Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MesiuE

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: BMW 5
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Lip 2019, 20:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam,
mam pytanie w związku z chęcią zakupu nowej "E".
Jaka jest różnica między światłami dynamicznym a statycznymi? Kierunek jest tu i tu ledowy?
Czy potrzebny jest system KEYLESS-GO by klapa zamykala sie poprzez przycisk a nie recznie? Nie chodzi mi o bezdotyk tylko przycisk, w sumie nie wiem jakby miala zamykac sie bezdotykowo klapa?

Ps. Pytam, ponieważ z dostepnych bialych chyba tylko jedna posiada KEYLESS-GO wiec troche slabo w takim aucie zamykac recznie a nie poprzez przycisk..
Powrót do góry
JADAR62

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes W213 e350d T
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Sie 2019, 22:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Co do świateł nie wiem jak działają statyczne bo mam dynamiczne. Aby klapę otwierać bezdotykowo (machnięciem nogi pod zderzakiem) mus być keyless. Normalnie otwiera się przyciskiem w kabinie, na klapie lub z pilota.
_________________
Mercedes W213 e350d T
Powrót do góry
swiru82

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chęciny
Posiadane auto: w213
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sie 2019, 09:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Witam , jestem posiadaczem w213 od paru dni. Auto 3letnie sprowadzone. Mam kilka pytań:

1 W historii wymiana oleju jest co ok 25 tys. Co ile wymieniacie olej?

2. Mam wersje avangarde z mniejszym ekranem. Czy jakiś sposób mogę udostepnić internet dla swojego samochodu by mogł sie aktualizowac, aktualizowac mape, bądz korzystac z radia internetowegi itd?
Z tego czytałem to internet z plusa działa słabo. nie wiem też co w ogole moge zrobic przez neta posiadajac taką ubogą* wersje interfejsu bez widescreen. Najbardziej zależy mi na nawigacji i aktualnych utrudnieniach w ruchu.

3. W głownym menu nie widzę żadnej pozycji typu: internet" . Gdzie i jak to ogarnąć?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie..
Powrót do góry
pitpol

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W246
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 08:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


swiru82 napisał:
Witam , jestem posiadaczem w213 od paru dni. Auto 3letnie sprowadzone. Mam kilka pytań:

1 W historii wymiana oleju jest co ok 25 tys. Co ile wymieniacie olej?

2. Mam wersje avangarde z mniejszym ekranem. Czy jakiś sposób mogę udostepnić internet dla swojego samochodu by mogł sie aktualizowac, aktualizowac mape, bądz korzystac z radia internetowegi itd?
Z tego czytałem to internet z plusa działa słabo. nie wiem też co w ogole moge zrobic przez neta posiadajac taką ubogą* wersje interfejsu bez widescreen. Najbardziej zależy mi na nawigacji i aktualnych utrudnieniach w ruchu.

3. W głownym menu nie widzę żadnej pozycji typu: internet" . Gdzie i jak to ogarnąć?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie..


Kolego daj sobie spokój z nawigacją mercedesa aktywuj carplay i android auto i bedziesz miał najlepszą dostepna nawigacje na ekranie.

Pozdr
Powrót do góry
skype status
swiru82

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chęciny
Posiadane auto: w213
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 16:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Wiem że dla niektorych to brzmi niepoważnie. Jak mam aktywować carplay? Rozumiem że wystarczy wgrac aplikacje w telefonie i potem łącze sie przez kabel usb z samochodem i powinno działać. Czy carplay dziala tylko z iphone czy rownież z tel z androidem?
Z góry dziękuję za odp
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 16:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pitpol

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W246
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 18:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


swiru82 napisał:
Wiem że dla niektorych to brzmi niepoważnie. Jak mam aktywować carplay? Rozumiem że wystarczy wgrac aplikacje w telefonie i potem łącze sie przez kabel usb z samochodem i powinno działać. Czy carplay dziala tylko z iphone czy rownież z tel z androidem?
Z góry dziękuję za odp


Wyślij VIN sprawdzę czy masz carplay i android auto w wyposażeniu, jak nie to trzeba aktywować w radiu. Carplay tylko iphone, żeby android auto dziłąło trzeba zainstalować dodatkowo aplikację w telefonie.

