Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 07 Maj 2020, 21:47
Temat postu:

CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej


Witam. Dużo się ostatnio naczytałem, naoglądałem filmów i nawet zaliczyłem kilka warsztatów mechanicznych ....w kwestii tematu produktów ceramicznych do automatycznej skrzyni biegów w naszych autach. Filmy i opinie internetowe są pozytywne ale najciekawsze jet to, że mechanicy mówią, że jeżeli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi....to taka prewencyjna ochrona...a nawet odbudowa. Jak w przypadku lakieru samochodowego....z matu można zrobić połysk a nawet lustro jak jest dobry wosk. Robię u siebie test z przekładnią kierowniczą ( opisałem to w innym temacie). Zastanawiam się jednak nad tym czy aby nie spróbować zabezpieczyć skrzyni taką ceramiką...hmmm sam nie wiem...?...jak ma to wydłużyć jej pracę o paredziesiąt km? I tu moje pytanie? Czy ktoś ma jakiś sprawdzony markowy pewny ceramizer ceramizator czy coś tam?...ale oparty na ceramice....żadne teflony motodoctory czy inne zagęszczacze oleju... Wydaje się ,że najwęcej pozytywnych opini mam XADO . Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym tematem????
Powrót do góry
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 12 Maj 2020, 16:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej


Ponieważ nie ma nikogo co by chciał coś podpowiedzieć dzisiaj postanowiłem przeprowadzić doświadczenie na swoim ML. Nie mam jakiś problemów ze skrzynią więc robię to bardziej zabezpieczająco. Doświadczeniu będzie poddane to,że obecnie podczas przełączania biegów 1-2 i 2-3 czuć małe szarpnięcia a właściwie to nie tyle co szarpnięcia tylko czuć wyraźnie, że biegi się zmieniają na 2000-2200 obrotów. Na wyższych biegach tego nie czuję.Tak więc zobaczymy czy to się zniweluje.

Po lekutrze Wybrałem najbardziej znany w Polsce i Europie środek do automatów XADO 1 STAGE MAXIMUM AUTOMATIC TRANSMISION .

Zatomizowany kondycjoner metali XADO do skrzyń automatycznych przeznaczony do remontu odnawiającego i ochrony przed dalszym zużyciem automatycznych skrzyń biegów w samochodach osobowych i dostawczych. Podczas obróbki, Revitalizant® formuje metalowo-ceramiczną warstwę na metalowych powierzchniach (kół zębatych, łożysk, rozdzielaczy, sprzęgieł wielopłytkowych). Efektem jest przywrócenie geometrii części. Kondycjoner metali umacnia film olejowy, ustanawia dodatkowy poziom ochrony przed zużyciem.

Uniwersalny, do wszelkich rodzajów skrzyń automatycznych włączając Tiptronic®, Steptronic®, CVT, DSG i t.d.

Korzyści:

Odnawia i chroni przed zużyciem części metalowe zużywane tarciem w automacie.
Likwiduje defekty powierzchni.
Obniża szumy i wibrację zespołu.
Przedłuża stabilność pracy mechanizmów sterowania.
Łagodzi ekstremalne obciążenia.
Poprawia płynność zmiany przełożeń

Sposób użycia

Wprowadzić niezbędną ilość zestawu w płyn roboczy skrzyni automatycznej, rozgrzanej do temperatury pracy.
Eksploatować auto w normalny sposób.
Rewitalizacja uznaje się za zakończoną po 1500 km przebiegu.




Jak kogoś interesuje to tu kupiłem i jest tam opis produktu :

https://www.petrostar.pl/chemia/rewitalizanty/xado/maximum/xado-1-stage-maximum-automatic-transmision,p1852382588

Strzykawka 30 ml przewidziana do skrzyń do 10 litrów oleju. Ponieważ wlew do ML-a nie jest zbyt łatwy udałem się do serwisu. Wlew w serwisie 15 minut roboty.
Teraz 1500 km i zobaczymy jaki efekt. Sam jestem ciekaw. Jak nie pomoże to co najwyżej niecałe 200zł z wymianą wydane dla zaspokojenia własnej ciekawości.
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Wto 12 Maj 2020, 22:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej


Ceramizery to raczej placebo.
Motodoktory używa się przed sprzedażą by zagęścić olej i wyciszyć na jakiś czas niepokojące dźwięki.

Mechaniki nie oszukasz. Jak części są zużyte to potrzebna jest ingerencja mechaniczna.

Skrzynie 7G tronic szarpią nawet po wymianie oleju. Najczęściej powodem jest nieoryginalny filtr, który ma niewłaściwą przepustowość. Później dopiero zabrudzone sitka zaworków i dalej uszkodzone czujniki prędkości.

