Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stachumuszel

Dyskutant



Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: MB W245 B180CDI 2011r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 18:54
Temat postu:

Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Panowie, jadąc dzisiaj pojawił mi się poniższy komunikat:
"ESP inoperative, see manual, run flat indicator inoperative". Po wyłączeniu kluczyka i ponownym włączeniu komunikatu nie ma. Po jakimś czasie znów się pojawia. Czy może to mieć coś wspólnego ze złym ciśnieniem w oponach? Jutro planuje dłuższy wyjazd, a tu taki zonk:-(
Moje auto MB W245 B180CDI 2011r.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Czw 06 Cze 2019, 21:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Oczywiście sprawdzić ciśnienie trzeba. Zdalnie ciężko coś stwierdzić, ale ja podłączył bym auto do kompa diagnostycznego bo sam spadek ciśnienia w kołach nie wyłącza ESP.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 08:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Trudno mi określić, na jakiej zasadzie pracuje system kontroli kół w twoim aucie. Jeden system oparty jest na zasadzie odczytu sygnału z czujników które są w wentylach przy każdym kole. Wtedy auto ma kod wyposażenia "475". Drugi system oparty jest na zasadzie pomiaru średnicy koła w czasie jazdy - koło, w którym jest mało powietrza jest "niższe" i kręci się szybciej niż pozostałe. Wtedy auto ma kod "477"
W tym drugim systemie jest wykorzystywany czujnik obrotów koła z ABS-u/ESP.
Tak więc najprawdopodobniej uszkodzenie któregoś z czujników ABS przy kołach powoduje wyłączenie układu trakcji i jednocześnie wyłączenie kontroli ciśnienia. Ale to tylko moje dywagacje, a jedynym zalecanym sposobem diagnostyki jest podłączenie auta do komputera serwisowego.
Powrót do góry
stachumuszel

Dyskutant



Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: MB W245 B180CDI 2011r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 20:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Witam ponownie!
Za Waszą namową byłem dzisiaj z autem u mojego kolegi, podłączył się komputerem do auta i w module ABS znalazł "błąd włącznika świateł hamowania". Dziwne bo włącznik działa i światła działają. Nie wiem o co chodzi!
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Włącznik świateł hamowania ma dwie pary styków: pierwsza uruchamia światła stop i się zazwyczaj nie psuje, druga para styków jest na użytek różnych komputerów w aucie (i własnie ona się psuje zazwyczaj) Tak więc światła stop mogą się zapalać prawidłowo, a wyłącznik i tak będzie popsuty.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 07 Cze 2019, 22:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
stachumuszel

Dyskutant



Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawa Mazowiecka
Posiadane auto: MB W245 B180CDI 2011r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 10 Cze 2019, 08:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


Dzięki Gerri za wyjaśnienie. Przeanalizowałem temat i troszkę mnie dziwi fakt, że w tej drugiej parze styków pojawiają się jakieś problemy. Tam płyną tylko sygnały sterujące, o bardzo małym natężeniu.
Jestem teraz na Słowacji, przejechałem około 400km, bez komunikatów o błędzie ESP. Kolega mechanik jako przyczynę zasugerował mi, że mało jeżdżę tym autem. Fakt, od jesieni auto praktycznie nie opuszczało garażu, co dwa tygodnie konserwacyjne uruchomienie silnika, co 6 tygodni doładowanie akumulatora.
Mam nadzieję, że przetarłem styki podczas jazdy i będzie OK Very Happy
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 10 Cze 2019, 08:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Komunikat: ESP inoperative, run flat indicator inoperative


stachumuszel napisał:
dziwi fakt, że w tej drugiej parze styków pojawiają się jakieś problemy. Tam płyną tylko sygnały sterujące, o bardzo małym natężeniu.

Nie mylisz się. Tylko że nie chodzi tu o prądy. Blaszka tego styku jest prawdopodobnie przehartowana za mocno i się łamie.
Dobry komputer diagnostyczny powinien w "wartościach rzeczywistych" pokazać stan obu styków: jak jeden się zamyka, drugi w tym samym momencie powinien się otworzyć.
Druga sprawa: włącznik powinien być przy montażu odpowiednio wyregulowany - jeżeli będzie ustawiony nieprawidłowo może generować błędy. Ale jak tam nikt nie grzebał, to powinno być dobrze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesML 280

39 900

2008r.

274 259 km

mazowieckie

MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System