Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2 - 2004r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andrzej K

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułankowice/lubelskie
Posiadane auto: Seat Leon II 1.9 TDI BXE
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 01 Sie 2013, 09:07
Temat postu:

Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2 - 2004r.


Witam. Mam duży problem z zamykaniem Vitka. Od gdzieś pół roku, coraz częściej muszę zamykać go ręcznie drzwi boczne oraz tylne. Po naciśnięciu kluczyka z zewnątrz zawsze zamykają się drzwi przód lewy i prawy. Mechanik doradził mi by spróbować posmarować zamki. Tak też zrobiłem. Zamki rzeczywiście szybciej się zamykały i zamykają nadal lecz kilka razy na dzień odmawiają posłuszeństwa i wracam do ręcznego zamykania. Na początku problemu wystarczyło gdy zamknąłem mocniej drzwi przesuwne, powciskałem styki. Problem często się nasilał gdy samochód postał na słońcu badź gdy popadał deszcz. Chociaż tak na prawdę to nie mam pojęcia czy to miało jakiś wpływ .Ciekaw jestem jak można sprawdzić który element nie działa i jakie mogą być przybliżone koszta naprawy. A może mógłbym sam to zrobić i obniżyć koszta. Serdecznie proszę o oświecenie mnie w tym temacie. Pozdrawiam. Andrzej K.
Powrót do góry
kamykkamil16

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolobrzeg
Posiadane auto: MERCEDES, VITO L, CDI 112,2.2 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Sie 2013, 21:25
Temat postu:

Re: Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2 - 2004r.


Witam !!!
Miałem ten problem w starszym Vitku i tam się okazało że w zamku był wmontowany przycisk z 3 kabelkami który przesyłał sygnał do centralki ze stanem położenia łopatki zamka czy drzwi są zamknięte czy otwarte, ale nie wiem czy w nowym też to jest, ale podejrzewam że jest.
STAWIAŁ BYM NA TO
PS.
http://t.iparts.pl/083/406-205-007-022V/dokumenty/silownik-zamka-centralnego-vdo.jpg

Link do siłownika centralki, po lewej masz ten przycisk z blaszka o którym mowa. wystarczy ze blaszkę podegniesz albo umieścisz go na swoim miejscu, bo od trzaskania drzwiami często wypadał ze ze swojego miejsca.
W razie co służę POMOCĄ !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Andrzej K

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułankowice/lubelskie
Posiadane auto: Seat Leon II 1.9 TDI BXE
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 13:17
Temat postu:

Centralny zamek Vito V639, 2,2 - 2004r.


Witam ponownie. Dziękuję za informację. Ponownie rozebrałem drzwi przesuwne. Znalazłem przy zamku siłownik i podłączoną do niego malutką kostkę zakończoną przyciskiem z blaszką. Na oko wydaje się wszystko w porządku. Oczyściłem i założyłem z powrotem. Jednak zamek dalej zamyka się kiedy chce. Czasem wystarczy tylko poruszać 5 ma bolcami - stykami przy drzwiach i zadziała. Jednak je wymieniłem na nowe a problem pozostał.Może to moduł centralny ( nie wiem nawet czy taki jest) a może elektryka? Czy można kupić sam siłownik z tą kostką zakończoną klikiem i blaszką? Proszę, może ktoś łebski udzieli mi na te moje pytania odpowiedzi.
Pozdrawiam - Andrzej K Wink
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 14:08
Temat postu:

Re: Centralny zamek Vito V639, 2,2 - 2004r.


Andrzej K napisał:
może ktoś łebski udzieli mi na te moje pytania odpowiedzi.

Trochę w tych zamkach siedziałem, ale to nie jest tak łatwo żeby dla tego typu zamków (z potwierdzaniem) udzielić zdalnie odpowiedzi. W poprzednim modelu (638) masowo łamały się kable w przelotkach gumowych pomiędzy drzwiami i nadwoziem. W modelu 639 jest już lepiej, ale jeżeli chodzi o drzwi przesuwne to stałe problemy pozostały - czyli:
- zaśniedziałe pola stykowe (kontaktowe)
- sprężynujące bolce (mogą być nowe!) nie trafiają w pola stykowe i nie ma przepływu prądu. Powodem jest opadnięcie drzwi na sankach na tyle duże, że oba elementy po prostu się rozmijają w czasie zasuwania drzwi.
Mogą być też źle wyregulowane zamki (drzwi zamykają się tylko na jeden klik/zatrzask i w tej pozycji się nie zablokują), mogą to być wewnętrzne opory zamków i silniczek jest za słaby żeby zablokować - przyczyn może być 100 i więcej. Akurat w modelu 639 jest dosyć wygodna diagnoza przy pomocy komputera: widać które drzwi są zamknięte, które są zablokowane po użyciu pilota lub można sobie dodatkowo wysterować drzwi z komputera (zamykanie/otwieranie) i szybko widać co jest sfajdane.
Powrót do góry
Andrzej K

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułankowice/lubelskie
Posiadane auto: Seat Leon II 1.9 TDI BXE
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 14:27
Temat postu:

CENTRALNY ZAMEK vITO639, 2.2,. 2004R.


