Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 17:39
Temat postu:

Osłona pod silnik


Witam,
wymieniałem ostatnio olej i zauważyłem, że nie mam osłony pod silnikiem, a ktoś już mi tu na forum napisał, że może to skutkować zepsuciem się np. alternatora.
Na allegro znalazłem kilka takich osłon tzn. używane oryginalne i zamienniki nowe.
Teraz mam pytanie polecacie te zamienniki z allegro np. http://allegro.pl/item729980469_oslona_silnika_mercedes_a_klasa_w168_1997_2004.html

Wygląda ona trochę inaczej niż oryginalna, niby jest napisane, że wzorowana na oryginale ale zastanawiam się czy oby na pewno...
Tzn. mam jedno pytanie, polecacie zamiennik czy używany oryginał ?
Powrót do góry
gadu-gadu
GETem

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: W210
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 17:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Ja polecam nowy oryginał w bardzo dobrej cenie.
Zapraszam na zakupy Cool
_________________
Pkt 22.

.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 18:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Szkoda, że na stronei tego sklepu nei ma cennika.. no ale nic.

Mam jeszcze jedno pytanie ile tam wchodzi osłon pod silnik ?
Bo w niektórych sklepach widzę, że składa się z 3 elementów:
lewa strona, prawa strona, przednia część.

Nie kumam Very Happy myślałem, że tam wchodzi tylko jedna osłona pod silnik.. ktoś mi to wyjaśni ?
Aha.. zauważyłem, że są dostępne komplety zamienniki 3 częściowe, a oryginał jest chyba jedno częściowy.. i teraz mam dylemat czemu te zamienniki są 3 częściowe...
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 19:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Występują trzy ale do twojego jest potrzebna tylko jedna ta od strony pasarzera.Inne są do dizla.pzdr.
Powrót do góry
Gołabek

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: mercedes A klasa 168 170 cdi 2000r
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 19:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


wita w oryginale do silnika są 3 osłony a tak w ogóle to A klas ma więcej osłon podwozia

załączam pozdrowienia Cool
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 19:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 20:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Ja do benzyny zakladalem trzy oslony: 1 - przednia, 2 - od lewego kola do srodka, 3 - od prawego kola do srodka.
nr 2 tzreba delikatnie pzrerobic przy benzynowym silniku ale brzeszczotem sobie poradzilem Smile pozniej dodalem wygluszenie (maty wygluszajace ze sreberkiem), ktore wykleilem oslony od strony silnika. Od tamtej pory jest bardzo cicho i spod autka jest calkowicie osloniety Smile
Oslony kupilem na aledrogo Wink - spzredajacy spod Warszawy.
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 13 Wrz 2009, 21:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


To teraz mam dylemat czy kupować 3 osłony, czy tylko ta od strony alternatora Very Happy ?
Bo w sumie tamte dwie pozostałe osłony są zbędne chyba... tzn. nie są konieczne...

Aha a jak je montowałeś ? tzn. jak ja od spodu widziałem, to bardziej chyba by tam wchodziły na jakieś zatrzaski a nie śruby, a widzę te 3 częściowe są wszystkie na śruby.
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 16:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Zbędny wydatek kupując trzy mnie w serwisie patrząc po numerze vin powiedzieli że w A140 występuje tylko ta co osłania alternator, w dizlach napewno trzy i ze specyjalnym wygłuszeniem jak jest w A160 tego niewiem ale przypuszczam ze też nie muszą być trzy ona ma za zadanie osłonić alternator,rolki i pasek wielorowkowy te benzyniaki pracują dosyć cicho.Pozdrawiam wszystkich posiadaczy małej gwiazdy. Very Happy
Powrót do góry
heavyfoot

Debiutant



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB A 170 CDI Elegance 1999
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 18:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Osłony z allegro nie posiadają wygłuszenia ponieważ polscy producenci nie używają wypełniających pianek gdyż musieliby posiadać na te wypełnienia atesty p/poż, badania niepalności itd.(wychodzi im to za drogo). W pewien sposób kompensuje to grubszy plastik zamienników w stosunku do oryginału, ja jednak wolałem kupić oryginalne używki z wypełniaczem.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Czw 17 Wrz 2009, 11:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Hmm, w sumie kwestia wygłuszenia jest też ważna ( mój benzyniak nie chodzi zbyt cicho, choć zalałem go niedawno shellem 5w40... ), z tego co widziałem to pod podwoziem są zaczepy pod trzy osłony. Możliwe, że w wersji classic nie montują 3 osłon, tylko jedną.. a np w modelach avangarde już montują, ale to tylko moja teoria.
Ogólnie rzecz biorąc mam już 3 osłony (1 z przesyłką kosztuje 100 zł ) więc opłaca się kupić 3 części :D (200zł) żeby nie wydać w razie co 300 zł :P

Zrobię tak jak agidaro napisał, wykleję je od spodu matą wygłuszającą ze sreberkiem i będą "prawie" jak oryginały :P

Pewnie w weekend przystąpię do operacji, napisze jak mi poszło.

