Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juracz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes B180CDI, 1991, 2010
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 14:53
Temat postu:

Wymiana radia.


Chciałbym wymienić radio w moim W245 na coś lepszego np. z GPS : https://www.youtube.com/watch?v=p3goAw7nVf4
a może jeszcze lepsze z ekranem 9 calowym i Androidem 8. Co sądzicie koledzy o takiej zmianie?
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 01 Paź 2018, 15:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.


Jak dla mnie to taka zmiana generuje za dużo problemów.
Ale...kto bogatemu zabroni?
Powrót do góry
Juracz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes B180CDI, 1991, 2010
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 01 Paź 2018, 15:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.


Ja nie widzę tutaj problemów, tylko poświęcić trochę czasu. Jedynie co mnie zastanawia filtracja takiego radia między kanałami(nadajnikami) czy stacje nie nachodzą na siebie. Kiedyś w innym samochodzie zamontowałem radio z wysuwanym ekranem nie będę pisał marki ale tam czasami nachodziły na siebie stacje.
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Pon 01 Paź 2018, 15:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.


Niestety czas nie jest tu jedynym problemem.
Problemem jest nowa maskownica, mocowanie radia w konsoli, montaż dodatkowych anten (gps, tel.).
Pytanie też czy nowe radio będzie współpracowało z kierownicą wielofunkcyjną?
Z nachodzeniem na siebie stacji się nie spotkałem.
Powrót do góry
Juracz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes B180CDI, 1991, 2010
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 01 Paź 2018, 16:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.


Widać że nie oglądałeś filmu na YT. Radio jest przystosowane do tego typu pojazdu nie mamy potrzeby montowania dodatkowych anten (tylko GPS) chyba że chcesz oglądać TV lub przesyłać obraz dla pasażerów z tyłu, dla mnie to jest zbędne już to kiedyś przerabiałem Smile . W moim miśku radio mam oryginalne MB nad radiem mam zamontowany GPS 10calowy(nie zasłania widoczności) + kamera cofania + kamera na prawym lusterku(pomocna przy wjeździe do garażu itp.włączam na pilota). Chciałbym to wszystko skupić w jednym radio + GPS, dlatego moja prośba w pierwszym poście. Może ktoś ma zamontowane i może wyrazić opinie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Paź 2018, 16:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
atsii

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Mercedes B klasa W-245 B200 benzyna
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 04 Paź 2018, 16:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.


