Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 18:36
Temat postu:

Mercedes B - jaki jest?


Witam,
Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem tego auta jako, że opinie wśród
użytkowników ma dobre, ranking niezawodności też nie najgorszy a za używane
auto trzeba zapłacić w granicach 50 tys. Moje pytania do osób zorientowanych w
tej marce:
- czy utrzymanie tego auta jest droższe od innych, popularnych marek - mam na
myśli ubezpieczenia, koszt części zamiennych (czy sa odpowiedniki), istnienie
nieautoryzowanych serwisów, które naprawiają tego typu auta?,
- który z diesli wybrać?

Jako alternatywę dla tego zakupu mam wybrane jeszcze Nissan Qashqai lub nowy
(za chwilę będzie w sprzedaży) Golf Plus - nie widziałem jednak żadnego z tych
aut w środku a ten ma być elegancki i dobrze wykonany...Z góry dzięki za
odpowiedzi... robiw
Powrót do góry
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 21:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Hej,mam klase B od 10 dni(he,he tez myslałem o nissanie) silnik 1,7 benzyna rocznik 2006 .Na razie za wiele powiedzieć nie mogę, dziś jestem po przeglądzie B w ASO koszt 1000 pln. Co do autka, super wygląda, spory bagażnik, wysoko się siedzi, w miare sztywne zawieszenie, widoczność dosyć kiepska zwłaszcza w lusterkach i do tyłu,reszta jak to w mercedesach, tyle moich spostrzeżeń na gorąco,zobczymy jak będzie z dalszą eksploatacją na razie jestem zadowolony z zakupu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 09:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Witaj,
A można wiedzieć gdzie kupiłeś, czym się kierowałeś przy wyborze miejsca i za ile? Czemu benzyna - ponoć sporo pali? Czemu przegląd w ASO - są strasznie drogie? Jak pytałem w Wawie ile za przegląd po 20 tys.km (czyli olej, filtry itp) to powiedzieli 1200-1500zł sic, to 3 razy drożej niż w oplu i 2x niż w jakimkolwiek japończyku...robiw
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 16:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


bo to mercedes, a coś ty się spodziewał że zapłacisz tak jak w oplu? Mój wuja ma Astre II '99 i też na początku ją serwisował i jakoś 400zł nie płacił tylko też ponad 1000, za przegląd VW POLO '99 6 lata temu wołali 1000zł. Więc sorry ale nie wiem o jakich ty ASO piszesz. Nie ma co się trzymać z ASO bo to banda złodziei.
Utrzymanie mercedes'a nie należy do najtańszych ceny części są drogie, a psują się przeważnie jakieś duperele. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to na hasło czemu tak drogo u ubezpieczyciela usłyszałem odpowiedź bo kupił Pan mercedes'a. Proste i jasne
Powrót do góry
hmdsn|w169

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pt|ldz
Posiadane auto: a150 w169 '05
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


robiw, prawda jest taka, że ceny przeglądów w ASO są... jakie są, wiadomo. Ale wbrew pozorom płacisz przede wszystkim za usługę. Zamienniki filtrów itd. są dostępne jak do każdego innego auta, o tyle lepiej, że B klasa - W245 dzieli sporo części z nową A klasą - W169 poczynając od części blacharskich na mechanicznych i silnikach kończąc. Także o to bym się akurat nie martwił. Na pewno nie możesz się sugerować opiniami z tego forum o W168 - to nie te same auta, inna technologia, inna stylistyka, itd., bardziej pomocne okażą się myślę opinie o nowej A klasie, bo to praktycznie bliźniacze auta. Swoją - W169 jeżdżę już ponad rok i złego słowa nie powiem, a wręcz przeciwnie. Mam wersję Avantgarde, 2005, A150, dobrze wyposażoną, czujki deszczu, zmierzchowy, parę innych rzeczy - polecam podgrzewane fotele, na zimę rewelacja!, nieco twardsze zawieszenie niż w Classic i Elegance, ale zależy co kto lubi... Pali.. tyle ile pali, w mieście różnie, 8,5/100km to norma, więcej też potrafi, w trasie zszedłem raz do 6,5l/100km ale to męczarnia, nie potrafię tak jeździć. Nie powiem, chyba z nieco większą mocą byłoby idealnie (tu 95KM ale nie można mieć wszystkiego ) więc polecam to też wziąć pod uwagę, bo B jest jeszcze większa... Z tego co wiem diesle są bardzo przyjemne, ale nie mam, nie wypowiadam sięWink O awaryjności nie powiem Ci nic, bo tankuje i jadę... i tak w kółko... NIC się nie dzieje:) i oby tak dalej. Z czystym sumieniem za to moge powiedzieć, że wnętrze prezentuje się naprawdę z klasą, zarówno wykończeniowo jak i materiałowo - tu rzeczywiście widać, że to MB.
Reasumując... kupno 3-4 letniej B klasy to warta uwagi propozycja. Dużo wspólnego z nową A-klasą, zewnętrznie i wewnętrznie bardzo przyjemnie...

