym słowem nie kupujcie nowych rezystorów o to cena i ze 150 PLN w intercarsie jak widziałem tylko zacznijcie od wymiany samego bezpiecznika - pamiętajcie o wlutowaniu w odpowiednim kierunku przepływu prądu ( tak jak stary)
_________________
Leszek
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 408/28
Wysłany: Pon 16 Lip 2018, 18:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Rezystor dmuchawy


LeszekA napisał:
poprzedni właściciel chyba nigdy nie wymieniał filtra kabinowego stąd brak chłodzenia tego rezystora.

Rzeczywiście to najczęstsza przyczyna zniszczenia regulatora dmuchawy - zarówno tradycyjnego rezystora jak i regulatora elektronicznego.

LeszekA napisał:
W domu wlutowałem go delikatnie aby nie nagrzać go przepadkiem lutownicą

Wystarczy złapać końcówkę bezpiecznika cienkimi kleszczami pomiędzy punktem lutowania i jego korpusem - kleszcze odprowadzą ciepło. Podejrzewam jednak inny problem: użyłeś zwykłego lutu dla elektroników o temperaturze topnienia ok. 190 stopni podczas gdy bezpiecznik ustawiony jest na 250 stopni. Czyli szybciej stopi się lut i bezpiecznik odpadnie niż się przepali. Dlatego oryginalnie najczęściej mocuje się końcówki bezpiecznika poprzez zgrzewanie punktowe.

LeszekA napisał:
pamiętajcie o wlutowaniu w odpowiednim kierunku przepływu prądu ( tak jak stary)

To jest bezpiecznik i nie ma określonego kierunku przepływu prądu (jak półprzewodnik)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Manuale


MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesB 170

27 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System