Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Problem z CVT



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
danielgodek15

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leeds
Posiadane auto: W245 1.7 benzyna 2006 Cvt
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2020, 19:41
Temat postu:

Problem z CVT


Witam proszę o pomoc w diagnozie Mercedes b170 w245 2006r Cvt. Ale od początku.

Kupiłem samochód z uszkodzoną skrzynia biegów. Wyświetlały się różne błędy i szarpał przy ruszaniu, więc oddałem sterownik do naprawy po tym zabiegu brak błędów olej wymieniony wraz z filtrem ale niestety bez poprawy. No więc wyczytałem że problemem może być konwerter więc znów oddałem do regeneracji po zamontowaniu dalej bez poprawy.

Objawy po przełączeniu na d lub r samochód wyrywa mocno jak go chce przytrzymać na hamulcu to zgaśnie. Gdy już ruszy nie ma żadnych problemów jedzie płynnie bez szarpania miałem inny samochód z CVT wiec wydaje mi się że działa bez zarzutów. Jedyny problem to to że nie mogę sie zatrzymać:p

Czy ktoś jest wstanie powiedzieć mi co jeszcze być przyczyną? Nie wiem czy jest tam jeszcze jakiś magiczny zawór przełącznik cokolwiek co mogło by być uszkodzone?

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi bardzo mało mądrych rzeczy udało mi się znaleźć na ten temat także mam nadzieję że tu się uda.
Powrót do góry
pkonik

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: W169 200T \'05; W246 180D \'13
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 18 Lis 2020, 00:39
Temat postu:

Re: Problem z CVT


danielgodek15 napisał:
Witam proszę o pomoc w diagnozie Mercedes b170 w245 2006r Cvt. Ale od początku.

Kupiłem samochód z uszkodzoną skrzynia biegów. Wyświetlały się różne błędy i szarpał przy ruszaniu, więc oddałem sterownik do naprawy po tym zabiegu brak błędów olej wymieniony wraz z filtrem ale niestety bez poprawy. No więc wyczytałem że problemem może być konwerter więc znów oddałem do regeneracji po zamontowaniu dalej bez poprawy.


W moim przypadku W169 2005r (również skrzynia CVT) kupiłem go rok temu, po ciemku, w deszczu wiedząc że coś jest nie halo ze skrzynią, cały prawy bok przerysowany, ale silnik 2.0 benzyna turbo Twisted Evil i cena dobra...
Skrzynia szarpała przy zmianie RND, DNR, RNR, DND, podczas jazdy wyła, świszczała, ogólnie tragedia - jak się zagrzał to prosił żeby go złomować - 120km do domu jechałem nim 3 godziny z postojami... taka przygoda, żona radziła zawrócić i oddać, ale... 193 konie pod maską niepozornego samochodu niemieckiego emeryta nie dawały mi spokoju.

Demontaż i diagnoza: pęknięcie płyty hydraulicznej - znajomy ślusarz za 100zł pospawał , ale...
wyczytałem że problem powszechny, poprawiony w 2010r (może plotka, nie wiem). Kupiłem płytę z 2011 roku 800zł, wymieniłem.

W międzyczasie wysłałem sterownik gdzieś w okolice Lublina, fajny gość, zaufałem po rozmowie telefonicznej i wysłałem w ciemno. 3 dni później sterownik wrócił - jedna ścieżka poprawiona, uszczelniony, odbiór sterownika za pobraniem - niecałe 300zł, ok.

Montaż, wymiana olejów i pozostałych płynów ustrojowych i... radość wielka, problem rozwiązany - tanio jak na gwiazdę.

Przy wyłączonym ESP jak wchodzi bokiem w ostry łuk w lewo na pełnym gazie przy prędkości 60km/h to słychać metaliczny dźwięk łańcucha (to Święty Piotr albo cały olej w skrzyni klei się do bocznej ściany i nie ma smarowania - pasażerowie nie potwierdzają - walczą o życie).

danielgodek15 napisał:
Czy ktoś jest wstanie powiedzieć mi co jeszcze być przyczyną? Nie wiem czy jest tam jeszcze jakiś magiczny zawór przełącznik cokolwiek co mogło by być uszkodzone?


Czujnik pod pedałem hamulca ? Miałem tak w Mondeo MK3 - były 2 czujniki pod pedałem: 1 do świateł i info dla skrzyni, drugi ponoć tylko do tempomatu. Mimo zatrzymania silnik chciał jechać i przy zatrzymaniu szarpał, wymiana tego drugiego pomogła. Nie wiem jak jest w Mercedesie... zbyt krótko je posiadam żeby martwić się o naprawy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System