Mam zamontowaną taką stację multimedialną w swoim W245 .Chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami.Jest to 9'' odbiornik na androidzie 7.2 firmy erisin brak fizycznych przycisków.Ekran wpasował się idealnie,podłączenie banalnie proste.Wpina się w oryginalną kostkę plus dostarczona w komplecie antena GPS.Jest to pudełko które zostawiamy pod deską rozdzielczą byle gdzie i tak dobrze łapie sygnał.Nieco trudności sprawia przeplot kabla od usb do schowka i mikrofon zewnętrzny przez słupek A do podsufitki.Oczywiście pozostaje kamera cofania ale to już jak ktoś czuje się na siłach. Wszystkie wejścia są czytelnie opisane.Kolor podświetlenia można ustawić w menu dobierając idealną barwę.Oczywiście przyciski na kierownicy działają bez problemu.Teraz obsługa,ponieważ jest to android wszystko można konfigurować pod siebie jak w telefonie.Chociaż nie zawsze aplikacje współpracują idealnie np. apka you tube słychać dźwięk ale nie widać obrazu po puszczeniu filmiku,ale odpalając you tube przez przeglądarkę filmik wyświetla się poprawnie.Radio wyszukuje fale bardzo dobrze.Zestaw głośnomówiący działa świetnie,bardzo łatwe wyszukiwanie w książce telefonicznej.Swoją muzykę możemy odtwarzać z różnych źródeł.Z karty pamięci z pendrajwa lub przez aplikacje bluetooth która błyskawiczne pobiera naszą setlitę z telefonu.Teraz trochę o wadach.Tak jak pisał poprzednik też miałem nawigację umieszczoną nad radiem co było bardzo wygodne.Obecnie wszystko skomasowane jest w jednym miejscu co oznacza skakanie między aplikacjami.Np, mam odpaloną nawigację i chcę zmienić kanał stacji radiowej i już jest problem.Do tego dochodzą różnicę głośności dźwięków pomiędzy aplikacjami muzyka leci bardzo głośno yanosik i nawigacja podaje za ciche komunikaty.Teoretycznie można to poustawiać w menu ale nie zawsze działa.Jakość dźwięku jest gorsza od fabrycznego radia dopiero po podłączeniu jakiś sensownych głośników robi się lepiej.Kolejna sprawa to, z jednej strony ekran jest wielki ale zasłaniamy jego część trzymając rękę na kierownicy.Pomimo tych wad i tak zdecydowałbym się na kupno tego radia.Teraz mam ambitny plan na zimowe wieczory w garażu żeby nawiewy opuścić a ekran podnieść wyżej,jest to wykonalne.Testuję tęż aplikację która powoduje sekwencje zdarzeń np.wsiadam do samochodu przekręcam kluczyk w tym momencie telefon udostępnia mi internet radio adpala stację intenetowe i yanosika i przełącza go na małą ikonkę wszystko bez dotykania ekranu.Trochę przydługi ten post ale mam nadzieję że naświetliłem trochę sprawę.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
skype status Wystawiono 2 piw(a)
Juracz

Debiutant



Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes B180CDI, 1991, 2010
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 15 Paź 2018, 19:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.


atsii dzięki, mimo że już kupiłem to i tak ci dziękuję. Ja kupiłem radio z ekranem 7calowym wygląda jak oryginał z przyciskami i pokrętłami właśnie jestem w trakcie montażu. Jako że troszkę się na tym znam więc nie mam żadnych problemów nawet z kamerkami Very Happy
Powrót do góry
Fox35

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Mercedes B180 2010r.+B170 +Gaz 2005r.
Piwa: 1/6
Wysłany: Pią 19 Cze 2020, 11:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.


Witam kolego też kupiłem radio z androidem i chciałem się dowiedzieć jak podłączyłes przyciski z kierownicy ? masz jakiś schemat z radia wychodzą Key 1 key 2 ale nie wiem gdzie w kostce to podłączyć

pozdrawiam
Powrót do góry
notgroove

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 439
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3city
Posiadane auto: X164 GL450 4matic; W164 320 CDI 4matic; WG 4.7V8, W176 A180,C117 pakiet AMG
Piwa: 28/0
Wysłany: Sob 20 Cze 2020, 00:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Wymiana radia.


Odpowiedziałem Ci w innym temacie.

KEY1 i KEY2 to wejście na analogowe sygnały, które można pozyskać bezpośrednio z kierownicy.
To żaden problem i można je dowolnie przypisać. Ale adapter Can Bus kosztuje około 30$ więc szkoda czasu na tę operację i lepiej kupić adapter i wszystko działa po P&P. Trzeba tylko ustawić w menu serwisowym radia jaki adapter i do jakich sygnałów użyto.

Samo radio na androidzie udające oryginalne nie przysparza żadnych problemów a wręcz był by idealne gdyby jeszcze jakoś dźwięku była na wysokim poziomie.
Niestety żadna markowa firma nie produkuje takiego sprzętu a nawet gdyby to musiał by chyba kosztować kila tysięcy PLNów.

Przeciętną jakość dźwięku można przeboleć jeśli ważniejsza jest pełna funkcjonalność androida równa smartfonowi czy tabletowi.
_________________
X164 GL450 4MATIC
C117 CLA180 pakiet AMG
W213 E300
RAM 2500
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

27 000

2010r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System