Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Piszczenie/brzęczenie znikające po naciśnięciu hamulca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haceelMP

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: A160-1998-102KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Paź 2019, 00:57
Temat postu:

Piszczenie/brzęczenie znikające po naciśnięciu hamulca


Witam i proszę o pomoc.
Mercedes W168, A160, 102KM, 1998r.
Od jakiegoś czasu coraz częściej po ruszeniu, np. ze skrzyżowania, słyszę cichy pisk, coś jak brzęczek załączonych świateł mijania przy wysiadaniu z auta, ale cichszy. Dźwięk znika samoistnie po ok. 3 sekundach, albo po wciśnięciu (lekkim) pedału hamulca. Dodam, że parę razy zdarzyło się, jakby pedał hamulca "nie odbił" do końca i po paru metrach dopiero wrócił po hamowaniu na swoją pozycję.

Z góry wielkie dzięki za podpowiedź...
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Czw 17 Paź 2019, 08:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Piszczenie/brzęczenie znikające po naciśnięciu hamulca


Cześć.
Proponuje dokładną kontrolę zacisków hamulcowych. I niema tu co pisać o potencjalnych przyczynach Twojego piszczenia.
Po objawach i biorąc pod uwagę wiek auta z hamulcami nie jest najlepiej.


Ostatnio zmieniony przez Arcydemon dnia Sro 23 Paź 2019, 17:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
haceelMP

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: A160-1998-102KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Paź 2019, 16:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Piszczenie/brzęczenie znikające po naciśnięciu hamulca


Kolego Arcydemon, z całym szacunkiem - najpierw pytaj, a potem wysuwaj hipotezy o stanie auta. Tarcze, klocki, zaciski, prowadnice, szczęki, bębny, linki - wszystko było w zeszłym roku wymieniane. Mimo wieku, dbam o auto. Dźwięk, o który mi chodzi, to nie jest dźwięk piszczącego luźnego czy zapieczonego klocka (przerabiałem ten temat). Jest to typowy elektroniczny pisk, tj. pisałem. Wymieniałem też jakiś czas temu włącznik świateł stopu. Nie mam totalnie koncepcji co to może być :/
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sro 23 Paź 2019, 17:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Piszczenie/brzęczenie znikające po naciśnięciu hamulca


Aaa, czyli będziemy się bawić w zgadywanki. Ja Ci będę pisał co może być przyczyną opisywanych objawów, a Ty będziesz odpisywał "nie, niemożliwe, właśnie to wymieniłem" czy coś podobnego. Ewentualnie będę jak sugerujesz o wszystko pytał. Czy nie uważasz że było by wszystkim prościej gdybyś napisał co już zrobiłeś i w jakim stanie jest układ hamulcowy? Pomijam już to że wymienione elementy, jak piszesz w zeszłym roku wcale nie muszą być sprawne (wadliwe części, błędy w montażu, zużycie). Piszesz " Dodam, że parę razy zdarzyło się, jakby pedał hamulca "nie odbił" do końca i po paru metrach dopiero wrócił po hamowaniu na swoją pozycję.", naprawdę uważasz że masz auto w dobrym stanie?
Reasumując - Kontrola całego układu hamulcowego włącznie z pompą hamulcową.
W tym aucie nie ma żadnego układu elektronicznego który by dawał opisywany sygnał dźwiękowy w opisywanych przez Ciebie okolicznościach.
Powrót do góry
haceelMP

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: A160-1998-102KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Paź 2019, 21:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Piszczenie/brzęczenie znikające po naciśnięciu hamulca


Ok, niepotrzebnie się uniosłem. Przepraszam za nerwy. Kocham to auto, ale irytuje mnie coraz bardziej - zawieszenie porobione, blacharka zrobiona, a tu taki zonk... .
Dziekuję, za informację że to nie może być sygnał elektroniczny. Jak znajdę źródło/przyczynę, to postaram się poinformować, co to było. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Paź 2019, 21:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ hamulcowy


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

92 600

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System