Podobnie ze wspomaganiem. Już ci pisałem, że jak ciężko chodzi kierownica to duże szanse że oryginalny płyn nie pomoże. A nawet może pogorszyć jeśli pompa jest zużyta. W takim przypadku zalewa się standardowy płyn Power Steering Fluid od STP lub Prestone. Jest gęstszy, nie uszkodzi układu i poprawi trochę siłę wspomagania. Czasem nawet bardzo poprawi.
Nie zmienia to faktu, że trzeba by wymienić pompę wspomagania...kiedyś.
Czasem winne są też zapieczone sworznie.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 09:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej


zalałem te środki z ciekawości. chcę się przekonać. Nie zaszkodzą a czy pomogą?zobaczymy

chociaż to jest ciekawe:

https://www.youtube.com/watch?v=K5AVQ9jrYeg

albo to innego producenta:

https://www.youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4

https://www.youtube.com/watch?v=y8iV9MjPDes

...wydaje się to sensowne i logiczne

https://www.youtube.com/watch?v=CUyKXNCxsDI


Ostatnio zmieniony przez ferg50 dnia Czw 14 Maj 2020, 15:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 10:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej


Odpowiem ci na twoją ciekawość komentarzem z filmu pierwszego.


TheKrisu091
2 lata temu

Co do skrzyni to przejechane ma już z tym dodatkiem jakieś 1000km(dolany wraz ze zmianą oleju na nowy) i większej poprawy nie widać... Może troszkę płynniej autko jeździ(wydaje mi się że właśnie płynność jazdy się nieco poprawiła ale to bardzo subiektywne odczucia, być może trudno na bieżąco zauważyć delikatne zmiany) natomiast jeżeli chodzi o wchodzenie biegów to wchodzą dosyć ciężko tak jak poprzednio(głównie 2). Z hałasem od skrzyni nigdy nie było problemów. Skrzynia była jeszcze w całkiem nie najgorszym stanie ale niedawno zaczęły się problemy z wrzuceniem 2 i lekkie wibracje występowały podczas jazdy. Zamierzam dodać jeszcze jedną strzykawkę środka, może było go za mało. Co do wspomagania to wlane do innego auta, które od czasu aplikacji zrobiło może ze 120km i tam żadnej różnicy nie widać. Problemem jest dosyć ciężko chodząca kierownica(nic nie wyje, nie trzeszczy, nie piszczy, nie cieknie, kierownica chodzi płynnie ale ciężko). Jeśli dodam drugą porcję dodatku do skrzyni lub nie dodam i cokolwiek się zmieni to dopiszę tutaj komentarz.



TheKrisu091
1 rok temu

Auto już z tymi dodatkami zrobiło 7tys i większej różnicy w skrzyni biegów nie widać. Wspomaganie się polepszyło, kierownica w Audi 80 chodzi jednym paluszkiem a pompa nie wyje już w skrajnym położeniu ale nie wiem czy od Xado czy od nowego oleju (Wlany Prestone z uszczelniaczem i wspomaganie świetnie na tym chodzi)


I co tu pan Krisu091 zrobił?? Wlał zwykły płyn do wspomagania Prestone i dopiero była poprawa.
Pisałem o tym w poprzednim poście i nie tylko.
Można zalać inny płyn lub inny olej o odpowiednich parametrach by poprawić pracę elementów mechanicznych.
Ale żadne zagęszczacze i ceremizery nic nie naprawią. To mechanika a nie czary.
I to to jest logiczne i sensowne.

Nie da się jednak ukryć, że produkt się sprzedaje i znajduje swoich zwolenników.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 10:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 14:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej


za 1500km podzielę się swoimi odczuciami
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
ferg50

Dyskutant



Dołączył: 22 Mar 2020
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: ML W164
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 24 Maj 2020, 16:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej


Dodam jeszcze ,że dla pełnego testu tych środków dolałem też do mojego silnika jeszcze ceramizer tego producenta:

https://www.ceramizer.pl/

i dodałem 2 porcje ceramizera do paliwa na cały zbiornik Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

No zobaczymy.... lekarstwo czy suplement????
Powrót do góry
autoadmin

Site Admin


Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: www.Auto.pl , 2003r.
Piwa: 85/64
Wysłany: Pon 25 Maj 2020, 13:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) CERAMIZER , CERAMIZATOR , XADO itp. do skrzyni automatycznej


Nie polecamy stosownia ceramizerów.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesC 32 AMG

36 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie

MercedesC 200

67 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System