Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
do-mi

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: mercedes b klasa w245
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Lis 2018, 13:39
Temat postu:

Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Witam wszystkich serdecznie, mam dwa kłopoty) liczę, że ktoś mnie wesprze... Mój MB to B klasa w245, jeżdże nim od roku i od tego czasu zastanawiam się, co to za 3 jednakowe ikonki pojawiają się na małym wyświetlaczu nad cyframi pokazującymi prędkość. Zapalają się po przekręceniu kluczyka i świecą się kilka minut, potem gasną...wrzuciłabym chętnie zdjęcie, ale nie wiem za bardzo jak... przejrzałam już cały internet i różne fora, różne strony z oznaczeniami na wyświetlaczach i ani śladu info o tych znaczkach.. Będę bardzo bardzo wdzięczna, jeśli ktoś to ogarnie i podzieli się ze mną swoją wiedzą))) Wstawiam link- na dysku google włożyłam to zdjęcie: https://drive.google.com/drive/u/1/my-drive?ogsrc=32
Drugi problem- przestawianie zegara, bo przecież zmiana czasu.. normalnie to działało dotąd- ustawienia są z poziomu radia po wejściu w odpowiedni przycisk, teraz nagle mam tak, że na radiu, jak chcę ustawić ustawia mi się dobra godzina i jest ustawiona, a na wyświetlaczu przy licznikach wciąż mam starą.. próbowałam juz kluczyk na wszystkich pozycjach, ale nic nie pomaga... pozdrawiam serdecznie wszystkich))[/img]
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sob 03 Lis 2018, 10:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Hej.
Nie wiem co jest na tym zdjęciu ale z opisu wynika że piszesz o ikonkach informujących o zapiętych pasach na tylnej kanapie. Wepnij sobie jeden pas z tyłu, a zobaczysz że jedna z ikonek się zmieni Very Happy
Co do czasu jeśli dobrze zrozumiałem masz command ze zmianą czasu przez przycisk serv który automatycznie zmienia czas na wyświetlaczu między zegarami. Sprawdź czy w zegarach masz ustawioną zmianę czasu na automatyczny.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
do-mi

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: mercedes b klasa w245
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Lis 2018, 11:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Arcydemon napisał:
Hej.
Nie wiem co jest na tym zdjęciu ale z opisu wynika że piszesz o ikonkach informujących o zapiętych pasach na tylnej kanapie. Wepnij sobie jeden pas z tyłu, a zobaczysz że jedna z ikonek się zmieni Very Happy
Co do czasu jeśli dobrze zrozumiałem masz command ze zmianą czasu przez przycisk serv który automatycznie zmienia czas na wyświetlaczu między zegarami. Sprawdź czy w zegarach masz ustawioną zmianę czasu na automatyczny.
Pozdrawiam.

Dzięki, zaraz idę sprawdzać) i będę pisać, co i jak) pozdrawiam
Powrót do góry
do-mi

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: mercedes b klasa w245
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Lis 2018, 12:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


do-mi napisał:
Arcydemon napisał:
Hej.
Nie wiem co jest na tym zdjęciu ale z opisu wynika że piszesz o ikonkach informujących o zapiętych pasach na tylnej kanapie. Wepnij sobie jeden pas z tyłu, a zobaczysz że jedna z ikonek się zmieni Very Happy
Co do czasu jeśli dobrze zrozumiałem masz command ze zmianą czasu przez przycisk serv który automatycznie zmienia czas na wyświetlaczu między zegarami. Sprawdź czy w zegarach masz ustawioną zmianę czasu na automatyczny.
Pozdrawiam.

