Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa V ) problem z wydzieraniem tylnych opon w V-class II 2016



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darmer

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mercedes-benz klasa v v250
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Paź 2017, 12:19
Temat postu:

problem z wydzieraniem tylnych opon w V-class II 2016


Witam czy ktoś jeszcze ma problem w wydzieraniem tylnych opon w nowej V klasie produkowanej po 2014 roku? Auto wydziera opony po kilku tysiącach kilometrów. Zbieżność ustawiana w serwisie nic nie dała. Podejrzewam, że jest to wada fabryczna tylnego zawieszenia. Słyszałem, że nie jest to pojedyńczy przypadek. Auto stoi w serwisie już prawie miesiąc i niby czeka na zalecenia producenta.
Powrót do góry
Dobry78

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: v-klasa 448
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Paź 2018, 15:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa V ) problem z wydzieraniem tylnych opon w V-class II 2016


Witam

Tak mam V-Klasa z grudnia 2015 roku.
Dwa razy reklamowałem już ten problem w serwisie. Przy pierwszym komplecie tylnych opon powiedzieli mi ze to z winy użytkownika że przepompowałem opony. (Temat czujników to też temat rzeka). Opony były wysłane do producenta Continental, odpowiedz wina użytkowania opona przepompowana.
No cóż kupiłem drugi komplet na tył. Właśnie świeżo reklamowałem prawą tylną oponę i jaka odpowiedz znowu wina użytkownika opona przepompowana, a do tego złapałem kapcia naprawiłem oponę u wulkanizatora ale opona juz wtedy nie podlega gwarancji (masakra, jednym słowem masz dziurę tracisz gwarancje).
Teraz zamierzam jechać z 4 opona lewa tył bo już tez widać dość mocno wytarcie w środkowej części opony.
Mercedes twierdzi ze sprawdził zbieżność za która zapłaciłem 470 zł i auto jest sprawne, tłumaczą się ze to tylko w moim aucie tak jest ale widzę ze walą mnie w konia bo to nie tylko u mnie taki problem.
Nie poddam się zamierzam walczyć, od początku wydaje mi sie ze to problem zawieszenia w tym aucie.

Proszę o info jak w innych przypadkach.
Powrót do góry
obes

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Sty 2019, 19:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa V ) problem z wydzieraniem tylnych opon w V-class II 2016


Jestem przekonany że serwis przepompował Tobie opony. U mnie w mieście jest zwykły prywatny warsztat z jakąś mega kosmicznie dokładną maszyną do ustawiania zbieżności, zlociarze różnych marek przyjeżdżali z daleka aby precyzyjnie ustawić sobie zbieżność. W tym warsztacie zanim przystąpią do ustawienia zbieżności sprawdzą luzy w zawieszeniu, (jeżeli są to zapraszają po ich usunięciu) a następnie wyregulują ciśnienie i przystepuja do zbieznosci. Jeżeli byłeś tam wcześniej, mają poprzednie wyniki z którymi porównują obecne. Z paragonem czy fakturą zawsze otrzymujesz wykres z danymi, np kąt wyprzedzenia sworznia, jego prawidłowy zakres i twój wynik przed i po ustawieniu, są nazwy opon, rozmiar, przebieg i ciśnienie. Wołaja ze 150zł? Jestem przekonany że Twój serwis Mercedesa podszedł do tematu niechlujnie. Masz ich jak na tacy, bo jeżeli ma być przeprowadzone ustawienie zbieżności to Oni powinni napompować do odpowiedniego ciśnienia i sprawdzić zawieszenie. Dla czego na fakturze nie ma wpisu, że zbieżność i zawieszenie i ciśnienie w oponach ok? Może wystawili tylko fakturę? Zrób im zadymę
Ja mam nowe auto, jeszcze tysiaca nie przejechałem ale zwrócę uwage na Twój problem, mam nadzieję że opisane DZIADOSTWO nie dotyczy Serwisów Mercedesa we Wrocławiu?
Jedź na stację diagnostyczną, niech ci dla twojego spokoju sprawdzą zawieszenie i wystawią papier. To samo ze zbieżnością, potrzebny papier. Wykrzycz w Mercedesie że ustawiają na sznurki, postrasz rzeczoznawca, ochroną konsumenta i ponowną wizyta w asyscie TVN Turbo. Pozdrawiam
Powrót do góry
Przemek31AMG

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: Vklasa w447 2018
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2019, 08:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa V ) problem z wydzieraniem tylnych opon w V-class II 2016


Dobry78 napisz jak zakońcyła się u Ciebie walka w serwisie w sprawy V klasy
Powrót do góry
Grzegorz V

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Mercedes V W447
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Lis 2019, 19:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa V ) problem z wydzieraniem tylnych opon w V-class II 2016


Witam,

Mam V klase ekstra długi, auto ma rok, przebieg 35 000 km.
Dzisiaj zaobserwowałem bardzo nierówne zużycie opon przednich od środka (Continental 245/45/19)
Jutro jadę z reklamacją ale obawiam się spychologi w stylu za mało lub za dużo dopompowane koła.
Może ktoś ma podobny problem lub jakiś pomysł jak nie dać się zbyć.
Wczoraj dodzwoniłem się do serwisu mercedesa i usłyszałem że powinienem co 10 000 km rotować opony z przodu na tył i co 2 miesiące sprawdzać geometrie kół.
Pan powiedział że w V Class to normalne bo samochód jest ciężki i na kołach 19 " tak jest.
Nowy samochód 35 000 km przebieg i koniec opon a w bagażniku najlepiej wozić zestaw małego mechanika żeby sobie co 2 miesiące geometrie ustawić.
To jakaś kpina.

Ciśnienie opon mam zawsze dobre, z zawodowego zboczenia sprawdzam je bardzo często nie przyszło mi jednak do głowy żeby nurkować pod roczne auto żeby sprawdzić czy mam jeszcze opony .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Lis 2019, 19:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Przemek31AMG

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: Vklasa w447 2018
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Gru 2019, 12:12
Temat postu:

V klasa


Grzegorz V podaj namiary na siebie też mam V klase z 2018 roku i mam mega problemy, przebieg podobny
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa V »

Opinie o samochodach Mercedes klasa V - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa V ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System