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogę mieszaną A-B klasową opinią...

Pozdrawiam i powodzenia przy zakupie!

m:.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 17:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 18:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


do hmdsn|w169: dzięki serdeczne, takie opinie sa naprawdę pomocne. W ASO w Wawie kręcili nosem na Diesle, że głośne itp toteż zacząłem się zastanawiać czy przy takim przebiegu rocznym i 2l/100km różnicy ma sens zamiana na klekota - nigdy nie miałem i trochę się boje problemów z turiną, głośności itp. Co do ASO - jakoś miałem nowe auta i przeglądów w ASO nie robiłem - tylko w dobrym, zwykłym zakładzie - oleje, filtry itp - taniocha.
do lukaszm: "bo to mercedes, a coś ty się spodziewał że zapłacisz tak jak w oplu?" - powiem krótko - beznadzieja. I co z tego, że Mercedes - myślisz, że olej Mobil czy inny do niego jest 3x droższy, czy filtr przeciwpyłkowy, który w sklepie kosztuje średnio 50-60zł niezależnie od auta (a cena w miare podobna) jest do Merola 3x droższy! Bez przesady. To to samo co inne auta tylko lepiej wykonane! Akurat i Opla i VW miałem od nowości i powiem Ci, że w ASO w Siedlcach przeglądy w granicach 370zł za Opla i 500zł za VW. Kumple robią "japończyki" w Wawie w ASO za ok.700-800 zł więc nie pisz, że "to Mercedes" i już wszystko wiadomo... Zastanawiałem się nad ofertami z Allegro i ceny nie są złe ale nie wiem czy nie lepiej benzynę bo przebiegi mniejsze a nawet jak przekręcone to mniejsze...robiw
Powrót do góry
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 22:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Ja kupiłem benzynke tylko dla tego że autkiem jeździ żona i jej dzienne przebiegi to 10-20km po mieście,więc w diesla nie widze sensu sie pakować.Co do ubezpieczenie, mi przy max zniżkach udało się zapłaćić 2000pln od wartości auta 55000 pln.Zdecydowałem się na przegląd w ASO ponieważ autko było z komisu,więc chciałem aby zerkneli na nie "specjaliści".Co do kosztów faktycznie w ASO nie są małe,mam do wymiany jeszcze drązek kierowniczy + mocowanie pasów koszt z robocizną ok 1100 pln-sporawo.Spalanie jak na razie w trasie przy spokojnej jeździe 6,5l w miescie na krótkich odcinkach nawet 12l.Do tego wszystkiego muszę zalożyć jeszcze alarm, bo ubezpieczyciel wymaga, sensowny z atestem to 1000pln poza ASO,więc sporo wydatków jak na poczatek.
Powrót do góry
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 08:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Rozumiem, że ten drążek kierowniczy wymieniasz także w ASO bo cena jest dość wysoka? Czemu? robiw

PS.
Zastanawiam się nad benzyną bo chyba mniej problematyczna ale 12l w mieście, brrrr. Widać poza tym, że koszty eksploatacji MB są jednak większe niż innych marek?
Powrót do góry
robi173

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Qashqai J11
Piwa: 11/1
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 23:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Tak,cena wymiany drązka jest z ASO do tego dochodzi zbiezność wiec dla tego takie koszty,ale jeszcze nie wiem czy zrobie to u nich bo faktycznie drogawo.Wiesz to 12l/100km to głównie wynik na zimnym silniku przy odległości 4km, ale w mieście zimą spokojnie 10l weźmie.
Powrót do góry
AdrianNadz21

