Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Cykanie, stukanie w okolicach głowicy A 170 CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lewar664

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W168 A170 CDI elegance, 2000 r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 18:38
Temat postu:

Cykanie, stukanie w okolicach głowicy A 170 CDI


Witam. Od ok 500 km pojawia się u mnie ( A 170 CDI ) głośne cykanie, stukanie, po otwarciu komory silnika jest zbyt głośno bym zlokalizował precyzyjnie źródło, lecz wydaje mi się że występuje w okolicach głowicy. Niestety pojawia się zarówno po uruchomieniu silnika na zimno, jak i na ciepło. Czasami zaś wcale nie występuje. Jest raczej niezależne od obrotów silnika. Trwa nie więcej niż ok 10 min od uruchomienia silnika i po tym czasie zupełnie niknie, i nie pojawia się aż do następnego uruchomienia silnika. Nigdy nie pojawia się w trakcie pracy silnika ( tylko w czasie bezpośrednio po uruchomieniu - jeśli wtedy nie wystąpi - nie występuje wcale). Sprzęgiełko altrernatota sprawne, podobnie napinacz, rolki paska wielorowkowego, kompresor. Olej Mobil1 0W40 od początku, przebieg 161 tyś km. Olej + filtr + filtr pow. mają ok 10 tyś km. Wcześniej problem nie występował. Jesli ktoś ma pomysł co to może być za atrakcja i o ile mój portwel stanie się lżejszy, będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 21:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Cykanie, stukanie w okolicach głowicy A 170 CDI


Najprawdopodobnie sa to szklanki hydrauliczne.po uzyskaniu przez olej wyzszej temperatury zanika stukanie,szklanki nabieraja olej,pracuja poprawnie.mysle ze te stukanie nastapilo przy nizszych temperaturach.wczesniej byl rowniez olej syntetyczny zalewany?moim zdaniem mozna zyc z ta usterka,w innym przypadku jest zalecana wymiana wszystkich szklanek.jak jest auto uzytkowane,miasto,trasa?niekiedy wystarczy przegonic auto/wyzsza predkosc.odradzam od plukania silnika olejem,jak to czesto warsztaty klientow naciagaja,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
lewar664

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W168 A170 CDI elegance, 2000 r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 13 Lis 2009, 13:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Cykanie, stukanie w okolicach głowicy A 170 CDI


Niestety, jest to samochód eksploatowany głównie w mieście, na krótkich trasach ( najczęściej do 20 km - postój kilka h - powrót 20 km). Dalsze wyjazdy stanowią margines jego przebiegu. Do 80 tys km nie wiem na jakim oleju eksploatowany. Od tego przebiegu cały czas Mobil 1 0W40 full synthetic. Zimny silnik, bez względu na porę roku, bardzo delikatnie nagrzewany, lecz zawsze w ruchu, nigdy na postoju, zimą zawsze aż do osiągnięcia temp. włączone vebasto. Obu użytkowników samochodu jeżdzi dość dynamicznie, silnik zawsze pracuje na biegu jałowym 1 - 3 min po skończonej jeździe. Od ok roku silnik się poci, wydaje mi się że nie z turbiny (cały blok jest delikatnie brudny ) i niestety pierwszy raz mignęła mi ostatnio kontrolka smarowania, po obejrzeniu bagnetu musiałem dolać oleju (między wymianami) dolewka ok 0,1 ltr. Do tej pory nie musiałem uzupełniać oleju, poziom był wystarczający między wymianami. Myślałem że to może nieszczelność wtryskiwacza. Ale jeśli to szklanka to chyba duży koszt ?
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
lewar664

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: W168 A170 CDI elegance, 2000 r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 13 Lis 2009, 13:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Cykanie, stukanie w okolicach głowicy A 170 CDI


paulo77 napisał:
Najprawdopodobnie sa to szklanki hydrauliczne.po uzyskaniu przez olej wyzszej temperatury zanika stukanie


Faktycznie tak to się dzieje. Dzięki, pozdr
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Qnisz

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 20:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Cykanie, stukanie w okolicach głowicy A 170 CDI


Ja bym jeszcze sprawdził uszczelki pod wtryskami. Jak są nieszczelne to silnik się brudzi. A po zmianie temperatury nieszczelność może zanikać.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 20:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

169 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System