Pozdr
Powrót do góry
skype status
swiru82

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chęciny
Posiadane auto: w213
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Wrz 2019, 21:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


pitpol napisał:
swiru82 napisał:
Wiem że dla niektorych to brzmi niepoważnie. Jak mam aktywować carplay? Rozumiem że wystarczy wgrac aplikacje w telefonie i potem łącze sie przez kabel usb z samochodem i powinno działać. Czy carplay dziala tylko z iphone czy rownież z tel z androidem?
Z góry dziękuję za odp


Wyślij VIN sprawdzę czy masz carplay i android auto w wyposażeniu, jak nie to trzeba aktywować w radiu. Carplay tylko iphone, żeby android auto dziłąło trzeba zainstalować dodatkowo aplikację w telefonie.

Pozdr


Poszła wiadomość na priv
Powrót do góry
almosth

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: W213 e220d
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Wrz 2019, 13:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Cześć,

zakupiłem W213 z Command Online w Niemczech. Mam go podpiętego pod Mercedes Me i wszystkie uslugi działają poza internetem(LiveTraffic jest, chodzi o radio i przeglądarkę). Zarejestrowałem się na stronie plusa internet in the car, zweryfikowałem tożsamość w salonie Plusa, ale nie widzi auta w moim profilu a w samochodzie cały czas ten sam komunikat o potrzebie wykupienia danych (mimo iż mam jeszcze aktywnego triala).

Czy ktoś z was miał taki problem?

Na infolinii zaproponowali mi wycieczkę do Niemiec i tam rejestracji i weryfikacji w Vodafone, ale wierzę, że jest jakieś bardziej logiczne rozwiązanie.
Powrót do góry
pitpol

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W246
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Wrz 2019, 22:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


almosth napisał:
Cześć,

zakupiłem W213 z Command Online w Niemczech. Mam go podpiętego pod Mercedes Me i wszystkie uslugi działają poza internetem(LiveTraffic jest, chodzi o radio i przeglądarkę). Zarejestrowałem się na stronie plusa internet in the car, zweryfikowałem tożsamość w salonie Plusa, ale nie widzi auta w moim profilu a w samochodzie cały czas ten sam komunikat o potrzebie wykupienia danych (mimo iż mam jeszcze aktywnego triala).

Czy ktoś z was miał taki problem?

Na infolinii zaproponowali mi wycieczkę do Niemiec i tam rejestracji i weryfikacji w Vodafone, ale wierzę, że jest jakieś bardziej logiczne rozwiązanie.



Można to zrobić ale trzeba zmienić kodowania radia i udostępnić połączenie internetowe z telefonu , ale wtedy nie będzie działał live traffic, jak masz carplay w samochodzie lub android auto to używanie nawigacji mercedesa nie ma wtedy sensu jak dziłają google maps, przeglądarka działa tylko na postoju podczas ruchu się wyłącza tak jak filmy, w zależności od rocznika można to wyłączyć i oglądać podczas jazdy.
Powrót do góry
skype status
Mirek z ABC

Czytelnik



Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Grand Voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Lis 2019, 16:05
Temat postu:

2 Pytania


Witam,
a ja mam inne pytanie:
1. Gdzie znajdę bagnet od poziomu oleju? Ew. Jak sprawdzic stan za pomocą MENU
2. Jak zresetować stan kilometrów do resetu??
- Dodam że wprowadzałem reset w ustawieniach samochodu, natomiast na kierownicy przyciski poza wyświetleniem stanu kilometrów nie chcą nic zresetować.
Powrót do góry
warumimmer

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2019
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes E220d, W213 1950 cm2, 2018
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 30 Lis 2019, 11:23
Temat postu:

Re: 2 Pytania


Mirek z ABC napisał:
Witam,
a ja mam inne pytanie:
1. Gdzie znajdę bagnet od poziomu oleju? Ew. Jak sprawdzic stan za pomocą MENU
2. Jak zresetować stan kilometrów do resetu??
- Dodam że wprowadzałem reset w ustawieniach samochodu, natomiast na kierownicy przyciski poza wyświetleniem stanu kilometrów nie chcą nic zresetować.


pierwszego nie szukałem,
drugi - musisz ustawić na panelu za kierownicą ekran z liczbą kilometrów (pod kreską całość przebiegu, nad tę do resetu) i przytrzymać naciśnięty przycisk środkowy w lewym "skrzydle" kierownicy


pzdr
_________________
Death, if comes, is always sudden
Powrót do góry
warumimmer

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2019
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes E220d, W213 1950 cm2, 2018
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 30 Lis 2019, 11:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


MesiuE napisał:
Witam,
mam pytanie w związku z chęcią zakupu nowej "E".
Jaka jest różnica między światłami dynamicznym a statycznymi? Kierunek jest tu i tu ledowy?
Czy potrzebny jest system KEYLESS-GO by klapa zamykala sie poprzez przycisk a nie recznie? Nie chodzi mi o bezdotyk tylko przycisk, w sumie nie wiem jakby miala zamykac sie bezdotykowo klapa?

