Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa R ) Odczytane kody bledow '12 R V251 350cdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jovi

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: R V251 350cdi 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2019, 21:27
Temat postu:

Odczytane kody bledow '12 R V251 350cdi


Czesc, jezdze poliftowa R-ka 350cdi i dzisiaj odczytano bledy. Moze ktos z Was mial juz podobne doswiadczenia i moze podsunac jakies konkretne i sprawdzone pomysly jakie sa powody usterek. Niektore bledy zwiazane sa prawdopodobnie z niestandardowym osietleniem, ktore jest niezgodne z magistrala CAN. Inne sa dla mnie nowoscia, bo wydawalo mi sie, ze nie mam i nie mialem z danym elementem problemow.
Po kolei:
1. 9209 - B31 (czujnik zanieczyszczen)(przewod czujnika) przerwa
2. 900F - Element E17/3 (lampa doswietlajaca prog drzwi z przodu z lewej strony) lub doprowadzenie ma przerwe
2a. 900F - Element E17/4 (lampa doswietlajaca prog drzwi z przodu z prawej strony) lub doprowadzenie ma przerwe
3. 9001 - przelacznik N72/2s10 (przelacznik SIH z lewej strony, 2. rzad foteli) jest uszkodzony lub zostal uruchomiony na czas dluzszy niz 25 s.
4. 9010 - przelacznik N72/2s32 (regulator temperatury automatycznego ukladu klimatyzacji (KLA) jest uszkodzony lub zostal uruchomiony na czas dluzszy niz 25 s. Kierunek obrotow, prawy
5. 9303 - zabezpieczenie wnetrza melduje blad petli rejestrujacej wybicie szyby
6. 923A - M21/8 (silnik okna uchylanego z lewej strony) : zwarcie na mase lub przerwa
7. 9242 - M21/9 (silnik okna uchylanego z prawej strony) : zwarcie na mase lub przerwa
8. Status elementu S88/9 (przelacznik w klamce drzwi tylu nadwozia) jest nieprawidlowy - faktycznie od jakiegos czasu przycisk na klamce nie dziala
9. 91C8 - Element E19/3 (oswietlenie tablicy rejestracyjnej, drzwi tylu nadwozia z lewej strony) lub E19/4 (oswietlenie tablicy rejestracyjnej, drzwi tylu nadwozia z prawej strony ) lub przewodu do elementu ma przerwe - oswietlenie tablicy rejestracyjnej jest niestandardowe
10. 91D7 - element B48 (uklad rozpoznawania zajetego fotela i fotelika dzeciecego, fotel pasazera z przodu) jest uszodzony
11. 69A200 czujnik radarowy ma odchylenie w lewo
12. B1A4D96 - zakloceniefunkcji czujnika Keyless-go w klamce drzwi tylnych prawych. Wystepuje wewnetrzna usterka komponentu

Kilka rzeczy mi nie przeszkadza lub prawdopodobnie po wymianie zarowek na standardowe zniknie. Zastanawia mnie punkt 1, bo zupelnie nie wiem o co chodzi i bardzo przeszkadza punkt 11.
Z radarami sprawa wygladala tak, ze najpierw przestal dzialac system pokazujacy zajecie pasa. Naturalnie sweca sie na zolto trojkaty w lusterkach. Po jakims czasie przestal dzialac distronic. Nie widac zadnych uszkodzen mechanicznych, czujniki parkowania z przodu i z tylu dzialaja bez zarzutu. Pomozecie?
Powrót do góry
arekbed

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Mercedes R 350CDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2019, 22:38
Temat postu:

Re: Odczytane kody bledow '12 R V251 350cdi


Jovi napisał:

11. 69A200 czujnik radarowy ma odchylenie w lewo

Kilka rzeczy mi nie przeszkadza lub prawdopodobnie po wymianie zarowek na standardowe zniknie. Zastanawia mnie punkt 1, bo zupelnie nie wiem o co chodzi i bardzo przeszkadza punkt 11.
Z radarami sprawa wygladala tak, ze najpierw przestal dzialac system pokazujacy zajecie pasa. Naturalnie sweca sie na zolto trojkaty w lusterkach. Po jakims czasie przestal dzialac distronic. Nie widac zadnych uszkodzen mechanicznych, czujniki parkowania z przodu i z tylu dzialaja bez zarzutu. Pomozecie?


Nie wiem czy to coś pomoże, ale z tego co kojarzę to radar znajduje się pod znaczkiem mercedesa z przodu. Może po prostu się poluzował?
Powrót do góry
Jovi

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: R V251 350cdi 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Kwi 2019, 22:46
Temat postu:

Re: Odczytane kody bledow '12 R V251 350cdi


arekbed napisał:
Jovi napisał:

11. 69A200 czujnik radarowy ma odchylenie w lewo

Kilka rzeczy mi nie przeszkadza lub prawdopodobnie po wymianie zarowek na standardowe zniknie. Zastanawia mnie punkt 1, bo zupelnie nie wiem o co chodzi i bardzo przeszkadza punkt 11.
Z radarami sprawa wygladala tak, ze najpierw przestal dzialac system pokazujacy zajecie pasa. Naturalnie sweca sie na zolto trojkaty w lusterkach. Po jakims czasie przestal dzialac distronic. Nie widac zadnych uszkodzen mechanicznych, czujniki parkowania z przodu i z tylu dzialaja bez zarzutu. Pomozecie?


Nie wiem czy to coś pomoże, ale z tego co kojarzę to radar znajduje się pod znaczkiem mercedesa z przodu. Może po prostu się poluzował?

Radar jest znaczkiem Mercedesa, ale nic nie szkodzi sprawdzic. Tylko dlaczego "odchylenie w lewo"?
Powrót do góry
arekbed

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Mercedes R 350CDI 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Kwi 2019, 09:07
Temat postu:

Re: Odczytane kody bledow '12 R V251 350cdi


Jovi napisał:
arekbed napisał:
Jovi napisał:

11. 69A200 czujnik radarowy ma odchylenie w lewo

Kilka rzeczy mi nie przeszkadza lub prawdopodobnie po wymianie zarowek na standardowe zniknie. Zastanawia mnie punkt 1, bo zupelnie nie wiem o co chodzi i bardzo przeszkadza punkt 11.
Z radarami sprawa wygladala tak, ze najpierw przestal dzialac system pokazujacy zajecie pasa. Naturalnie sweca sie na zolto trojkaty w lusterkach. Po jakims czasie przestal dzialac distronic. Nie widac zadnych uszkodzen mechanicznych, czujniki parkowania z przodu i z tylu dzialaja bez zarzutu. Pomozecie?


Nie wiem czy to coś pomoże, ale z tego co kojarzę to radar znajduje się pod znaczkiem mercedesa z przodu. Może po prostu się poluzował?

Radar jest znaczkiem Mercedesa, ale nic nie szkodzi sprawdzic. Tylko dlaczego "odchylenie w lewo"?


Skoro pojawia się błąd odchylenia może zachodzić podejrzenie, że np. z jakiegoś powodu zmienił on swoje położenie, poza tym na działanie radaru ma wpływ również niewlasciwy rozmiar opon, odchylenia w geometrii nadwozia i zbieznosci kół czy też problemy z czujnikiem kąta skrętu kierownicy.

Raczej konieczna będzie kalibracja radaru.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa R »

Opinie o samochodach Mercedes klasa R - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne


MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System