Dzięki, zaraz idę sprawdzać) i będę pisać, co i jak) pozdrawiam

Podziękowania za czujniki pasów, to rzeczywiście były one)) nie wiesz nawet, jaka to ulga, wiedzieć!!!
pozostał mi jeszcze problem czasu - nie mam w ustawieniach radia przy tym ustawianiu czasu takiej możliwosci ustawienia automatycznej zmiany czasu... po wejściu w to menu, mam tam tylko format, a w tym formacie jest tylko sposób zapisu- kropki albo ukośniki między datą a miesiącem oraz tryb 24 godziny lub am. pm... no i dalej mam na wyświetlaczu na desce czas przed zmianą))) Wymyślisz coś jeszcze?... pozdrawiam
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sob 03 Lis 2018, 13:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Z tego co pamiętam automatyczną zmianę czasu zmieniasz z kierownicy w zegarach.
Tak w ogóle to ściągnij sobie instrukcję obsługi B-klasy, tam wszystko jest opisane.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Lis 2018, 13:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
do-mi

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: mercedes b klasa w245
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 06 Lis 2018, 14:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Arcydemon napisał:
Z tego co pamiętam automatyczną zmianę czasu zmieniasz z kierownicy w zegarach.
Tak w ogóle to ściągnij sobie instrukcję obsługi B-klasy, tam wszystko jest opisane.

witam po paru dniach, pomęczę cię jeszcze, ściągnęłam tę instrukcję jest trochę inna, tj. nie wszystko pasuje do mojej b klasy (moj jest 2006, b180cdi)... W instrukcji każą ustawiać czas z tego menu z kierownicy, ja nie mam w ogóle tam w tych ustawieniach jak wchodzę niczego co by wiązało się z czasem lub data, mam tam jakieś ustawienia oświetlenia, dane na wyświetlaczu- mile/km, prędkość/temperatura, język... nie mam żadnych ustawień do daty.. najdziwniejsze jest to, żę to kiedyś ustawiałam, jak do tego doszłam, że to z radia, bo w cklasie rzeczywiście jest z kierownicy... A teraz nie działa... w radiu mam prawidłowy czas, w zegarze na wyświetlaczu stary... nie wiem, może odpiąć klemę od akumulatora na chwilę?... tak mnie to drażni, że trudno to wyrazić w słowach))) Razz pozdrawiam
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Wto 06 Lis 2018, 16:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


A jak wchodzisz w ustawianie czasu w command, to jaką tam masz godzinę, taką jak w radiu czy taką jak w zegarach?
Powrót do góry
do-mi

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: mercedes b klasa w245
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Lis 2018, 16:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Arcydemon napisał:
A jak wchodzisz w ustawianie czasu w command, to jaką tam masz godzinę, taką jak w radiu czy taką jak w zegarach?

Witam Cię, na wyświetlaczu w radiu mam godzinę przestawioną i utrzymuje się mi taka, jak przestawiłam, na wyświetlaczu w zegarach mam cały czas poprzednią (sprzed ustawień)... Ale co ciekawe jeszcze, to jak wchodzę w zegar na wyświetlaczu w radiu to godziny normalnie mogę przestawiać wg całej doby, a jak przechodzę na minuty, to zmienia się mi się tylko o 30 minut od razu, nie mogłabym na przykład przestawić o 1 minutę czy 2... Nie wiem, czy to wszystko się nie stało z tym czasem po włożeniu płyty od nawigacji- kupilam taką w jakiejś wersji z polskim lektorem, ostatecznie oddałam ją z powrotem, bo lektor był wgrany tylko w połowie- ucinał słowa i nie było wszystkich ulic, tak jakby mapa nie była wgrana calkowicie... potem , płyty już nie bylo, ale na wyświetlaczu dalej pojawiała mię nawigacja kierunku jazdy z lektorem... jak włozyłam płytę z muzyką już dopiero znikło całkowicie...
pozdrawiam))
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 07 Lis 2018, 16:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


