Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tjank

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W213 220d 4Matic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 16:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Jestem po 30 dniowym okresie testowym Internetu w samochodzie od Plusa. A zapomniałem dopisać – beznadziejnego internetu od Plusa !!!! Nie będę się o tym rozpisywał bo jestem zaskoczony okresem ‘’po’’. Otóż od momentu zakończenia testów z Plusem auto pozostaje absolutnie offline. Nie mam łączności z aplikacją w telefonie. Auto nie loguje się do oryginalnego vodafona. Nie mam ikonek o statusie online na wyświetlaczu w samochodzie. Dzwoniłem do Plusa – oczywiście oni umywają ręce. Zastanawiam się czy to zbieg okoliczności czy też powrót do wcześniejszego statusu przed Plusem będzie wiązał się z wizytą u Merecedesa lub kontaktem z konsultantem.
Powrót do góry
mdchris

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes E 220d 2017, Mercedes C200 2014
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 17:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


No nie masz bo nie wykupiłeś pakietu. Ja kupiłem w piątek pakiet i wszystko działa. Zgadzam się że jest słaby. Wolny. W przeglądarce MB strony otwierają się strasznie długo ale radia internetowe chodzą dobrze.
Powrót do góry
mdchris

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes E 220d 2017, Mercedes C200 2014
Piwa: 2/2
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 17:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Poza tym po okresie próbnym z aplikacją vodafone łączysz się logując się do wifi w samochodzie. A czy w ogóle swoje konto zweryfikowałeś osobiście w plusie bo jak nie to działać nie będzie.
Powrót do góry
tjank

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W213 220d 4Matic
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 21:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Może troszkę zagmatwałem Napiszę jeszcze raz. Po kupnie auta wszystko pięknie działało : aplikacja w telefonie - Mercedes me - z informacją o statusie auta i np. możliwością zdalnej obsługi typu np. zamknięcie auta, sprawdzenie stanu ciśnienia, był dostęp do auta poprzez przeglądarkę internetową, możliwość np. sprawdzenia stanu nawigacji i przyspieszonego ręcznego uaktualnienia. Po krótkim romansie z Plusem i ich Internetem w samochodzie w okresie testowym nie wykupiłem żadnego pakietu bo to absolutne dno. Zdziwienie moje było wielkie kiedy po kilku dniach zauważyłem, że nie mam dostępu do auta ani przez przeglądarkę, ani z aplikacji. Na wyświetlaczu nie wyświetla mi się status sieci tak jak to było przed plusem. Podejrzewam, że muszę kolejny raz po kontakcie z Mercedesem aktywować Mercedes Me.
Powrót do góry
mdchris

Debiutant



Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes E 220d 2017, Mercedes C200 2014
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 00:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


A to dziwne po mi po zakończeniu okresu testowego w Plusie przez kilka miesięcy dalej Mercedes me działał bez zarzutu. Nie działa wtedy internet co oczywiste Dopiero teraz kupiłem pakiecik żeby przetestować płatną opcję bo myślalem że jest lepsza ale się mocno rozczarowałem. Z tego co mi powiedzieli w serwisie mój samochód ma 2 wbudowane karty SIM. Nie wiem czy to prawda ale jedna jest do łączenia się z Mercedesem bez żadnych abonamentów a druga właśnie jest do abonamentu. Ale czy tak jest to nie wiem. Wygląda na to że bez wizyty w serwisie się nie obejdzie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 00:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tjank

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W213 220d 4Matic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 15:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Sprawa oparła się o Niemcy Very Happy - kwaterę główną. Teraz czekaaaammmmm .....
Powrót do góry
seniors

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: S213, 220D, 4matic, 2018
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 19:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam,

Mi nie działa od paru dni, dziś zgłosiłem do Plusa i do Mercedesa. Z tych dwóch źródeł dostałem informację, że jest awaria w Polsce systemu MB i Internet w samochodzie. Trzeba czekać na usunięcie awarii.

Pozdrawiam @LL
_________________
seniors
Powrót do góry
tjank

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W213 220d 4Matic
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 20:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


W moim przypadku to paskudny zbieg okoliczności. Ostatni kontakt z autem przez aplikację miałem 03/02 a 30 dniowy pakiet testowy badziewnego internetu od Plusa skończył mi się 04/02 i od tego czasu auto jest offline. Podejrzewałem Plusa, ale może to problem MB. Mam nadzieje, że poradzą sobie z tym szybko bo wyszukiwanie celów w nawigacji offline to katorga.
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 11:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Mam pytanie.
Czy moge DOŁOŻYĆ do juz istniejacego auta mechaniczne zamykanie klapy bagażnika?
Jeśli tak to wie moze ktos ile to kosztuje?

oraz pytanie.
Jakie rzeczy do auta mozna jeszcze dolozyc, ktorych nie zaznaczylem w konfiguracji przy jego zamowieniu?
Powrót do góry
tjank

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W213 220d 4Matic
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 22:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Tak dla informacji - po kilku emaliach do MB dziś auto ponownie online Very Happy
Powrót do góry
ChrisAxe

