Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) jakie opony letnie polecacie


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2019, 22:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) jakie opony letnie polecacie


Arcydemon napisał:
Kolega maszot nie doczytał że temat jest o oponach letnich?

Embarassed
No tak. Chyba aura mi się udzieliła. Przepraszam za zamieszanie.
Te, które opisałem jak najbardziej polecam,.... nie na lato oczywiście Very Happy .

Co do letnich, to nie mam na razie faworyta. W starym Meśku A-klasa miałem Dunlop SP Sport, które świetnie się spisywały i takie też kupiłem do B-klasy zmieniając już wysłużone Firestone'y (były przeciętne). Jednak już w tym aucie nie są tak dobre i nie jestem z nich do końca zadowolony. Po 10 tys km zaczęły być bardzo głośne - dość twarda mieszanka gumy. Przejechałem na nich niecałe 40 tys. i są już całkowicie zużyte.
W przyszłym miesiącu też planuje zakup nowych letnich, tak więc śledzę temat z uwagą. Zastanawiam się nad Hankook Kinergy eco K425 lub Vredestein Sportrac 5.
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 28 Sty 2019, 08:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) jakie opony letnie polecacie


Osobiście w swojej B-klasie posiadam właśnie opony Hankook Kinergy Eco K 425 i jestem z nich bardzo zadowolony.
Dobre opony, w dobrej cenie, no i posiadają rant ochronny. Mam też dobre doświadczenia z oponami Barum Bravuris o których wspomina Mesio7. Ogólnie przy wyborze opon kieruję się testami oraz oznaczeniami na etykiecie mówiącymi o przyczepności na mokrej nawierzchni.
Powrót do góry
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Mar 2019, 22:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) jakie opony letnie polecacie


No i opony kupione, ale nieco inne niż rozważałem. Tym razem postanowiłem sprawdzić jak będą się spisywać opony całoroczne i wybór padł na PIRELLI CINTURATO ALL SEASON. Na razie mam bardzo niewiele na nich przejechane - nieco ponad tysiąc km. Pierwsze wrażenie - bardzo ciche. Do 70 km/h w ogóle nie słyszalne na tradycyjnym asfalcie. Dwa razy miałem ostre hamowanie na mokrej nawierzchni - trudno jednoznacznie ocenić ale poślizgu nie było. Cenowo też OK, zwłaszcza, że teraz są w bardzo obniżonych cenach - ja dałem niecałe 330 zł za szt.:
https://www.oponeo.pl/model-opony/pirelli-cinturato-all-season?gclid=EAIaIQobChMIn4qUofH64AIVysmyCh2hXwHcEAAYASAAEgLVgfD_BwE

Na razie pojeździmy - zobaczymy. Dam znać jak się spisują.
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN
Powrót do góry
sp2fp

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: W246 B220 4matic
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Kwi 2019, 21:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) jakie opony letnie polecacie


Witam Jak wygląda sprawa czujników ciśnienia.
Czy nowe trzeba specjalnie parować z autem czy po prostu czyta to co jest .
Dalej - czy mając dwa komplety kół z czujnikami trzeba je przy każdej wymianie "parować" ?
W246 2018
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesA 180

89 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System