To że czas można zmieniać co 30 min to akurat normalne w systemach command, które ustawiają czas według sygnału z satelit systemu GPS. Możliwa zmiana służy tylko zmianie czasu lato/zima ewentualnie strefy czasowej.
Ciekawy wątkiem jest ta płyta ze spolszczeniem. Domyślam się że po włożeniu jej pierwszy raz zrobił się upgrade softu.
To może być przyczyna, że nie synchronizuje się czas z zegarami. Może napisze ktoś jeszcze i coś poradzi.
Jeszcze jedno, ten czas ustawiasz kiedy auto stoi na zewnątrz czy w jakimś garażu?
Powrót do góry
do-mi

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: mercedes b klasa w245
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Lis 2018, 17:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Arcydemon napisał:
To że czas można zmieniać co 30 min to akurat normalne w systemach command, które ustawiają czas według sygnału z satelit systemu GPS. Możliwa zmiana służy tylko zmianie czasu lato/zima ewentualnie strefy czasowej.
Ciekawy wątkiem jest ta płyta ze spolszczeniem. Domyślam się że po włożeniu jej pierwszy raz zrobił się upgrade softu.
To może być przyczyna, że nie synchronizuje się czas z zegarami. Może napisze ktoś jeszcze i coś poradzi.
Jeszcze jedno, ten czas ustawiasz kiedy auto stoi na zewnątrz czy w jakimś garażu?

Właśnie chyba tak się stało... powiem ci, że sama byłam w szoku, jak po oddaniu płyty, dalej miałam instrukcje glosowe jak jechać, a na wyświetlaczu na połowie była strzałka z kierunkiem i odległością, a na drugiej połowie- gdzie normalnie bylby obraz mapy, było info, że jak chcę mieć mapę, to muszę włożyć płytę dvd) Myślę, że dopóki nie włożyłabym płyty do odtwarzacza, to cały czas miałabym tę wersję audio nawigacji, ale na czym się ona zapisała, to nie wiem....
Auto stoi na parkingu na zewnątrz, próbowałam już i na postoju, iw jeździe, i z kluczykiem w różnych pozycjach,,, i nic... normalnie, szlak mnie chce trafić)...
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 07 Lis 2018, 17:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Jedyne co przychodzi mi jeszcze do głowy to reset modułu zegarów przez SD. Przy okazji nie zaszkodzi sprawdzić całe auto.
Powrót do góry
andi22

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes B180 1.9CDI 2009rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 19:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Wszystko robimy w kierownicy przyciskami lewej strony do zmieniania Menu czyli ten maksymalnie po lewej dolny, aż dojdziesz w Menu do Napisu "Settings to reset. Press reset button for 3sec." oczywiście w wybranym języku. Następnie strzałką do dołu i masz ustawienia główne, plusem lub minusem wybierasz czas "Time/Date" i Wchodzisz do tego menu strzałką do góry.
Powrót do góry
m.kuca

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Mercedes B170, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Sty 2019, 21:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Witam.
Mam ten sam problem z zegarem w moim w245. W ustawieniach z kierownicy nie mogę ustawic godziny. Jedyna możliwość to z menu radia. Wybieram na radiu serv, później wchodzę w time, ustawiam godz i klikam ok. Niestety zmieniona godzina nie wyświetla się na wyświetlaczu glównym.

Jeśli ktoś rozwiązał ten problem to byłbym wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Sławciu

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Mercedes-Benz: W245 B200 2005r., W168 A160 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 16:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


Witam Smile
MB W245 B200
Identycznie jak 'm.kuca' problem nie do pokonania - zmiany ustawienia zegara głównego nie można dokonać z menu radia (nie przestawia się godzina po naciśnięciu SERV->TIME->zmiana_godziny->OK), a menu z poziomu kierownicy nie ma opcji ustawień zegara.

Czy ktoś wie bądź rozwiązał ten problem ?
Może ASO i podłączenie kompa z oryginalnym softem pomoże?
Powrót do góry
smok129

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Mercedes B Klasa W245
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Kwi 2019, 13:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Dziwne ikonki na wyświetlaczu i problem z zegarem


W moim przypadku to samo i też myślę że to wina Włożonej Płyty z Navi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System