Debiutant



Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: A160 CDI (w169) 2005r. Vito 109 CDI (W639) 2006r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 14:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Heh, widze ze do tego tematu to i ja moge troche dolożyc, a szczegolnie odnoscnie diesel'i. Mam takie cudo jak W169 i jak kazdy diesel z tej paczki ma pojemnosc 1991ccm(czyli 2,0l ). Musze powiedziec ze to calkiem fajne silniczki, akurat ja mam wersje 160 cdi (czyli najslabsza odmiane 82KM i w B klasie ta opcja nie wystepuje), malo pala i sa glosne tylko kiedy zimne, a nagrzanie zajmuje im jakies 5-10 min zazely jaki sie im depnie. Wracajac do ekonomicznoesci (mam go od prawie roq i stan liczn.160,000) to tez calkiem niezle wypadaja, sam przejechalem ok.15tys. komputer w okresie zimowym pokazuje ze srednio pali 5,5/100, co by sie prawie zgadzalo. Raz zalalem po sam korek 53l i zrobilem 1000(bez paru km). Pewnego razu, jak sie w emeryta zabawilem i trase ok.100 kilometrowa przeslamazazylem sie z predkoscia 70-80km/h to komp pokazal 4,1l/100. W kazdym razie uwazam to za sympatyczny wynik.
Odnosnie awaryjnosci, to narazie sie nic nie dzieje, tylko wymienilem fiitrow, olej itp., jedynie kupilem go z wyrobionym zewnetrzym przegubem napedowym i oczywiscie po czasie to wyszlo. Okazalo sie ze nie mozna osobnego przegubu kupic, trzea zestaw polosi kupowac i jakies 2000zl kosztuje, a zamiennikow jeszcze nie produkuja (ale poradzilem sobie z tym mankamentem za skromne 300 i smigam dalej).
Powrót do góry
gadu-gadu
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 14:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Mówią, że te Disele są strasznie awaryjne i czułe na paliwo, tak samo zresztą jak mówią, że legenda bezawaryjności skończyła się w latach 90-tych. I co tu wybrać!? Chciałem auto bezawaryjne i świetnie wykonane a teraz to już sam nie wiem a napewno nie chciałbym płacić kroci za utrzymanie i naprawy bo przyznam, że Opel bezawaryjny był przez 5 lat tylko mizernie wykonany... robiw
Powrót do góry
robiw

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 11:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Który silnik jest najbardziej bezproblemowy? Mój roczny przebieg 18-20 tys. km...robiw
Powrót do góry
hmdsn|w169

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pt|ldz
Posiadane auto: a150 w169 '05
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 15:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


Nie wiem, czy znajdzie się ktoś odważny, kto precyzyjnie i jednoznacznie odpowie Ci na to pytanie- chyba nie... I błagam skończmy z tą mitomanią, że PRAWDZIWE, DOBRZE WYKOŃCZONE, BEZAWARYJNE, BEZUSTERKOWE I MOŻE JESZCZE BEZOBSŁUGOWE MERCEDESY SKOŃCZYŁY SIĘ W LATACH 90-TYCH.. ... No proszę Cie... Tak, psuja się, jedne częściej, inne żadziej, ale tak jak każde inne samochody... A jeżeli o auto się dba i użytkuje zgodnie z przeznaczeniem i zdrowym rozsądkiem, to nie widze problemu...

Z własnego doświadczenia powiem: tak, mój A150 jest "bezproblemowy". Mógłby mieć więcej mocy, bo to najmniejszy - chociaż nie najsłabszy - silnik w A klasie, ale to ocena czysto subiektywna... Zakładam, że podobnie może być z najmniejszą benzynką w B, ale to tylko moje przypuszczenia Wink

Znalazlem kiedyś całkiem sympatyczną linkę z ocenami A-klasy, popatrzyłem, są też do B, więc miłej lektury...

http://www.autocentrum.pl/oceny/mercedes/klasa_b/
Powrót do góry
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 09:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


robiw napisał:
Mówią, że te Disele są strasznie awaryjne i czułe na paliwo, tak samo zresztą jak mówią, że legenda bezawaryjności skończyła się w latach 90-tych. I co tu wybrać!? Chciałem auto bezawaryjne i świetnie wykonane a teraz to już sam nie wiem a napewno nie chciałbym płacić kroci za utrzymanie i naprawy bo przyznam, że Opel bezawaryjny był przez 5 lat tylko mizernie wykonany... robiw


Witam po przerwie Smile
Swoją rozterkę pt "Diesel czy benzyna" powinieneś rozwiązywać moim zdaniem od trochę innej strony, czyli zadając sobie pytania: do czego potrzebujesz tego samochodu, ile km rocznie zamierzasz przejeżdżać, jakie wydatki jesteś w stanie zaakceptować w przypadku poważniejszych awarii.
Jeśli będziesz jeździł stosunkowo niewiele, to na benzynie się nie zrujnujesz, a oszczędność na dieslu może się nie zwrócić. Być może nie lubisz odgłosu diesla, albo zapachu jego spalin, a może nienawidzisz pilnowania, żeby mieć wysokie obroty przy wyprzedzaniu w trasie Smile

Trudno teraz o samochód, który nie będzie się psuł. Technika idzie do przodu, sprzęt jest coraz bardziej skomplikowany. Do tego koncerny szukają od czasu do czasu oszczędności, a te nie polegają wyłącznie na zwalnianiu pracowników Smile Czasem odbijają się na materiałach i częściach Smile
Powrót do góry
payen

Dyskutant



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: A 140 (w168) '99
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 20:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Mercedes B - jaki jest?


panowie przesunę ten temat do działu mercedes b klasa do tematu oceń swoje auto w dniu 22 luty w godzinach popołudniowych.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie

MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System