Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż boczków drzwi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 14:30
Temat postu:

Demontaż boczków drzwi


Witam,
podpowie mi ktoś jak zdemontować boczki tylnych drzwi, ewentualnie wskazówki i uwagi :) ? Być może ktoś już je demontował wiec wie na jakie trudności mogę napotkać Mercedes w168.

Musze zdemontować bo klamki od otwierania drzwi się zastały, jedna przy próbie rozruszania puściła :/
Co najlepsze, że zastałe drzwi z tyłu w cale się nie zamykały po przekręceniu kluczyka :D więc praktycznie każdy mógł sobie wejść do mojego samochodu...

Aha i ewentualnie jakie części będą mi potrzebne do naprawienia tych klamek :) ? czy wystarczy tylko dobre przesmarowanie ?

Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Powrót do góry
gadu-gadu
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 18:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż boczków drzwi


Witam.

To Cię nie zadowoli?
http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26576
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
MesioA140

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lis 2009, 00:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż boczków drzwi


W tych drzwiach co klameczka puściła bez wymiany zamka z linką chyba już się nie obejdzie (scalony element koszt w serwisie już dokładnie nie pamiętam, ale chyba 168 euro plus VAT Shocked , oczywiście po upadku na podłogę i dojściu do siebie wyszedłem z tego serwisu szybciej jak wszedłem Very Happy ). W tych drzwiach z zaciętą klameczką może jeszcze smarowanie jakimś dobrym penetratorem pomoże, ale nie zwlekaj z tym - ja z braku czasu zbagatelizowałem to, aż w końcu linka pękła przy samym zaczepie. Z uwagi na koszt reanimowalem zerwaną linkę metodą "zrób to sam" - jak długo to wytrzyma nie wiem, ale troszkę złotówek w kieszeni zostało. Awaryjnie zamykałem auto w taki sposób, że przytrzymując drzwi w pozycji zamknięte, zamykałem i otwierałem zamkiem centralnym, aż bolczyk zepsutych drzwi się opuścił, było to jednak dość kłopotliwe zwłaszcza, że mesia ujeżdża żonka. Drzwi szczególnie nie chciały się zamknąć jak na dworze zrobiło się zimniej. Co do zdjęcia tapicerki wzorowałem się na czytelnej instrukcji kolegi Kozaka, zamieszczonej na stronach forum. Życzę udanej naprawy.
Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pon 30 Lis 2009, 02:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż boczków drzwi


To mnie pocieszyłeś @MesioA140 :/ a mogłem od razu rozebrać a nie kombinować.. no ale kupiłem poxipol może nie będzie tak źle :]

Jutro spróbuję z tym powalczyć :)

ale 148 EURO zgroza...

na szczęście zlokalizowałem na allegro takie zamki po jedynie 150 zł :D
ale ogólnie chyba powinna być możliwość wymiany jedynie linki... bez sensu jeśli tak nie jest...
Coś mi się ten mercedes ostatnio nie sprawuje :P szczęki były do zrobienia tuleja, dalej coś skrzypi, amortyzatory do wymiany. Chyba wór pieniędzy bym potrzebował żeby doprowadzić go do 100% sprawności..
Powrót do góry
gadu-gadu
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pon 30 Lis 2009, 12:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż boczków drzwi


Kurcze jak tą korbę od podnoszenia drzwi wymontować :/ bo siłuję się z nią i prędzej pęknie niż wyjdzie ?
Chyba, że ona jest przykręcana, tzn. jeżeli spuszczę szybę do samego dołu i będę chciał kręcić dalej to się odkręci :D ?
Bo w instrukcji kozaka jest "zdemontuj" hehe to można ja równie dobrze urwać...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 30 Lis 2009, 12:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Pon 30 Lis 2009, 14:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż boczków drzwi


dobra udało się , niestety w jednych drzwiach puściła mi linka... ale myślę, że da się ja przyspawać do haczyka :)

I teraz dla potomnych :D

Jeśli klamka nie odbija to lepiej nie siłować się z nią tylko zdemontować boczek.
Przy demontażu boczka na pewno będziecie mieli problem z wyjęciem rączki od podnoszenia szyby :) tak wiec trzeba odciągnąć plastikową obwódkę przy rączce w stronę drzwi, następnie pod rączką jest zawleczka, która należy nacisnąć i wysunąć rączkę w stronę wnętrza samochodu.
Bynajmniej nie należy jej próbować wyciągać na siłę jak ja to przy pierwszym podejściu próbowałem robić :)

Druga sprawa po zdjęciu boczka drzwi rozmontowaniu linek nie odrywaj foli, która tam jest przyczepiona, wystarczy odkleić tylko kawałek w okolicy zamka, tam znajduje się otwórz przez który można zalać zamek jakimś środkiem.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariuszdelta

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes A 140 1.4 2000 r.
Piwa: 11/6
Wysłany: Sro 02 Gru 2009, 17:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż boczków drzwi


Aha i jeżeli komuś urwie się linka przy samym haczyku (przy samej klamce) można ją reanimować w prosty sposób tak jak ja to zrobiłem.
Wystarczy kupić w dowolnym sklepie elektrycznym lub na allegro złącze elektryczne (listwa dociskowa) najlepiej w rozmiarze 10 mm.
Wtedy wyjmujemy taki pojedynczy element zaciskowy z listwy i łączymy haczyk z linką skręcając śrubkami :)
Listwa taka wygląda tak:


Działa wyśmienicie :) i można zaoszczędzić na nowym zamku.
Powrót do góry
gadu-gadu
MesioA140

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 22:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Demontaż boczków drzwi


No to widzę, że akcja się powiodła, a na dodatek powstała całkiem niezła instrukcja naprawy czyt. poprawy niemieckich wynalazków Very Happy
Ja z kolei nawierciłem super twardym wiertłem otworek w tym haczyku, tzn. rozwierciłem linkę, skróciłem o głębokośc otworka (ok. 8 mm) koszulkę (jest zapas) włożyłem linkę na klej Poxipol i calość zacisnąłem szczypczykami. Jak się kiedyś linka z tego haczyka wysmyknie to spróbuję Twojego rozwiązania za złączką elektryczną Laughing
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesC 43 AMG

159 900

2016r.

126 826 km

kujawsko-pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System