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: W213 220d RWD
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Mar 2019, 22:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Widzę że wszyscy tu skupili się na internecie co trochę mnie dziwi, a wręcz przeraża. W końcu to nie forum informatyczne Smile
Może tym postem sprowokuje innych właścicieli w213 do wymiany opinii na temat wrażeń z jazdy.
Swoją w213 posiadam od września 2016 i coś już mogę powiedzieć Smile
Auto niewątpliwie jest wygodne i tutaj konkurencja nie podskoczy. Jest sporo miejsca zarówno za kierownicą, jak i na każdym innym miejscu. Diesel chodzi bardzo przyzwoicie, w środku nie słychać klekotu, na zewnątrz słychać trochę raczej tylko przy niskich temperaturach.
Dynamika jak na 194 km zacna, dobre przeniesienie napędu, oblecialem fury o znacznie wyższej mocy, które mielily kołami w miejscu. Spalanie również fajne, 6,5 l przy normalnej jeździe na trasie, 8,5 l wariujac po mieście.
Do zalet zaliczam także działanie multibeam, zarówno zasięg, jak i wycinanie innych aut. Generalnie auto jest bardzo ładne, szczególnie w środku, choć to zasługa mojej konfiguracji bo jak czasem widzę inne w213 to płakać się chce. U mnie połączenie brązowej skóry z wykończeniem czarnej wstawki z białymi poziomymi liniami wprawia każdego pasażera w zachwyt. Comand też wpływa na doznania wizualne, jak i oświetlenie ambiente.
Co jest na nie? Osobiście uważam że auto jest jakieś takie delikatne. Odpryskow na karoserii masa, w środku też coś ciągle trzeszczy, skrzypi, rezonuje. Raz odkleilo się coś przy wooferze z przodu, co tak drgalo w ciepłe dni że doprowadzalo mnie do szału. Serwis usunął temat ale odpłatnie gdyż mercedes nie daje gwarancji na to co się dzieje w środku Smile
Temat piszczacych uszczelek w drzwiach przerabialem, samo ustalo po kilku miesiącach. Przy ostrzejszej jeździe przy hamowaniu czuć drgania na kierownicy. Mam także wrażenie że, auto średnio zachowuje się przy większych prędkościach w wietrzne dni.
Ogólnie uważam, że auto jest poprawne ale nie warte tej ceny. Drugi raz bym raczej nie kupił.
Powrót do góry
Jacho99

Czytelnik



Dołączył: 19 Mar 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Mercedes W213, 220d 4matic
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 16:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Mesia mamy od roku i generalnie jestem zadowolony. Poprzednie auta to BMW 3 Cabrio i BMW 530d.
Super jest dwulitrowy silnik w połączeniu z 9-stopniowa skrzynią automatyczna. Ostatnie spalania to 5,2 oraz 5,5 na 1000 kilometrowej trasie z Alp. Średnia prędkość około 106/godz. W środku auta jest wygodnie i cicho. Fotele przyzwoite, ale daleko im do foteli w BMW 5. Zawieszenie bardzo komfortowe, ale do szybkiej jazdy po zakrętach się słabo nadaje. Brakuje odpowiednika Dynamic Drive z BMW. Natomiast świetnie tłumi bruk na zniszczonych ulicach Wrocławia oraz poprzeczne garby na jezdniach.
Trochę irytujący jest tempomat, który zaokrągla ustawianą prędkość w gorę / doł w stosunku do bieżącej. Brak powrotu na tempomacie do poprzedniej wartości.
Na razie nie występują nieszczelne uszczelki, skrzypienia, itp.
Jedyny problem to brak od ostatniej wizyty w serwisie nawigacji Live Traffic. Gdy była to prowadziła w Niemczech takimi rozwiązaniami dróg alternatywnych, że nawet puchar Świata FIS w Garnisch nie był wstanie nas zatrzymać w drodze do celu. Ostatni wyjazd to stanie w korku w Monachium ponad 45 minut bez opcji alternatywnych. A mój pilot już nie obsługuje map.
Auto jest bardzo opływowe i trochę na początku miałem z nim problemów na ciasnych parkingach. Teraz więcej korzystam z kamer i czujników. Widoczność krawędzi nadwozia jest gorsza niż w BMW.
Życzę wszystkim poczucia komfortu i relaksu bo taki jest charakter tego auta.
Powrót do góry
tjank

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: W213 220d 4Matic
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 17:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Jacho99 - mam chyba dokładnie to samo auto i tempomat, ale nie ma on żadnej spośród opisanych przez ciebie bolączek :
- wyłączenie tempomatu dźwignia w dół / przywołanie ostatniej nastawy - dźwignia w górę
- przy określonej prędkości delikatnie od siebie i tempomat ma dokładnie np. 137, przy mocniej odepchniętej dźwigni zaokrągla do góry, a w przeciwnym kierunku w dół. No i oczywiście po delikatnym kliknięciu +/- po jednym kilometrze góra, albo dół.
Powrót do góry
qjawinski

Czytelnik



Dołączył: 09 Maj 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: E43
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Maj 2019, 15:02
Temat postu:

E43 amg


Witam

Mam problem nie mam internetu w swoim samochodzie , samochód jest z niemieckiej sieci dealerskiej . Dziś po wizycie w serwisie otrzymałem odpowiedz Ze nie ma możliwości uruchomienia internetu w moim samochodzie i ze tylko jest dostępny w Niemczech a w Polsce nie działa . Nie chce mi się w to wierzyć , może ma ktoś jakiś serwis w którym sobie poradzili bo u w Aso w ociazu nie dali sobie rady - klasyczne mydlenie oczu ze się nie da . Mogę połączyć się z hotspotem z auta i wejść na stronę vodafone .
Powrót do góry
hektorrr

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 09:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam,
mam pytania:

1. Czy przeglad A musze zrobić w aso?
2. Jakie koszty macie przegladu w aso w klasie E w benzynie (ew. ropie)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 12 z 15
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesC 200

14 900

2005r.

185 000 km

zachodniopomorskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesViano

169 999

2014r.

74 000 km

pomorskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesE 220

94 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System