Mam jeszcze pytanie do agidaro, jak wykleiłeś te osłony od spodu ? Bo tak myślę, że chyba pod alternatorem nie wyklejałeś bo chyba tam powinien być lekki przewiew... ?
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 17 Wrz 2009, 21:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Witam ciekaw jestem czy ci bedzie ta z drugiej strony pasowac wydaje mi sie ze cie bedzie czekac mala przeróbka daj znac jak zrobisz.Jeszcze raz pisze - w serwisie powiedzieli ze wystepuje tylko jednna chodzi miedzy innymi o chłodzenie silnika tyle sie dowiedzialem w serwisie ale tam tez podaja nie zawsze prawdziwe info.
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 14:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


No więc tak... zamontowałem osłony i mam takie wnioski.
Wszystkie osłonny to zamienniki kupione na allegro, kmpl. 3 części.

1. Osłona prawa (od strony pasażera ) pod miskę olejową i alternator - zamiennik pasuje bez przerabiania. Przykleiłem do niej jedynie paski pianki wygłuszającej sreberkiem, aby wyeliminować stukanie osłony. Nie okleiłem całej ponieważ, doszedłem do wniosku, że lepiej żeby było tam lepsze chłodzenie.

2. Osłona przednia, pasuje bez przerabiania, okleiłem ją całą pianką wygłuszającą.

3. Osłona lewa (od strony kierowcy) pod skrzynią biegów, nie pasuje, ponieważ ma wystającą "nóżkę" , która zawadza o katalizator. Możliwe, że na siłę by się ją tam dokręciło ale by dotykała gorącego katalizatora i się smażyła, tak więc musiałem ją wyciąć. Najprawdopodobniej jest ona przeznaczona do diesela, w których nie ma katalizatorów... przykręciłem ją na 3 śruby i delikatnie odstaje tam gdzie obciąłem "nóżkę"... Osłonę wykleiłem całą, pianką wygłuszającą.

Z całym zamontowaniem zeszło mi się z 5 godzin, ponieważ musiałem kombinować jak zastąpić plastikowe kwadraty, w które się wkręcało wkręty. Część dało się zastąpić śrubami ale w niektórych miejscach nie było takiej możliwości. Dlatego zastosowałem np. kołek rozporowy zamiast kwadratu ;D

Ewentualnie może ktoś wie gdzie takie kwadraty można dostać :D?

Po całej tej operacji są plusy i wady.
Plusy:
+ silnik, alternator, pompka klimatyzacji, napinacz pasów, są osłonięte przed brudem, śniegiem, wodą itp.
+ jest minimalnie ciszej w samochodzie.

Minusy:
- muszę uważać przy cofaniu na delikatnie odstająca osłonę pod skrzynią biegów, samochód jest sam w sobie niski a ta osłona to tylko potęguje.
- na pewno jest minimalnie gorsze chłodzenie

Tak, więc do samochodów 1.4 benzyna 2000 rok polecam kupić przednią i prawą (od strony kierowcy) osłonę. Co do tej lewej osłony to jak kto woli... ale osobiście jak bym jej nie kupił to bym jej nie zamontował, a że już wydałem na nią 70 zł to założyłem ;)
Powrót do góry
gadu-gadu
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 15:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


Aha i jeszcze w ramach wyjaśnienia, sprawdzałem w katalogu Mercedesa E wa-net wis/2009 czy te osłony widnieją tam i okazało się, że owszem są ale zależnie od modelu samochodu dla:

Dla modelu TYP 168.031, WDB168.032, 9BM168.032, 168.033 /035 /131 /132 /133 /135 w WIS przewidziana jest tylko osłona prawa pod alternator i oczywiście tylne..

Natomiast dla TYP 168.006 /007 /008 /009 /109 przewidziane są tak zwane osłony "przeciwchałasowe" czyli wszystkie trzy: prawa, lewa i przednia Smile

Ja miałem 168.031 i tak jak napisałem poprzednio, lewa osłona niezbyt pasuje, reszta pasuje bez problemów Smile Tak więc wszystko się rozchodzi tylko o tą lewą, sprawdźcie swój numer przed zakupem lewej osłony.
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 18:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Osłona pod silnik


No to jednak miałem racje pozdrawiam wszystkich posiadaczy małej gwiazdy Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie

MercedesC 43 AMG

154 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System