Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie działające czujniki parkowania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chak31

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy/lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180 1,7 L 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 20 Cze 2020, 17:42
Temat postu:

Nie działające czujniki parkowania


Witam.
Posiadam A 180 z 2011 r. Nie działają mi czujniki parkowania z przodu. Świecą się tylko po cztery czerwone diody z przodu i z tyłu, słychać przez chwilę ciągły dźwięk i pdc się wyłącza. Podpiąłem MaxiEcu dedykowane pod Mercedesa, pokazało: błąd wewnętrzny czujnika nr.5. Zamieniłem miejscami czujnik 5 z 6, MaxiEcu dalej pokazuje błąd czujnika nr. 5. Pomyślałem wiązka. Sprawdziłem multimetrem, zarówno wiązkę przednią jak i tą która idzie do modułu PDC, wszystkie przewody mają przejście. Kupiłem nowy czujnik o takich samych numerach i uwaga, podpięcie pod którąkolwiek za złączek od czujników wywala: błąd wewnętrzny nr..... Pomyślałem, pech czujnik do wymiany, niestety następny zachowuje się identycznie. Czy czujnik po wymianie trzeba jakoś adaptować, a może to moduł? Proszę o jakąś poradę.
Pozdrawiam.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Nie 21 Cze 2020, 09:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie działające czujniki parkowania


Cześć.
Tak to jest jak się mercedesa podłącza do wynalazków typu Maxi Ecu. Teraz to albo podmienisz moduł, a nuż okaże się że to on, albo podepniesz auto do SD gdzie jest możliwość testowania i sprawdzenia wszystkich komponentów systemu PDC.
Po wymianie czujników nie ma żadnej procedury uruchomienia czy adaptacji, podpinasz i działa.
Powrót do góry
chak31

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy/lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180 1,7 L 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Cze 2020, 11:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie działające czujniki parkowania


Cześć.

Dzięki za zainteresowanie tematem.
Zgadza się, SD jest najlepsze do Mercedesa. Nie pozostaje nic innego jak poszukać kogoś z SD.
Podjadę na szrot może będą mieli moduł. Tylko zastanawia mnie, dlaczego po podłączeniu nowych oryginalnych czujników w miejsce działających, wywala błąd wewnętrzny czujnika.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Nie 21 Cze 2020, 12:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie działające czujniki parkowania


Obserwuję u siebie wzmożone zainteresowanie diagnostyką. W wielu przypadkach winna jest pogoda. Po prostu z nieustającym od ponad miesiąca deszczem, wilgoć wnika w połączenia i powoduje różne anomalie których nie sposób zdiagnozować. Jak ktoś ma suchy garaż niektóre usterki ustępują same z siebie po dwóch, trzech dniach. Tak że czekamy na słońce Smile
Powrót do góry
chak31

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy/lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180 1,7 L 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 30 Cze 2020, 07:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie działające czujniki parkowania


Moduł podmieniłem, nic to nie dało. Z braku czasu nie byłem na SD, ponieważ w mojej okolicy nie znalazłem nikogo z tym programem, a na dalszy wyjazd nie mam w tej chwili czasu. Byłem u znajomego "elektromechanika", podpinał się jakimś programem WOW i MaxiEcu. Oba programy pokazują, że wszystkie czujniki działają, jest zmiana odległości od czujników, żaden nie skacze, odczyt jest stabilny. Pokazało również błąd B1295, coś tam właśnie z czujnikami nie pamiętam dokładnie. Skasowanie błędu nie pomaga, cały czas powraca błąd piątego czujnika. Wiązka sprawdzona po raz drugi, wszystko w porządku. Po rozkodowaniu VIN-u okazało się iż samochód jest wyposażony w aktywnego asystenta parkowania, może tu gdzieś jest błąd. Chyba zostaje tylko Star Diagnosis.
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Cze 2020, 07:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chak31

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy/lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180 1,7 L 2011
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 16:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie działające czujniki parkowania


Okazało się iż czujniki są różne, dwa boczne końcówka nr. 118, cztery środkowe końcówka nr. 018 poprzedni właściciel wstawił zły czujnik a ja niedokładnie sprawdziłem. Podmiana na odpowiedni załatwia sprawę. Jeszcze jedno pytanie. Na czujniku podane są dwa numery, Mercedesa i Boscha. Czy oba muszą być identyczne, czy wystarczy tylko Mercedesa?
_________________
Krzysiek
Powrót do góry
Arcydemon

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 1062
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: W212 SD
Piwa: 82/2
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 16:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie działające czujniki parkowania


Wystarczy mercedesa.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System