Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) B klasa W245 problem z zawieszeniem i ściąganiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pelus2222

Czytelnik



Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: w245, 180 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2018, 12:56
Temat postu:

B klasa W245 problem z zawieszeniem i ściąganiem


Witajcie.
Jestem nowym posiadaczem b klasy 180 CDI w manualu typ W245 z 2011. Auto dla mnie ok ale...
Kupione ze Szwajcarii nie tłuczone, zadbane itd., zarejestrowane i zacząłem jeździć. Od początku denerwowało mnie ściąganie w prawo i stuki zawieszenia przód. Mój dobry mechanik posprawdzał wszystko i wg niego fabryka, pojechałem na dwie stacje SKP i też fabryka. Stukanie pojawiało się podczas najeżdżania na garby itp. Głuchy stuk z lewej strony tak przynajmniej to odczuwałem.
Po naradzie doszliśmy do wniosku że mogą stukać same amory , przebieg 141tyś km. Wymieniliśmy wraz z nowymi poduszkami co prawda TRW ale niestety takie były od ręki a samochód na mus potrzebny przy noworodku więc nie mogłem czekać kilku dni. Złożone i 1 dzień niby ok cicho ale....
nie do końca bo nadal podczas przejeżdżania przez duże doły lub progi zwalniające kiedy mam wrażenie jest duży uskok zawieszenia coś głucho puka z lewej, dziś po opadach deszczu jakby z prawej. Możliwe że jestem przeczulony. Sam lewy amorek miał mały luz, nie powiem bo jest teraz dużo ciszej ale jednak coś sie tłucze. Osłony posprawdzane.
No chyba że taka uroda b klasy i trzeba podkręcić radio.

Daliśmy nowe łączniki stabilizatora, nowy sworzeń lewy bo już pomysły się kończyły. To nieduże koszty więc zaryzykowałem wymianę na pałę.
Auto jeździ ale wg mnie nie tak jak powinno być. Stabilizator sprawdzony, gumy sztywniutko siedzą, nie ba luzów . Koła 17 calowe oryginalne proste.

Druga sprawa to ściąganie, od początku uciekał w prawo, pojechałęm na zbieżność i książkowo ustawiona ma być GIT. Auto nadal ucieka, zamieniłem koła, to samo.
Dopiero mój majster podpowiedział że reguluje się wyprzedzenie sworznia czy jakoś tak, lewy dał troszkę na minus, prawy na plus i niby jeździ prosto. Pytanie do was czy fakt te sworznie mają taki wpływ i czy może jest jakaś specjalna procedura ustawiania zawieszenia w B klasie. Akurat z tym to sobie poradzę bardziej chciałbym pozbyć się stukania. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Powrót do góry
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2018, 15:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa W245 problem z zawieszeniem i ściąganiem


Witaj,
Również walczyłem ze ściąganiem na jedna ze stron i stukaniem z zawieszenia. Oczywiście wszystko musi być ustawiona prawidłowo, zarówno zbieżność jak i cała geometria (w tym opisywane przez Ciebie wyprzedzenie sworzni). Przede wszystkim jednak, jest to specyfice auto o dość sztywno zestrojonym zawieszeniu i bardzo, ale to na prawdę bardzo, czułym układem kierowniczym z doskonale (jak dla mnie) działającym wspomaganiem. Przy takich parametrach wystarczy, że jezdnia jest delikatnie pochylona (a tak zazwyczaj jest - zazwyczaj na prawa stronę), będzie się miało wrażenie lekkiego ściągania auta w kierunku pochylenia jezdni.
Druga sprawa, to hałas z zawieszenia. Jak napisałem wcześniej, jest ono dość sztywne, a w połączaniu z nienominalnym rozmiarem kół - a takie masz właśnie założone (powinny być 205/55R16) - zawieszenie na nierównościach będzie bardzo głośne, powodujące nieprzyjemny efekt rozchodzenia się uderzeń na cała karoserię. Powiem krótko - ten typ tak ma.
Poza tym sworznie wahacza potrafią się wyjątkowo szybko wytłuc przy jeździe po dziurach i w dodatku na niskoprofilowych oponach.
Generalnie to co wyraziście stuka w tym aucie w zawieszeniu to głównie wybite sworznie i łączniki stabilizatora, choć podobny efekt powodują rozbite poduchy zawieszenia silnika. Warto również zerknąć na poduchy mocowania amortyzatora - jak zużyte, również tłuką.
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN
Powrót do góry
Pelus222

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: w245, 180 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2018, 21:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa W245 problem z zawieszeniem i ściąganiem


Dzieki za poradę, co do ściągania to sobie poradzilem, wystarczyło dobrze ustawić zarówno zbieżność jak również sworznie.
Stukanie pozostało, wraz z mechanikiem zjedliśmy osłony i zaczęlismy sprawdzanie. Wszystko generalnie fabryka. Ale jak opuscilismy prawie do końca samochód tak ze dotknął juz kołami ale jeszcze do końca nie opadł, ruszyliśmy za poduszki a tam stuk puk, co ciekawe były nowki firmy siedem. Dodatkowo mechanik podejrzewał problem ze sprezynami, koszt nieduży sachsa kosztowały 90zł i co ciekawe dla tego modelu jest z 5 rozmiarów. Kupiłem takie wg oryginału, sprawdzałem w aso. Okazało sie ze stare a nowe to ponad 4 cm różnicy. Jutro odbieram, niby poduszki teraz ciasno siedzą dałem lemforder.
Powrót do góry
Pelus222

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: w245, 180 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Gru 2018, 19:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa W245 problem z zawieszeniem i ściąganiem


auto odebrane, niby ciszej pojeździłem troszkę i jakby dalej pukanie stukanie podczas przejezdzania przez garby, w zasadzie jak jest większy uskok zawieszenia. Powoli mam dośc tego auta, co tu jeszcze wymieniać? Mechanicy rozkładają ręce bo niby wszystko jest ok
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pią 04 Sty 2019, 16:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) B klasa W245 problem z zawieszeniem i ściąganiem


Cześć.
Co do twojego stukania podczas najeżdżania na poprzeczne nierówności, przyjrzał bym się jeszcze zawieszeniu silnika i skrzyni biegów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Sty 2019, 16:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System