Ps. Pytam, ponieważ z dostepnych bialych chyba tylko jedna posiada KEYLESS-GO wiec troche slabo w takim aucie zamykac recznie a nie poprzez przycisk..


to drugie Kolega wyjaśnił
różnica między dynamicznymi i statycznymi jest taka, że samochód sam włącza długie dopasowując oświetlenie drogi do widoczności - innymi słowy sam decyduje, czy jest już wystarczająco ciemno, by doświetlić Ci drogę czy nie
druga różnica to automatyczne wycinanie z oświetlenia wykrywanych pojazdów

ponieważ jeżdżę na multibeamach muszę powiedzieć, że to fajna rzecz i czuć różnicę vs poprzedniego samochodu (volvo s80 2005)
doświetlanie zakrętów jest bardzo porządne, włączanie długich, szczególnie w lesie spektakularne (widać pojawiające się światło w koronach, jakby ktoś odsłaniał kurtynę)
co na ewentualny minus - jazda w niewielkiej mgle czy w deszczu wymaga przełączenia świateł z trybu auto w tryb jazdy dziennej, bo inaczej nie widać nam tyłu.. widać czujniki nie czują zmniejszenia ilości światła w tej sytuacji
światła dynamiczne można przełączyć w tryb statyczny przez przesunięcie lewej dźwigni przy kierownicy do siebie

pzdr
_________________
Death, if comes, is always sudden
Powrót do góry
warumimmer

Debiutant



Dołączył: 30 Lis 2019
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Mercedes E220d, W213 1950 cm2, 2018
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 30 Lis 2019, 11:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


pitpol napisał:
swiru82 napisał:
Wiem że dla niektorych to brzmi niepoważnie. Jak mam aktywować carplay? Rozumiem że wystarczy wgrac aplikacje w telefonie i potem łącze sie przez kabel usb z samochodem i powinno działać. Czy carplay dziala tylko z iphone czy rownież z tel z androidem?
Z góry dziękuję za odp


Wyślij VIN sprawdzę czy masz carplay i android auto w wyposażeniu, jak nie to trzeba aktywować w radiu. Carplay tylko iphone, żeby android auto dziłąło trzeba zainstalować dodatkowo aplikację w telefonie.

Pozdr


też jestem tym zainteresowany, bo ogólnie to nawigacja mercedesa i livetraffic pozostawia bardzo wiele do życzenia
nie wiem czy u Was też tak jest, że nie widzi dróg oddanych pół roku wstecz i twierdzi, że jadę wpław przez rzekę.. i tak dobrze, że nie staje dęba

czy ktoś ma jakiś przewodnik, jak uruchomić car playa na androidzie? czy każdy telefon można podpiąć czy tylko niektóre?
_________________
Death, if comes, is always sudden
Powrót do góry
GPS007

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes-benz E-klasa 220D W213
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Gru 2019, 13:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


Mam problem z moim E220 D opisze pokrótce - samochód z listopada 2016 r (model 2017)
Chciałem korzystać z aplikacji android auto (wyświetlanie np. mapy gogle na wyświetlaczu) niestety mercedes polska po wysłaniu zapytania odpowiedział że w moim aucie brak kodów 12U, 14U i 16U.
Czy ktoś z Was ma informację, czy i jak można rozwiązać ten problem?
Powrót do góry
Norbas7

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sztokholm
Posiadane auto: Mercedes S213
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 22 Gru 2019, 09:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Nowa E klasa W213


GPS007 napisał:
Mam problem z moim E220 D opisze pokrótce - samochód z listopada 2016 r (model 2017)
Chciałem korzystać z aplikacji android auto (wyświetlanie np. mapy gogle na wyświetlaczu) niestety mercedes polska po wysłaniu zapytania odpowiedział że w moim aucie brak kodów 12U, 14U i 16U.
Czy ktoś z Was ma informację, czy i jak można rozwiązać ten problem?



Musisz odnowic caly sytem tzn sam tego nie zrobisz - z tego co wiem w serwisie mercedesa moga wgrac Tobie nowe oprogramowanie i bedzie wszystko dzialac
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 13 z 15
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System