Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa S ) Centralny zamek w220 320cdi 2003r



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joto0

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uk
Posiadane auto: mercedes S class w220 3,2cdi 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Lut 2020, 17:48
Temat postu:

Centralny zamek w220 320cdi 2003r


Witam kupiłem takie cudo , kolejne już Smile i na dzień dobry problem z centralnym , już opisuje problem bo jest skomplikowany Smile nie działa centralny , z pilota alarm się uruchamia , ale już zamki i lusterka nie reagują , pomyślałem spalony bezpiecznik , pod tylną kanapą znalazłem przepalony , wymieniłem i bingo zadziałało , i klapa bagażnika i lusterka i centralny , niestety na drugi dzień znów przestało działać , sprawdzam bezpiecznik , spalony , tym razem niestety wymiana nic nie pomogła , nie działa tylna klapa , centralny , lusterka składanie i składanie tylnych zagłówków , centralny nie działa ani z klucza , ani z pilota , ani z klawisza z kabiny , również nie zamyka się podczas jazdy , nie mam niestety możliwości podłączenia się pod SD , zanim oddam do angielskiego mechanika wolałbym sam spróbować , z Waszą pomocą oczywiście Smile wszelkie sugestie mile widziane , Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 10 Lut 2020, 22:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Centralny zamek w220 320cdi 2003r


Nie mam w tej chwili przed nosem rozpiski bezpieczników W220, ale podejrzewam, że znowu wysadzilo bezpiecznik z pompki centralnego. Pompka w tym aucie ma ciężki żywot, bo obsługuje wiele różnych funkcji. Wystarczy, że któryś obwód jest nieszczelny i pompka musi się załaczać dużo częściej, co powoduje jej przegrzewanie, wytapianie się elementów silniczka i nieuchronne zwarcia. Jak na moje doświadczenie to pompka do wyjęcia, potem można ją powąchać (jak będzie ewidentnie śmierdzieć to sprawa jasna) i potem do sprawdzenia prąd pobierany przez silniczek pompki. Niekoniecznie musi to być zwarcie w silniczku jak napisałem powyżej. Może to być również zwiększony opór na elementach turbinki którą silniczek obraca. Przemęczenie niestety jak by na to nie patrzeć.
Powrót do góry
joto0

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uk
Posiadane auto: mercedes S class w220 3,2cdi 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Lut 2020, 21:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Centralny zamek w220 320cdi 2003r


Witam ponownie , jak mi kolega poradził zdemontowałem pompę , no i oczywiście śmierdzi , rozebrałem , silnikiem nie da się ruszyć , uzwojenie całe czarne , no i pompka , ten element węglowy z łopatkami cały pokruszony , głupie pytanie , czy pompa z europejczyka będzie pasowała do anglika ?? bo gdzieś czytałem że np wentylator nawiewu nijak nie pasuje , kręci w drugą stronę Smile i następne pytanie czy sam silniczek z pompką od innego modelu MB będzie pasował , bo zakładam że elektronikę i zawory mam sprawne , Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 11 Lut 2020, 21:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Centralny zamek w220 320cdi 2003r


Chłopaki wkładały z powodzeniem silniczki ze 124. Na którymś forum był opis - ale na którym to już nie pamiętam. Dawno temu to było.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
joto0

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uk
Posiadane auto: mercedes S class w220 3,2cdi 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 22 Lut 2020, 12:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Centralny zamek w220 320cdi 2003r


witam ponownie , jak już pisałem sam silnik czarne uzwojenie , węglowy element pompy pokruszony , kupiłem na ebay używkę za 120 funtów i śmiga jak złoto , tak dla potomnych może podam objawy jakie były , po pierwsze nie działał centralny , kufer się nie otwierał , tylko z klucza , nie działały zagłówki , były rozłożone i nie dało się złożyć , pompowanie odcinka lędźwiowego , lusterka na początku się składały , potem przestały , co też jest ciekawe bo lusterka są elektryczne , teraz bez problemu działają , no i aku które było rozładowane , bo auto stało dość długo u sprzedawcy , nie dało się go do końca naładować , więc już był uszkodzony , nie mniej po jednodniowym postoju był rozładowany na zero , to chyba tyle , dzięki za pomoc i zainteresowanie , pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 22 Lut 2020, 12:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Marianof

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: S-320 w 220
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Mar 2020, 21:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa S ) Centralny zamek w220 320cdi 2003r


Witam.Podpinam się pod temat bo nie wiem gdzie to wpisać. S320 2002 rok poliftową mam od 2 m-cy.Jestem zielony a widzę,że tu sporo doświadczonych osób pisze.Problem dotyczy pompki centralnego zamka.Moja była kombinowana(podłączony dodatkowy kompresorek do pompowania kół)Nie otwierał mi się kufer.Mechanik stwierdził wadę zamka klapy.Kupiłem sprawną używkę .Wymienił i zonk.Klapa otwierała sie nierówno .zbyt póżno i z oporami puszczał rygiel.Kupiłem więc pompkę centralnego zamka.Przełożenie wydawało mi się proste ,więc zrobiłem to sam.I kolejny zonk,teraz klapa bagażnika nawet nie drgnie. Pompka słychać ,że pracuje.Stąd moje pytanie.Bląd ,że zrobiłem to sam a jeśli tak to jak to naprawić?.Czy też od razu mechanik? .Tyle tylko,iż w 100-tysięcznym mieście żaden mechanik nie chcę się zabrać za to.Każdy odsyłał mnie do serwisu Mercedesa. Aha..w poprzedniej pompce nie był podpięty wężyk do gniazda SK.i wolnego wężyka nigdzie nie ma.Sądziłem,że może od zagłówków bo tez nie działąja.Jednak wyczytałem,że zagłówki nalężą w obsłudze do zawieszenia.Poradzicie coś?Pozdrawiam.
_________________
To tylko samochód ...i aż samochód
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa S »

Opinie o samochodach Mercedes klasa S - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa S ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System