Dzięki Gerri za dodatkowe informacje. Widzę, że bez kompa się nie obędzie. Myślałem, że coś sam zrobię. Ale nadal jestem ciekaw czy jest jaka centralka zarządzająca( jeśli tak to gdzie), jakieś dodatkowe modemy tego systemu i ponawiam pytanie wymienione przeze mnie wcześniej : czy można kupić podzespoły zamka centralnego oddzielnie - jakie koszta. Dzięki za to wszystko. Andrzej K. Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 14:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 04 Sie 2013, 16:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2 - 2004r.


Podział w zasadzie jest taki:
- Drzwi kierowcy: moduł drzwi przednich
- Reszta auta: przedni SAM
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Andrzej K

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2013
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułankowice/lubelskie
Posiadane auto: Seat Leon II 1.9 TDI BXE
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 05 Sie 2013, 07:53
Temat postu:

Centralny zamek Vito V639, 2,2 - 2004r.


Dzięki Gerry. Pozdrawiam - Andrzej K. Jeśli ktoś posiada schemat instalacji zamka centralnego to byłbym b. wdzięczny:wink:
Powrót do góry
stop1990

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa okolice
Posiadane auto: Trafic, Vivaro, Vito, Viano, Transit, Tourneo - sobowe
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 13 Sty 2018, 19:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2 - 2004r.


Odświeżę temat i dołączę bowiem mam podobny problem tzn. w moim Vito 639 z 2012 roku. Coraz częściej mimo, że drzwi zamknięte to na wyświetlaczu pokazuje się komunikat, że drzwi boczne nie zamknięte (wówczas oczywiście również automatyczny centralny po ruszeniu nie świeci kontrolka zablokowanych drzwi na środkowej konsoli).

Co ciekawe czasami nawet nie trzeba otwierać i zamykać bocznych drzwi tylko kilka razy nacisnąć właśnie przycisk centralnego na środkowej konsoli i jest już ok. Styki te między słupkiem i bolcami w drzwiach czyściłem ale wyglądają normalnie. Drzwi również nie wyglądają jakby się opuściły.

Jakieś podpowiedzi?
Powrót do góry
michcin

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: MB Vito W639 115CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sty 2018, 04:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2 - 2004r.


Witam, mam ten sam problem. Drzwi kierowcy działają normalnie ale reszta (pasażera, suwane i klapa) z pilota się tylko otwiera. Nie mogę zamknąć i pokazuje że drzwi otwarte.

Jest jakieś rozwiązanie tego problemu czy trzeba szukać po kablach?

Pozdrawiam
Powrót do góry
skrzypek43

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): kęty
Posiadane auto: mercedes viano 2.2cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Cze 2018, 08:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2


Witam też mam ten problem ruszam z miejsca autem i zapala się kontrolka otwartych drzwi a drzwi zamknięte .Problem ten nie powtarza się za każdym razem czy to może ten mikrowyłącznik .Pozdrawiam
Powrót do góry
norbiix

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: Mercedes Viano 2,2 CDI - 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Lip 2019, 08:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2 - 2004r.


Witam,

i co poradził sobie ktoś z tym problemem?

Mam identyczny. Przykład: zamknąłem auto dzień wcześniej, nie było problemów. Rano otworzyłem i już widziałem, że drzwi są nie zamknięte (sygnał dźwiękowy podczas jazdy i komunikat na komputerze), a nawet przesuwnych drzwi nie ruszałem.
Kilka razy już mi się tak zdarzyło. Rozbierałem drzwi, sprawdzałem styki, czy mają przejście. Poprawiłem wtyczki. Wszystko wygląda ok. Raz jest wszystko ok przez 2 -3 dni. A czasami problem pojawia się kilka razy dziennie.

Jak problem mi się pojawia to przy otwartych drzwiach zamykam śrubokrętem zatrzask w zamku, pukam w niego, otwieram klamką, zamykam drzwi normalnie i wszystko działa na jakiś czas.

Dodam, że gdy problem się pojawia. Zamykam z pilota drzwi, ryglują mi się tylko przednie drzwi. Drzwi przesuwne i klapa są otwarte. Jak zamknę ręcznie, to z pilota normalnie się wszystkie drzwi otwierają. Problem jest tylko z zamykaniem. Jakby czujnik drzwi, ale czy takie coś jest w tym aucie?
Powrót do góry
Motodiabel

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2021
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Vito w639
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 02 Cze 2022, 14:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Centralny zamek w Vito639 115 CDI 2,2 - 2004r.


Cześć, i mnie tez dopadł ten problem tylko z tylna klapą. Otwiera i zamyka z pilota ładnie ale jak tylko ruszam cyk zamyka sie zamek od klapy, i tak kilka razy lub kilkanaście podczas jazdy głównie przy nierównościach i ruszaniu i hamowaniu. Wnioskuję, że gdzie jest luźny styk, zacznę chyba od tych właśnie bolców od bocznych drzwi, zdam relację jak się uporam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System